Trwa ładowanie...
Artykuł sponsorowany

Odżywka do włosów przetłuszczających się – wskazówki przed zakupem

Przetłuszczające się włosy to problem, z jakim zmaga się znaczna liczba kobiet. Oklapnięte, pozbawione blasku, suche na końcach i na drugi dzień po myciu wyglądające, jakby znowu wymagały mycia – przetłuszczające włosy są w stanie wywołać niemałą frustrację wśród ich właścicielek, głównie ze względu na to, że pomimo usilnych prób w ostateczności wyglądają one na niezadbane. Dlaczego nasze włosy się przetłuszczają? Poznaj przyczyny i dowiedz się, jakich kosmetyków warto używać.

Share
Przetłuszczające się włosy a odżywka do włosów
Przetłuszczające się włosy a odżywka do włosów Źródło: materiały partnera
dlog5vt

Przetłuszczające się włosy – skąd się biorą?

Przetłuszczające się włosy to uporczywy problem, jednak przy doborze właściwych kosmetyków, jak chociażby odżywka do włosów przetłuszczających się, jesteśmy w stanie sobie z nim poradzić. Mimo to, jeśli chcemy osiągnąć zadowalające efekty, warto przede wszystkim poznać przyczynę, jaka stoi za przetłuszczającymi się włosami. Przetłuszczanie się włosów to widoczny efekt nadmiernej produkcji sebum przez skórę głowy. Warto mieć to na uwadze, że nasza skóra właśnie w ten widoczny sposób sygnalizuje nam problem. 

Sebum odgrywa bardzo ważną rolę nie tylko w przypadku skóry twarzy, ale również głowy i włosów. Przede wszystkim zabezpiecza ono przed nadmiernym wysuszeniem, a także różnego rodzaju uszkodzeniami mechanicznymi. Niestety jego nadmiar może prowadzić do wystąpienia chorób skóry głowy, jak i wypadania włosów.

Najczęstsze przyczyny przetłuszczającej się skóry głowy to:

  • uwarunkowania genetyczne;
  • zaburzenia hormonalne (przetłuszczające się włosy to częsty problem nastolatków w okresie dojrzewania, ale nie tylko);
  • zaburzenia hormonalne na tle chorobowym;
  • życie w ciągłym stresie;
  • nieodpowiednia dieta – przede wszystkim zbyt duże ilości cukrów prostych, soli oraz przetworzonej żywności;
  • niewłaściwa pielęgnacja włosów.

 

dlog5vt

Niewłaściwa pielęgnacja włosów to bardzo częsta przyczyna przetłuszczającej się skóry głowy. Zalicza się do niej zarówno zbyt rzadkie, jak i zbyt częste mycie włosów, stosowanie zbyt obciążających kosmetyków, a także produktów do mycia włosów, które nadmiernie przesuszają skórę głowy.

Przetłuszczające się włosy a odżywka do włosów

Odżywka do włosów przetłuszczających się to temat, który często wywołuje kontrowersje. Wiele osób uważa, że korzystając z niej, możemy tylko pogorszyć sytuację i sprawić, że nasze włosy będą wyglądać niekorzystnie i wymagać jeszcze częstszego mycia. Tymczasem odpowiednio dobrana odżywka do włosów przetłuszczających się może stanowić pomocny element w ich codziennej pielęgnacji.

Odżywka do włosów to produkt, z którego nie powinniśmy rezygnować nawet w sytuacji, kiedy naszym problemem są przetłuszczające się włosy. Warto pamiętać, że niezależnie od rodzaju posiadanych włosów mycie ich szamponem może okazać się niewystarczające i sprawi, że nie zapewnimy im odpowiedniej ochrony oraz odżywienia. Odżywka do włosów zmiękcza włosy, ułatwia ich rozczesywanie i przede wszystkim chroni je przed negatywnym wpływem czynników zewnętrznych.

Odżywka do przetłuszczających się włosów – jaką wybrać?

Czy odżywka może przetłuszczać włosy? Wszystko zależy od wybranego przez nas produktu oraz tego, w jaki sposób go stosujemy. W przypadku przetłuszczających się włosów należy unikać kosmetyków z bardzo bogatym składem, których konsystencja może obciążyć nasze włosy. Powinno się unikać także odżywek, które w składzie zawierają alkohol, parafinę i oleje mineralne.

dlog5vt

Warto sięgać po odżywki o lekkiej konsystencji, wzbogacane ekstraktami roślinnymi jak szałwia, rozmaryn, nagietek, pokrzywa, aloes czy lawenda. W przypadku włosów przetłuszczających się lepiej unikać odżywek, które zawierają w składzie obciążające emolienty, jak oleje i masła roślinne.

Aby stosowanie odżywki do włosów przetłuszczających się przyniosło efekty, warto pamiętać o jej odpowiedniej aplikacji:

  • odżywkę nakładaj od ucha w dół, w przypadku bardzo krótkich włosów nakładaj ją na same końce;
  • pamiętaj o jej dokładnym zmyciu;
  • unikaj odżywek bez spłukiwania – tego typu odżywka pozostawiona na włosach może spowodować, że będą one dodatkowo obciążone i zaczną się szybciej przetłuszczać.

Artykuł sponsorowany
dlog5vt

Podziel się opinią

Share
dlog5vt
dlog5vt