Trwa ładowanie...
d3ke0la

"Nie składamy parasolek!". Kobiety skrzykują się na Czarny Wtorek

Organizatorki Ogólnopolskiego Strajku Kobiet postanowiły rok po słynnym Czarnym Poniedziałku zorganizować kolejny dzień protestu. "Maszerujemy, pikietujemy, demonstrujemy oraz ZBIERAMY PODPISY pod projektem Ratujmy Kobiety 2017!" - deklarują w opisie zaplanowanego wydarzenia.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Strajk kobiet w 2016 roku
Strajk kobiet w 2016 roku (PAP)
d3ke0la

Rok temu, trzeciego października, na ulice ponad 150 polskich miast i 60 za granicą wyszły kobiety (i również wielu mężczyzn), po to, aby zaprotestować przeciwko przygotowywanemu w Sejmie projektowi całkowitego zakazu aborcji. Ponadto w tzw. "Czarny poniedziałek" wiele kobiet nie poszło do pracy, a ponad pół miliona osób ubrało się na czarno.

W tym roku kobiety również postanowiły wyjść na ulice. "W tym roku również wychodzimy. Nie tylko po to, żeby wspominać (...) W tym roku wychodzimy, bo nie składamy parasolek. Wychodzimy, bo nie odpuszczamy. Wychodzimy, bo walka nadal trwa – organizacje antykobiece szykują kolejne projekty odebrania nam wolności i godności i zbierają pod nimi podpisy. (...) Dlatego 3/10 wychodzimy na Wielką Zbiórkę – zbieramy się i zbieramy podpisy pod projektem Ratujmy Kobiety 2017. Na przekór wszystkiemu. Właśnie teraz, w tych czarnych czasach"- zapowiadają organizatorzy.

"Czarny Wtorek" zaplanowano na trzeciego października w godzinach między 16:00 a 20:00. Coraz więcej osób deklaruje na facebookowym wydarzeniu swoją obecność podczas strajku.

d3ke0la

Podziel się opinią

Share

d3ke0la

d3ke0la