Trwa ładowanie...
d3t7fb9

Opaska sportowa w modnym stylu. Zmotywuje do ćwiczeń i zmierzy postępy

Dobrze wiemy, jak ciężko jest zmotywować się do treningu, kiedy aura za oknem nie sprzyja. Pomocna może okazać się opaska sportowa, która zmierzy twoje wyniki i będzie monitorować postępy. Przedziały cenowe są bardzo różne, więc z pewnością znajdziesz model idealny dla ciebie.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Opaska sportowa posiada wiele przydatnych funkcji
Opaska sportowa posiada wiele przydatnych funkcji (iStock.com)
d3t7fb9

Czy warto kupić opaskę sportową?

Jeśli myślisz, że opaska sportowa zarezerwowana jest jedynie dla profesjonalistów, najwyższy czas zmienić zdanie. Popularność sportu i rozwój fitnessu sprawiła, że w ofertach różnych sklepów znajdziesz wiele przydatnych gadżetów, które pomogą ci się zmotywować, dokładnie zmierzą twoje wyniki i sprawią, że będziesz sam z siebie dumny i gotowy na pobijanie własnych rekordów. Każdy, kto chce kontynuować lub nawet dopiero rozpocząć swoją przygodę ze sportem, powinien mieć ją na nadgarstku. Udokumentowane i coraz lepsze wyniki mogą skutecznie poprawić ci humor i zachęcić do działania.

Zwróć uwagę na szczegóły sprzętu

d3t7fb9

W przypadku opaski sportowej najważniejszym jej elementem jest wyświetlacz, na którym pokazywane są wszystkie dane. W zależności od modelu, wyświetlacz może być różnej wielkości. Wszystko zależy od tego, czy na co dzień nie przeszkadza ci duża biżuteria lub tarcza zegarka. Kolejną kwestią, na którą powinieneś zwrócić uwagę, szczególnie jeśli będziesz nosić opaskę również na basen lub podczas treningu w trakcie deszczu, jest wodoodporność. Jeśli często trenujesz, a nie masz chęci na ładowanie gadżetu co chwilę lub uprawiasz czasochłonną dyscyplinę, zwróć uwagę na wytrzymałość baterii. To niewielki sprzęt, więc nie zużywa dużo energii. Sposób ładowania w większości opasek jest taki sam - poprzez podłączenie kablem USB. Ważną kwestią jest także możliwość podłączenia opaski do telefonu poprzez Bluetooth, co pozwala na sterowanie muzyką, a nawet, w niektórych przypadkach, odbieranie połączeń.

   Shutterstock.com

Kontroluj swoje postępy

Celem zakupu i najważniejszą funkcją każdej opaski sportowej jest kontrola naszej aktywności fizycznej. W zależności od liczby funkcji (która oczywiście przejawia się ostatecznie w cenie), możesz obserwować wiele cech swojego ciała, przebyty dystans i często także sprawdzić swoje poprzednie wyniki. Gadżet musi być wyposażony w pulsometr, który kontroluje akcję serca podczas treningu oraz krokomierz, pokazujący odległość, jaką pokonaliśmy. Niektóre z modeli pokazują także trasę, którą wybierzemy. Bardzo profesjonalne opaski posiadają także monitoring braku aktywności, więc możemy być pewni, że sprzęt przypomni nam, że nadszedł czas treningu.

d3t7fb9

Zadbaj o sen

Niepozorna bransoletka z wyświetlaczem może zadbać nie tylko o twoją aktywność, ale także o wypoczynek, czyli jakość snu. Niezwykle przydatną opcją, którą często docenia się dopiero po skorzystaniu z niej, jest monitorowanie snu oraz budzik wibracyjny. Odpowiednia ilość snu powinna być dobrana do naszego trybu życia, wysiłku, pory wstawania i zasypiania. Warto bowiem wiedzieć że w zależności od tego, w jakiej fazie snu się obudzimy, różni się nasze poczucie wyspania. Ta przydatna funkcja wykrywa, w jakiej fazie się znajdujemy, i budzi nas w momencie, który będzie najlepszy. Mimo że nie jest to opcja związana ze sportem, na pewno jest bardzo przydatna i sprawi, że o poranku będziesz czuł się doskonale.

    iStock.com
d3t7fb9

Podziel się opinią

Share

d3t7fb9

d3t7fb9