miszmasz
13-10-2008 (15:53)

Poroniłam - kiedy mogę znowu zajść w ciążę?

Dwa tygodnie temu poroniłam. Byłam w 8. tyg. ciąży, organizm się sam
oczyścił, nie był robiony żaden zabieg. Moja pierwsza ciąża przebiegała normalnie, córeczka urodziła się zdrowa. Ile powinnam odczekać przed ponownym zajściem w ciążę?
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Poroniłam - kiedy mogę znowu zajść w ciążę?

Dwa tygodnie temu poroniłam. Byłam w 8. tyg. ciąży, organizm się sam oczyścił, nie był robiony żaden zabieg. Moja pierwsza ciąża przebiegała normalnie, córeczka urodziła się zdrowa. Ile powinnam odczekać przed ponownym zajściem w ciążę?

Około 15% rozpoznanych ciąż ulega samoistnemu poronieniu. Częstość poronień koreluje z wiekiem ciążowym i wiekiem kobiety. Po 8. tygodniu ciąży ryzyko poronienia maleje do 10 %. Dla większości kobiet poronienie jest zdarzeniem epizodycznym, u niektórych jednak niestety się powtarza.

Przyczyny etiologiczne przypadkowego, pojedyńczego poronienie mogą być bardzo liczne i aby dokonać ich pełnej diagnostyki i oceny stanu Pani zdrowia konieczna jest wizyta w gabinecie specjalisty ginekologa. Tylko ginekolog może przeprowadzić badania w kieruku wykrycia zakażeń i innych przyczyn poronienia oraz dokonać oceny błony śluzowej macicy, co pozwoli na ustalenie przedziału czasowego, przez który koniecze jest powstrzymanie od prokreacji.

Lek. med. internista specjalista seksuolog Renata Grabowska
http://www.seksuologia.net

Polub WP Kobieta
0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Wow!
0
Ważne
0
Słabe
0
Straszne
Trwa ładowanie
.
.
.