Trwa ładowanie...
d1lttgr
Zamieszczone na stronach internetowych portalu WP.PL materiały sygnowane skrótem "PAP" stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie, chronionych przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez WP.PL na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.
#ŻYĆLEPIEJ

Nowa technika odtworzenia piersi

Hodowana pod skórą tkanka tłuszczowa może odtworzyć pierś po operacji jej usunięcia znacznie lepiej niż silikonowy implant!
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Nowa technika odtworzenia piersi
(Jupiterimages)
d1lttgr

Hodowana pod skórą tkanka tłuszczowa może odtworzyć pierś po operacji jej usunięcia znacznie lepiej niż silikonowy implant!

Lekarze z Bernard O'Brien Institute of Microsurgery w Melbourne planują przeprowadzenie w przyszłym roku u sześciu pacjentek próby nowej techniki odtwarzania piersi, usuniętych z powodu raka. Połączona z odpowiednim, wspomagającym wzrost żelem, wszczepiona pod skórę klatki piersiowej tkanka tłuszczowa pacjentki może przybrać kształt wykonanego z biodegradowalnego materiału "szablonu" piersi - i w odróżnieniu od silikonowego implantu, nie stwardnieje z czasem i nie będzie wymagała wymiany. Podczas wczepiania tkanki tłuszczowej trzeba jeszcze "podłączyć" odpowiednie naczynia krwionośne, które odżywią powstającą nową pierś.

Wcześniej rekonstrukcji piersi podobną metodą udało się z powodzeniem dokonać u świń, jednak dopiero nowe badania kliniczne pozwolą ustalić, czy sposób nadaje się dla ludzi.

d1lttgr

Podziel się opinią

Share

d1lttgr

d1lttgr