Trwa ładowanie...
Artykuł sponsorowany
nietrzymanie moczu
Artykuł Sponsorowany
15-11-2022 08:44
Artykuł sponsorowany Elly

Nietrzymanie moczu nie musi wykluczać z życia społecznego

Nietrzymanie moczu może mieć bardzo poważne skutki społeczne. Z powodu popuszczania oraz nieprzyjemnego zapachu moczu wiele kobiet zamyka się w sobie i właściwie rezygnuje z dawnego stylu życia. Na efekty nie trzeba długo czekać. To m.in. pogorszenie nastroju, zaburzenia lękowe czy w końcu pogorszenie relacji z bliskimi. Jak nie dać się tej dolegliwości i co zrobić, aby nietrzymanie moczu nie wykluczało z życia społecznego?

 Źródło: materiały partnera
d1qgk3k

Czym jest nietrzymanie moczu i jakie ma konsekwencje społeczne?

Nietrzymanie moczu, czyli inkontynencja, to jedna z najczęściej występujących chorób kobiecych. Szacuje się, że schorzenie to dotyczyć może nawet połowy kobiet. Czy problem ten faktycznie pojawia się, jak powszechnie się uważa, wyłącznie u starszych pacjentek po menopauzie? Takie przekonanie jest dużym błędem, ponieważ nietrzymanie moczu coraz częściej dotyka także młodsze kobiety. Nawet 25 proc. wszystkich pacjentek stanowić mogą panie poniżej 45 roku życia. Oczywiście trudno mówić o dokładnych statystykach. Nietrzymanie moczu, mimo wielu kampanii społecznych, wciąż przez wiele osób uznawane jest za wstydliwy problem lub jeden z elementów starzenia, na który nie mamy wpływu. Utrudnia to diagnostykę, późniejsze leczenie oraz, co być może najważniejsze, znacząco obniża komfort życia pacjentki.

Nietrzymanie moczu ma poważne skutki zdrowotne. To przede wszystkim infekcje dróg moczowych, odwodnienie czy zaburzenia elektrolitowe. Częstym problemem są także kłopoty ze snem, które powodują częste wizyty w toalecie. Skutek? Niewyspanie się i uczucie zmęczenia. Nie każdy zdaje sobie jednak sprawę, że nietrzymanie moczu ma także konsekwencje społeczne czy nawet ekonomiczne. W obawie przed inkontynencją oraz nieprzyjemnym zapachem moczu, wiele kobiet rezygnuje bowiem ze swoich zainteresowań, aktywności fizycznej, spotkań z bliskim, spędzania czasu poza domem, a w niektórych przypadkach nawet z pracy. To ostatnie powodować może pogorszenie sytuacji finansowej lub uzależnienie od pieniędzy partnera. Innym zagrożeniem jest rezygnacja z kontaktów seksualnych lub osłabienie więzi z partnerem, lub partnerką. Jak do tego nie dopuścić?

 materiały partnera
Źródło: materiały partnera

Jak być aktywną przy nietrzymaniu moczu?

Ze względu na skalę problemu, wyróżnia się kilka rodzajów inkontynencji. To kropelkowe nietrzymanie moczu (około 50 ml), lekkie (50-100 ml), średnie (100-200 ml), ciężkie (200-300 ml) oraz bardzo ciężkie (powyżej 300 ml). Najważniejsza jest więc wizyta u specjalisty, który w razie konieczności, zaproponuje odpowiednie leczenie. W przypadku kropelkowego nietrzymania moczu, gdzie popuszczanie jest najmniejsze, bardzo dobrze sprawdzą się wkładki higieniczne. Warto stawiać na produkty nowej generacji, które nie zawodzą, nawet w najtrudniejszych warunkach.

d1qgk3k

To np. wkładki Elly Fresh, które zapewniają nawet 3-krotnie lepsze uczucie suchości niż klasyczne podpaski i wkładki*. Regularnie stosowane i odpowiednio często zmienianie pomagają pozbyć się nieprzyjemnej woni dzięki systemowi kontroli zapachu. To dodaje pewności siebie i sprawia, że wiele kobiet wraca do wcześniejszego stylu życia. Z wkładkami higienicznymi bez problemu można uprawiać sport lub udać się z bliskimi na wakacje. Testowane dermatologicznie wkładki Elly Fresh zapewniają świeżość w każdej sytuacji. Do tego wszystkiego dochodzi duża wygoda. Wkładki są supercienkie i zawierają jedwabiście gładką powłoczkę. Nie odznaczają się pod bielizną, dlatego z powodzeniem można nosić je nawet do bardzo obcisłych strojów. Poza kropelkowym nietrzymaniem moczu, wkładki stosować można pomocniczo także w przypadku większych problemów z inkontynencją.

* W porównaniu do podpasek Femina Comfort Normal i wkładek Femina Classic Normal

Artykuł sponsorowany Elly
d1qgk3k
d1qgk3k
Advertisement