Najbrudniejsze rzeczy w mieszkaniu. Ponad 80 proc. Polaków nie myje tego przedmiotu

Najbrudniejsze rzeczy w mieszkaniu. Ponad 80 proc. Polaków nie myje tego przedmiotu

Najbrudniejsze rzeczy w mieszkaniu. Ponad 80 proc. Polaków nie myje tego przedmiotu
Źródło zdjęć: © Getty Images
23.01.2020 18:38, aktualizacja: 23.01.2020 20:28

Mało kto wie, jakie są najbrudniejsze przedmioty w naszych domach. Na ich powierzchniach znajduje się nie tylko kurz, ale i wiele potencjalnie groźnych bakterii. Odpowiedzi mogą zaskoczyć.

W każdym mieszkaniu znajduje się wiele przedmiotów, które stanowią siedlisko różnych bakterii. I choć sprzątamy, czyścimy, szorujemy, to i tak nie uda nam się stworzyć sterylnych warunków. Zwłaszcza jeśli pomijamy pewne przedmioty w sprzątaniu. Badania na ten temat pojawiły się w czasopiśmie naukowym "Studies of Changing Societies".

Najbrudniejsze rzeczy w domu

Pierwsze miejsce wśród najbrudniejszych przedmiotów zajął... otwieracz do butelek. Aż 81 proc. ankietowanych przyznaje, że nigdy go nie czyści. Podobnie sytuacja wygląda w przypadku otwieracza do konserw. Kolejnym przedmiotem, którego bardzo wiele osób nigdy nie czyści, jest suszarka do naczyń. 76 proc. ankietowanych nie ma w zwyczaju jej myć. Wilgoć i ciepło sprawiają jednak, że jest ona idealnym środowiskiem do rozwoju pleśni. Powinno się ją dokładnie czyścić przy pomocy szczotki i płynu przynajmniej raz w tygodniu.

Na trzecim miejscu wśród najrzadziej mytych przedmiotów znalazł się wentylator. Nic dziwnego, ponieważ żeby go dokładnie umyć, należy rozebrać go na części. To jednak miejsce, gdzie gromadzi się najwięcej kurzu, który potem rozprowadzany jest po całym mieszkaniu. Wśród pozostałych przedmiotów, które czyścimy zdecydowanie zbyt rzadko, znalazły się: góra szafy, pilot do telewizora, zasłony prysznicowe, materac, ściany i krzesła w jadalni.

Źródło: countryliving.com

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Źródło artykułu:WP Kobieta
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (20)
Zobacz także