Peptydy – jak działają na skórę

Peptydy uważane są za bioaktywne aminokwasy, których efekty działania zbliżone są do działania botoksu. Z tego względu ich stosowanie uważane jest za kontrowersyjne pomimo faktu, że przynoszą obecnie najlepsze efekty spośród popularnych metod pielęgnacyjnych.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Warto mieć świadomość, że peptydy, chociaż kontrowersyjne potrafią mieć bardzo pozytywne działanie.
Warto mieć świadomość, że peptydy, chociaż kontrowersyjne potrafią mieć bardzo pozytywne działanie. (Shutterstock.com)
WP

Dzieje się tak ze względu na fakt, że peptydy posiadają umiejętność głębokiego przenikania w kolejne warstwy skóry. Ponadto, towarzyszą temu właściwości transportujące, dzięki którym mamy pewność, że cząsteczki mogą przenikać do głębszych warstw skóry. Stąd również ich działanie jest tak bardzo skuteczne. Ponadto peptydy stosowane są w kosmetykach przeciwzmarszczkowych i przeznaczonych do starzejącej się cery, dzięki cechom ułatwiającym wypełnienie wewnętrznych warstw naskórka.

Peptydy – budowa i właściwości

Peptydy naturalne to tak naprawdę organiczne związki, które uzyskuje się w wyniku procesów bio-syntezujących białko. Właśnie w tej formie peptydy stosowane są przemyśle farmaceutycznym oraz podczas zabiegów pielęgnacyjnych skórę na ciele i twarzy. Zanim stały się popularne substancje te w składzie kosmetyków zastępowały białka pochodzenia roślinnego czyli np. wyciągi z jedwabiu oraz zwierzęcego np. mleko. Dzięki budowie podobnej w strukturze do m.in. kolagenu, peptydy podobnie jak wyżej wymienione składniki roślinne znacząco chronią skórę tworząc na całej jej powierzchni warstwę ochronną, która spełnia również zapobiega nadmiernej utracie wody przez organizm. W ten sposób udaje się połączyć ich proces działania z innymi aminokwasami, które w zależności od właściwości wykorzystuje się w kosmetykach innego zastosowania. Z tego względu najpopularniejszymi produktami, w których składzie spotkamy peptydy są kremy do regeneracji cery dojrzałej oraz szampony do włosów z problemami, wypadającymi i suchymi.

WP

Peptydy dla każdego?

Peptydy uważane są za delikatne w działaniu i niepowodujące niebezpiecznych skutków ubocznych, dlatego polecane są dla każdego rodzaju skóry. Szczególnie osoby starsze odczują ich działanie ze względu na wzmożoną produkcję kolagenu, co pozytywnie wpływa na niwelowanie skutków starzenia czyli zmarszczki, bruzdy i wszelkie sytuacje, kiedy elastyczność wierzchniej warstwy skóry jest w znacznie gorszym stanie. Co więcej, oprócz zniszczonej skóry peptydy są również skutecznym środkiem na włosy oraz ich osłabioną strukturę powodującą łamliwość.

Peptydy – które są najskuteczniejsze

Peptydy bardzo często wykorzystuje się do zwiększenia ochrony wierzchniej warstwy skóry zarówno twarzy jak i ciała. Z tego powodu kosmetyki (np. krem z peptydami) przeznaczone do tego celu posiadają w swoim składzie peptydy znane jako polipeptydy, które charakteryzują się znacznie skuteczniejszym działaniem, szczególnie w obszarze procesów starzenia. Dzieje się tak również ze względu na fakt, że to właśnie polipeptydy odpowiedzialne są w naszym organizmie za produkcję kolagenu oraz elastyny, które obecne w znacznej mierze chronią ciało przed skutkami upływu czasu. Z drugiej strony w przypadku kosmetyków działających na paznokcie i włosy rodzaj peptydów nie ma takiego znaczenia, dlatego nie powinien dziwić fakt różnego typu tych substancji obecnych w składzie np. szamponu.

WP
Polub WP Kobieta
WP
WP
0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Wow!
0
Ważne
0
Słabe
0
Straszne
Trwa ładowanie
.
.
.
WP