Trwa ładowanie...
d1zxaut

Najstarsza żyjąca osoba na świecie! Ile ma lat?

Kobieta została wpisana do Księgi Rekordów Guinnessa jako najstarsza żyjąca osoba na świecie. Obecnie mieszka w domu opieki społecznej. Wciąż dużo żartuje, uśmiecha się, często spotyka się z rodziną. Jaki jest sekret jej długowieczności?
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Najstarsza żyjąca osoba na świecie! Ile ma lat?
(AFP)
d1zxaut

Besse Cooper, mieszkająca w stanie Georgia w USA, 26 sierpnia obchodziła 116 urodziny! Kobieta została wpisana do Księgi Rekordów Guinnessa jako najstarsza żyjąca osoba na świecie. Obecnie mieszka w domu opieki społecznej. Wciąż dużo żartuje, uśmiecha się, często spotyka się z rodziną. Jaki jest sekret jej długowieczności? – Nie wtykam nosa w nie swoje sprawy i nie jem śmieciowego jedzenia – mówi skromnie.

Rodzina wyprawiła staruszce skromne przyjęcia, gdyż jak twierdzi jej syn, Sidney Cooper, Besse nie lubi dużych imprez. Uważa, że im jego mama jest starsza, tym więcej żartuje.

Dzieci rekordzistki są zdania, że ich matka żyje tak długo, ponieważ zdrowo się odżywia i dużo żartuje. – Nigdy w życiu nie miała operacji – zaznacza Sidney. Mówi, że Besse zawsze unikała spożywania tłuszczów i jadła dużo warzyw. – Nigdy nie przepadała za śmieciowym jedzeniem. Co prawda lubi frytki, bekon i smażonego kurczaka, ale tylko od czasu do czasu. Wszystko pod kontrolą.

d1zxaut

- Mama wciąż nie ma żadnych poważnych problemów ze zdrowiem – mówi Sidney. – Nawet teraz nie potrzebuje wielu lekarstw. Jeszcze gdy miała 105 lat, mieszkała sama. Potem niestety zrobiła się za słaba.

Besse przyszła na świat 26 sierpnia 1896 roku w mieście Sullivan w stanie Tennessee. W 1924 wyszła za mąż za Luthera Coopera. Doczekali się czwórki dzieci: Angie, Luthera, Sidneya i Nancy. Jej małżonek zmarł w 1963 roku. Obecnie Besse ma 12 wnucząt i dużą liczbę prawnucząt, a nawet pra-prawnucząt.

Kobieta jest miejscową celebrytką. Z okazji jej 116 urodzin postanowiono nazwać jej imieniem most leżący w mieście Between w stanie Georgia. – Przedtem nie miał nazwy, a znajduje się niedaleko miejsca, w którym moja mama mieszkała w młodości – mówi Sidney.

Besse była niestety za słaba, żeby przybyć na uroczystość. Jej syn przekazał jednak obecnym jej słowa: „cieszę się, że dałam wam powód, by w końcu nazwać ten most!”.

d1zxaut

Poprzednią najstarszą żyjącą osobą była pochodząca z Brazylii Maria Gomes Valentin, 48 dni starsza od Besse Cooper. Kobieta zmarła jednak w czerwcu 2011 roku, tytuł trafił więc w ręce Amerykanki.

Tekst: na podst. The Daily Mail/(sr/kg)

POLECAMY:

* Urodziła dziecko w wieku 53 lat!*

* Jak wygląda życie 61-letniej matki przedszkolaka?*

* Zmarła najstarsza użytkowniczka internetu*

* Od których chipsów nie rośnie brzuch?*

Jak żyć długo i zdrowo

d1zxaut

Podziel się opinią

Share

d1zxaut

d1zxaut