Najbardziej okrutne znaki zodiaku. Trzy na liście

Najbardziej okrutne znaki zodiaku. Trzy na liście

Niektóre znaki zodiaku cechuje wyjątkowy brak wrażliwości
Niektóre znaki zodiaku cechuje wyjątkowy brak wrażliwości
Źródło zdjęć: © Adobe Stock
08.05.2023 17:41, aktualizacja: 08.05.2023 21:29

Na podstawie samego tylko znaku zodiaku trudno określić, czy ktoś ma skłonność do sprawiania przykrości innym. Ludzkie zachowania mogą mieć różne przyczyny i wynikać z różnych doświadczeń. Jednak trzy znaki zodiaku częściej niż inne są oskarżane o brak wrażliwości i taktu.

Nie zawsze chcą kogoś skrzywdzić celowo. Po prostu są tak skupieni na sobie, że nie widzą albo nie dopuszczają do siebie konsekwencji swoich działań. Uważają, że człowiek powinien być twardy – tak jak oni – i potrafić się samodzielnie obronić. Nie szanują cudzych uczuć, bo ich nie rozumieją. A czasem po prostu przesadzają ze szczerością, nie przejmując się tym, że kogoś urażą. Oto trzy znaki, które znamionuje twardy charakter oraz oschłość, która może prowadzić do (świadomego lub nie) okrucieństwa.

Baran jest szczery aż do bólu

Baran jest cholerykiem, a zatem nie panuje nad swoimi emocjami. Gdy coś go wkurzy, od razu wybucha. Nie przebiera wtedy w słowach, bo jest też z natury szczery i nie potrafi ukrywać uczuć. Po takim wybuchu natychmiast czuje się lepiej, ale osoby w jego otoczeniu już niekoniecznie. Baran bowiem szybko zapomina o gniewie, odsuwa ten epizod w przeszłość i nie myśli o nim więcej. To oznacza również, że nie zamierza przepraszać. Nie tylko nie umie, ale też nie rozumie, że zrobił coś złego. Przecież w nerwach mówi się różne głupoty, prawda? Baran właśnie tak uważa i dobrze się z tym czuje.

Bliźnięta dbają wyłącznie o siebie

Osoby urodzone w tym znaku powszechnie uchodzą za egoistów – i słusznie. Swoje uczucia i pragnienia stawiają zawsze na pierwszym miejscu. Jeśli ktoś ich obrazi, długo chowają w sobie urazę i planują wyrafinowaną zemstę. Plan wprowadzą w życie, choćby miało im to zająć lata. Nigdy nie zapominają ani nie wybaczają. W drugą stronę pamięć Bliźniąt nie działa już tak sprawnie. Nie przejmują się uczuciami innych. Rodzinę i przyjaciół często traktują instrumentalnie. Z wyrachowania podtrzymują te znajomości, które wydają im się korzystne. Jeśli przestają takie być, porzucają kogoś bez żalu.

Koziorożec nie zauważa swoich błędów

To kolejny znak, który patrzy na świat wyłącznie ze swojej perspektywy. Na tle zodiaku wyróżnia go niska empatia, nie potrafi wczuć się w cudzą sytuację. Nie jest z natury sympatyczny, ale potrafi się takim wydać, jeśli się postara. Zrobi to tylko dla kogoś, na kim mu zależy, lub jeśli ma w tym interes. Koziorożec to najbardziej brutalny krytyk. Gdy coś mu się nie spodoba, mówi o tym wprost – ze szczegółami wytyka każdy błąd. W dodatku uważa, że w ten sposób wyświadcza komuś przysługę. Od Koziorożca może odrzucać też jego złośliwe poczucie humoru, oparte głównie na osobistych przytykach.