Trwa ładowanie...
d4ixis7

Polskie marki modowe

Najnowsze informacje
Facebook.com
Źródło: Facebook.com, fot: WP.PL
5.0
(1 głos)
Oceń:

Polskie marki modowe

Na polskim rynku pojawia się coraz więcej rodzimych marek modowych, a te, które istnieją od dawna, rozwijają skrzydła w zawrotnym tempie. Część z nich desygnowana jest obco brzmiącymi nazwami, wskazującymi pozornie na zagraniczną jakość. To jednak zbędne – dziś polska marka modowa słusznie utożsamiana jest z wysokim standardem wykonania produktów i obsługi klienta.

Polskie marki modowe to wysoka jakość

Polski rynek produkcji oraz dystrybucji odzieży, butów, a także akcesoriów ma się świetnie. Z każdym rokiem wydaje się nawet rosnąć w siłę. Polskie marki modowe prowadzą nieustaną ekspansję na zagraniczne rynki, nie zwalniając tempa rozwoju na rodzimym podwórku.

Polskie marki odzieżowe, obuwnicze czy biżuteryjne od dłuższego czasu utożsamiane są ze starannością wykonania, wysokiej jakości materiałami, ale przede wszystkim z uczciwym handlem. W obliczu światowego trendu przenoszenia produkcji do krajów azjatyckich, których funkcjonowanie owiane jest złą sławą, zdecydowana większość polskich marek stawia na rodzime fabryki i dostawców materiałów. Taka polityka sprawia, że polskie produkty są droższe od proponowanych przez firmy zagraniczne, ale jednocześnie dużo trwalsze i bardziej eleganckie. Działanie rodzimych zakładów produkcyjnych zapewnia także miejsca pracy oraz rozwój polskiej gospodarki.

Polskie marki modowe – odzież elegancka

Najbardziej rozpoznawalne polskie marki to te, które oferują odzież elegancką, dedykowaną głównie dojrzałym kobietom i mężczyznom. Firmy te najczęściej stawiają na rodzimą produkcję, często sprowadzając jedynie materiały z najlepszych włoskich czy francuskich manufaktur włókienniczych. Wśród polskich marek, które oferują wysokiej jakości koszule, krawaty czy garnitury męskie są Wólczanka i Vistula.

Eleganckie ubrania dla kobiet nawet najbardziej wymagające klientki znajdą natomiast w polskich sklepach Quiosque czy Monnari. Jedną z luksusowych, designerskich marek jest By Insomnia. Chociaż proponowane przez nią kroje są raczej casualowe, na uwagę zasługują świetne jakościowo materiały, na które w firmie zwraca się szczególną uwagę.

Polskie marki modowe – odzież casualowa

Przechodząc obok witryn sklepowych w centrach handlowych, wiele osób nie zdaje sobie sprawy, że duża część z mijanych salonów działa pod logo polskich marek modowych. Obcojęzyczne nazwy sklepów mylnie wskazują na ich zagraniczne pochodzenie. Tymczasem wiele z nich należy do polskich producentów. Tak jest między innymi z markami Sinsay, Reserved czy House. Co ciekawe wszystkie te sklepy należą do gdańskiego koncernu LPP.

Poważną konkurencją dla nich są inne polskie marki odzieżowe: Diverse oraz Reporter. Wszystkie wymienione sklepy proponują przybliżony asortyment: elementy garderoby i akcesoria dla młodzieży i młodych dorosłych. Niektóre posiadają także działy odzieży formalnej.

Polskie marki modowe – obuwie i galanteria skórzana

Prawdziwym hitem wśród polskich marek modowych są te, które oferują swoim klientom najwyższej jakości produkty skórzane takie jak buty, torebki czy płaszcze. W przypadku pewnej części marek łatwo odgadnąć ich polskie pochodzenie. Tak jest ze sklepami Ochnik czy Sagan. Dużym zaskoczeniem dla wielu klientów pozostaje jednak fakt, że naszymi rodzimymi markami są także Gino Rossi (choć prowadzone przy ścisłej współpracy z włoskimi projektantami), Venezia czy Wittchen.

Polskie marki modowe – sklepy bieliźniane

Polskie marki modowe mają także dużo do powiedzenia w kwestii garderoby bieliźnianej. Jedną z firm, które od wielu lat sprzedają wysokiej jakości bieliznę, jest obco brzmiący, ale bardzo dobrze popularny Atlantic. Poza tym, wśród znanych polskich marek tego typu wymienić można Cornette czy Obsessive. Oba te sklepy prowadzą sprzedaż internetową lub za pośrednictwem partnerskich salonów bieliźnianych.

Polskie marki modowe dla dzieci

Z pewnością duża część klientów wie, że polskimi markami modowymi dedykowanymi dzieciom są producenci obuwia, Bartek i Wójcik. Tymczasem polskie sklepy to także Mybasic czy popularne 5.10.15. Wielu może zdziwić fakt, że rodzimą marką oferującą buty i ubranka dziecięce jest powstała w 2002 roku sieć Coccodrillo.

Polskie marki modowe za granicą

Polski rynek odzieżowy rośnie w siłę, a świadczyć o tym może ekspansja naszych rodzimych marek na rynki zagraniczne. Jedną z najbardziej rozpoznawalnych poza Polską firm modowych jest bez wątpienia Gino Rossi. Dużą popularnością cieszy się także inny producent i dystrybutor obuwia, CCC. Polskie produkty za granicą można kupić również za sprawą sklepów Reserved, Cropp oraz Big Star, a także Vistuli i Monnari.

Ambasadorem Polski w dziedzinie odzieży, butów i akcesoriów sportowych jest bez wątpienia 4F, który ubiera polskich i zagranicznych lekkoatletów, skoczków narciarskich czy kolarzy. W polskich ubraniach chodzą także dzieci z 23 państw na 4 kontynentach, za pośrednictwem marki Coccodrillo.

d4ixis7
d4ixis7
d4ixis7