Trwa ładowanie...
d3luk01

Pakowanie prezentów – nie mniej ważne niż sama zawartość

Prezenty są nieodzownym elementem świąt Bożego Narodzenia. Nie ma chyba na świecie osoby, która nie lubi otrzymać na gwiazdkę miłego podarunku. Ten oczywiście, zanim znajdzie się pod choinką, powinien zostać starannie opakowany. Wbrew pozorom ozdobienie prezentów jest niezwykle istotne i może zadecydować o atrakcyjności upominku.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Pakowanie prezentów – nie mniej ważne niż sama zawartość
(Shutterstock)
d3luk01

Prezenty są nieodzownym elementem świąt Bożego Narodzenia. Nie ma chyba na świecie osoby, która nie lubi otrzymać na gwiazdkę miłego podarunku. Ten oczywiście, zanim znajdzie się pod choinką, powinien zostać starannie opakowany. Wbrew pozorom ozdobienie prezentów jest niezwykle istotne i może zadecydować o atrakcyjności upominku. Odpakowanie prezentu to dla wielu osób (szczególnie dla dzieci) niezwykle przyjemna czynność. Szelest rozrywanego papieru i zaglądanie z ciekawością na zawartość pakunku wyzwala mnóstwo pozytywnych emocji. Jednak nie tylko dlatego staranne opakowanie prezentu jest niezwykle istotne. Dzięki temu wyjątkowemu „kamuflażowi” nasz upominek nabiera dodatkowego charakteru i może stać się rewelacyjną ozdobą świąteczną. Nie wiesz jak zapakować prezent, który masz zamiar schować pod choinką? Zobacz kilka sprawdzonych pomysłów!

Pakowanie prezentów – najprostszy sposób
Spora część osób rezygnuje z pakowania prezentów, ponieważ uważa tę czynność za trudną i wymagającą zdolności manualnych. Dlatego też najczęściej decydujemy się umieszczać zakupione podarunki do okolicznościowych torebek. Nie oszukujmy się jednak – taki typ opakowania nie jest ani estetyczny, ani nie zastąpi klasycznego otwierania prezentów z rozdzieraniem papieru. Jeśli chcemy, by pod naszą choinką znalazły się niespodzianki opakowane zgodnie z duchem Bożego Narodzenia, możemy kupić gotowe przygotowane paczuszki lub oddać nabyty podarek do specjalnych punktów, gdzie pracownicy fachowo opakują go w świąteczny papier!

(fot. Shutterstock.com)

Pakowanie prezentów – to nie takie trudne!
Oczywiście najlepiej byłoby, gdybyśmy sami zadbali o opakowanie prezentów. Czynność ta wcale nie musi być trudna i można sobie z nią poradzić w domowym zaciszu. Wystarczy kupić w sklepie okolicznościowy papier do pakowania prezentów, przygotować przezroczystą taśmę klejącą oraz nożyczki. Przy odrobinie wprawy jesteśmy w stanie samodzielnie spakować nasz prezent tak, by prezentował się on niezwykle atrakcyjnie. W sieci aż roi się od poradników i filmików, które pokazują, jak w łatwy sposób opakujesz swoją niespodziankę, tak by wyglądała ona olśniewająco.

Wykorzystaj, to co już masz!
Podczas pakowania prezentów, warto wykorzystać różne fanty, które zalegają w naszym domu od dawna i nie mamy dla nich żadnego zastosowania. Przykład? Chociażby puste pudełko po butach! Idealnie nada się ono do schowania kupionego dla kogoś bliskiego upominku. Wystarczy tylko okleić je kolorowym papierem lub kawałkiem starej tapety, a następnie owinąć wokół niego wstążkę i gotowe! Nie musisz także kupować specjalnego papieru do pakowania ze świątecznymi rysunkami, jeśli masz już zwykły szary papier – opakuj nim prezent, a następnie przewiąż go wkoło grubą muliną w różnych kolorach. Piorunujący efekt gwarantowany! Na papier możesz dokleić własnoręcznie wykonane wycinanki (gwiazdki, śnieżynki, bałwanki itd.)

(fot. Shutterstock.com)

Pakowanie prezentów – kilka porad
Do pakowania prezentu nie tylko nadaje się papier – równie dobrze możesz skorzystać z niepotrzebnych Ci kawałków tkanin. Nie zapominajmy, że samo opakowanie nie wystarczy i koniecznie należy przepaść paczkę charakterystyczną kokardką! W niektórych przypadkach wsadzenie prezentu do pudełka wydaje się nieuniknione – trudno bowiem owinąć ozdobnym papierem przedmioty okrągłe. Pamiętaj, by nie ograniczać swojej kreatywności. Im mocniej popuścisz wodze swojej fantazji, tym ciekawiej i atrakcyjniej opakujesz prezent, a dzięki temu sprawisz komuś ze swoich bliskich zdecydowanie więcej radości.

d3luk01

Podziel się opinią

Share

d3luk01

d3luk01