Trwa ładowanie...
Artykuł sponsorowany

Naturalna troska dla skóry nadreaktywnej i naczyniowej

Rumieńce na twarzy? Zna je chyba każdy z nas. Różnica jest taka, że u jednych są one krótkotrwałe, a u innych niestety nie i stają się przez to codzienną zmorą. Dlatego tak ważne jest odpowiednie i holistyczne, czyli całościowe, podejście do nas samych. Zwróćmy uwagę na to jak się odżywiamy, jaki tryb życia prowadzimy, ale też czy stosujemy odpowiednie dla nas kosmetyki.

Share
Krem peptydowy i ceramidowy ClocheeKrem peptydowy i ceramidowy ClocheeŹródło: Materiał Partnera
devtl8g

Jak rozpoznać skórę naczyniową?

W dzisiejszych czasach nie musimy się nad tym głowić samodzielnie, wystarczy udać się na wizytę do dermatologa lub kosmetologa, który bez problemu określi nasz typ skóry i jednocześnie podpowiedzą, na co szczególnie zwrócić uwagę, aby ją prawidłowo pielęgnować. Na co jednak zwrócić uwagę chcąc przeprowadzić samodzielnie "diagnozę"? Cechą charakterystyczną dla skóry naczyniowej jest jej wrażliwość i delikatność. Taka skóra najczęściej jest również cienka i szybko reaguje zaczerwienieniem na skutek zmieniających się czynników zewnętrznych (pogoda, stres, wysiłek fizyczny, ostre, gorące jedzenie i picie). Jest to związane z płytko położonymi naczyniami, które rozszerzając się w wyniku działania różnych bodźców, powodują nadreaktywność i czerwienie się skóry. Dodatkowo naczynia te są mało elastyczne, przez co ich obkurczenie i pozbycie się rumienia jest dość trudne.

Jakie kosmetyki wybrać do pielęgnacji?

Przede wszystkim na pielęgnację należy spojrzeć z szerszej perspektywy. Co to znaczy? Musimy wziąć pod uwagę każdy jej etap, nie tylko wybór kremu, który dla większości osób jest kluczowy. Jeśli skóra jest naczyniowa, ale nie tylko, może być po prostu wrażliwa, warto sięgnąć po naturalne kosmetyki przeznaczone do pielęgnacji skór wrażliwych i naczyniowych.

Zaczynamy od demakijażu, do którego idealne będą formuły olejowe. Bardzo dobrze usuną one makijaż, a także filtry przeciwsłoneczne, które w przypadku takiego typu skóry powinny być stosowane w porannej pielęgnacji przez cały rok! Następnie myjemy twarz produktem bazującym na wodzie, aby usunąć zanieczyszczenia wodnego pochodzenia, a także pozostałości po demakijażu. Oczyszczanie kończymy użyciem toniku, którego głównym celem jest przywrócenie fizjologicznego pH skóry po procesie oczyszczania. Warto w tym miejscu wziąć pod uwagę, że jest to kosmetyk rozpoczynający realną i aktywną pielęgnację. Nie zmywamy go z powierzchni twarzy, a nakładamy na niego kolejny kosmetyk, czyli krem, który zakwalifikowany jest jako ostatni etap rutyny pielęgnacyjnej.

Źródło: Materiał Partnera
Antyoksydacyjne serum olejowe z wit.C

W trakcie wybieranie odpowiednich kremów istotne jest również, czy skóra oprócz tego, że jest naczyniowa i wrażliwa, jest bardziej sucha, czy też mieszana, tłusta. Będzie miało to ogromne znaczenie przede wszystkim w pielęgnacji porannej, ponieważ na twarzy oprócz kremu powinien pojawić się też krem z wysoką ochroną przeciwsłoneczną. Podczas dobierania kremu ważne jest, aby zwrócić uwagę na konsystencję. Przy skórach mieszanych i tłustych zdecydowanie lepiej sprawdzi się krem o lekkiej formule, która w ciągu dnia nie będzie obciążająca. Fantastycznym przykładem jest peptydowy krem na dzień od firmy Clochee, stworzony z myślą o takim typie cery.

devtl8g

Z kolei dla skóry suchej doskonałym wyborem będzie ceramidowy krem na dzień, którego konsystencja jest nieco bogatsza i idealnie uzupełnia niedobory naskórkowych lipidów. Oba kremy bogate są w witaminy, minerały, a także wzmacniające prebiotyki i oczywiście antyoksydanty, które efektywnie chronią skórę przed stresem oksydacyjnym, dzięki czemu pozytywnie oddziałują na kondycję i wygląd skóry, a także opóźniają procesy starzenia, co jest szczególnie pożądanym działaniem kosmetycznym. W nocy skóra odpoczywa, jest mniej aktywna i mniej narażona na działanie stresorów środowiskowych. Dlatego podczas wieczornej pielęgnacji warto zadbać o pobudzenie procesów regeneracyjnych, a także o wzmocnienie skóry. Zastosowanie witaminy C jest strzałem w dziesiątkę! Wzmocni ona naczynia krwionośne, zadziała przeciwzmarszczkowo, ale także poprawi i wyrówna koloryt skóry.

Artykuł sponsorowany
devtl8g
devtl8g
devtl8g