Trwa ładowanie...
Artykuł sponsorowany RTV EURO AGD

Odsłoń nogi na wiosnę! Wybierz najlepszy depilator IPL i ciesz się jedwabiście gładką skórą

Każda z nas marzy o gładkiej skórze przez długi czas. Do niedawna taki efekt zapewniał jedynie zabieg depilacji laserowej w salonach kosmetycznych. Na szczęście teraz możesz wykonać go w zaciszu własnej łazienki dzięki depilatorom IPL. Ich technologia jest oparta na mocy światła i w pełni bezpieczna dla skóry. Wybierz swój wymarzony model depilatora i zapomnij o codziennym goleniu.

 Źródło: Adobe Stock
d33x7jh
d33x7jh

Usuwanie owłosienia przy pomocy tradycyjnych metod może przyprawić o ból głowy. Te najłagodniejsze sposoby, jak np. krem do depilacji albo maszynka, dają efekt na chwilę – następnego dnia włoski zaczynają odrastać, a do tego są coraz twardsze i mocniejsze. Nieco skuteczniejszą opcją jest wosk oraz pasta cukrowa, jednak ta metoda polecana jest paniom odpornym na ból. Jeżeli masz wrażliwą i naczynkową skórę, wyrywanie włosków nie tylko będzie bolesne, ale może także powodować podskórne wylewy i krwiaki. Podobnie jest z tradycyjnym depilatorem, który, co prawda, usuwa owłosienie na dłużej, ale sam przebieg depilacji także nie należy do najprzyjemniejszych.

Osoby, które szukają trwałego i bezbolesnego zabiegu depilacji, jeszcze do nie dawna mogły skorzystać jedynie z laserowej metody usuwania owłosienia w profesjonalnych gabinetach kosmetycznych. Ta metoda u większości osób gwarantuje efekt gładkiej skóry na zawsze, jednak żeby to osiągnąć, trzeba poddać się co najmniej 6 zabiegom. Tańszą i wygodniejszą alternatywą dla depilacji w salonie jest depilator IPL. To w pełni bezpieczne i skuteczne urządzenie przeznaczone do stosowania w domowym zaciszu. Jak działa taki sprzęt i jakich efektów można się spodziewać? Wyjaśniamy.

Depilacja IPL – co to takiego?

Metoda IPL (inaczej depilacja diodowa) polega na usuwaniu włosów za pomocą światła. Depilator IPL ma wbudowaną lampę, która emituje wiązki światła o szerokim spektrum zasięgu. Każdy impuls świetlny działa na większy obszar skóry, docierając do wielu włosów za jednym strzałem. Podobnie jak w przypadku lasera, światło IPL niszczy macierz włosa, a razem z nią także cebulki włosowe. Dzięki temu włoski na skórze przestają odrastać.

d33x7jh

Sekretem działania urządzeń do depilacji IPL jest zjawisko fototermolizy – czyli stopniowe zwiększanie temperatury w strukturze części wzrostowych włosa. Ciepło emitowane z depilatora "usypia" cebulki na długi czas. Po serii zabiegów z wykorzystaniem technologii IPL włoski odrastają cieńsze i słabsze, a z czasem macierz włosowa ulega całkowitemu zanikaniu. Choć działanie technologii IPL przypomina tradycyjny laser, depilatory IPL są znacznie prostsze i bezpieczniejsze w obsłudze. Co więcej, zakup takiego urządzenia to gwarancja satysfakcji i wygody – zabieg możemy przeprowadzić w każdej chwili, w zależności od potrzeb i nie musimy w tym celu udawać się do profesjonalnego salonu.

Na co zwrócić uwagę przed zakupem?

Zastanawiasz się nad zakupem urządzenia do depilacji IPL? Zanim wybierzesz konkretny model, weź pod uwagę swój typ karnacji oraz kolor włosków. Depilacja światłem daje najskuteczniejsze efekty u osób o bardzo jasnej cerze i ciemnym owłosieniu. Jeżeli włoski na twojej skórze rosną jasne i są rzadkie, technologia IPL może się okazać nieskuteczna. Nie wiesz, jaki depilator wybrać? Porównaj parametry oraz działanie depilatorów IPL i tradycyjnych urządzeń – dzięki temu będziesz mieć pewność, jaka metoda jest dla ciebie najlepsza.

Depilacja IPL jest całkowicie bezpieczna, jednak osoby borykające się z przewlekłymi chorobami skóry, cukrzyc i dolegliwościami układu krążenia powinny skonsultować tę metodę ze specjalistą. W każdym innym przypadku możesz śmiało sięgać po depilator ILP i cieszyć się efektem aksamitnie gładkiej skóry przez wiele dni!

Gładkość od ręki. Jak stosować depilator IPL?

Żeby metoda IPL była w pełni skuteczna, warto wiedzieć, jak przygotować skórę do depilacji. Zabieg wykonujemy najpierw co dwa tygodnie, następnie raz w miesiącu. Przed planowaną depilacją należy unikać ekspozycji na słońce i stosować wysokie filtry UV – dzięki temu zminimalizujesz ryzyko przebarwień skóry i zwiększysz skuteczność całego procesu. Bardzo istotne jest także to, żeby na ok. miesiąc przed fotodepilacją nie stosować innych metod, które usuwają owłosienie razem z cebulką. Przed samym zabiegiem wydepiluj skórę maszynką do golenia. Powierzchnia, na którą będzie emitowane światło, powinna być sucha i czysta. Jeżeli wcześniej nałożyłaś na ciało balsam lub inny kosmetyk, umyj skórę wodą z mydłem i dokładnie osusz.

Usuwanie włosków przy pomocy depilatora IPL jest dziecinnie proste. Przyłóż depilator do wybranych partii ciała, naciśnij przycisk i przeciągnij głowicę po powierzchni skóry. Po serii 4–12 zbiegów pożegnasz owłosienie na zawsze. Zacznij korzystać z tej metody już teraz, żeby cieszyć się gładką, jedwabistą skórą na wiosnę!

Artykuł sponsorowany RTV EURO AGD
d33x7jh
d33x7jh