Trwa ładowanie...
Artykuł sponsorowany

Promieniowanie UVA - jaki ma wpływ na skórę?

Promieniowanie UV jest najbardziej ogólnym pojęciem, które znane jest powszechnie niemal przez każdą osobę. Niewiele z nas jednak wie, że promienie UVA mogą być niebezpieczne, jeżeli wystawimy na ekspozycję naszą skórę. Przez wiele lat prowadzonych badań udowodniono, że słońce w nadmiarze wcale nie pomaga w zdrowym wyglądzie skóry. Jaki wpływ ma promieniowanie UVA? Podpowiadamy.

Share
 Źródło: materiały partnera
d7cvdi1

Wpływ promieni UVA na skórę

Do lat 90. nie wiedziano, że to te promienie są odpowiedzialne za przyspieszenie starzenia się skóry. Do tego momentu w kremach ochronnych stosowane były wówczas tylko filtry SPF, które chroniły cerę przed promieniowaniem UVB. Okazuje się jednak, że promienie UVA nie są zatrzymywane przez chmury czy nawet nasze okna. Z tego powodu jesteśmy na nie narażeni przez całe swoje życie. Są także emitowane przez cały rok, niezależnie od tego czy na zewnątrz leży gruba warstwa śniegu czy pada deszcz.

Łatwo jest je przedawkować, ponieważ nie wywołują żadnych objawów ostrzegawczych. Naturalna opalenizna również ich nie pochłania. Badania dowodzą, że aż 80% tych promieni może dotrzeć do górnych obszarów skóry właściwej. Zaledwie 20% przenika nawet głębiej. Są one głównym czynnikiem, który powoduje fotostarzenie skóry poprzez zaburzenie funkcji jej bariery ochronnej.

Wywoływany stres oksydacyjny czy modyfikacja DNA komórek skóry to kolejne efekty pogarszania się stanu naszej cery. W efekcie twarz staje się przesuszona, szara, a nieraz nawet ziemista. W takim przypadku należy sięgnąć po odpowiednią pielęgnację, jak krem nawilżający do twarzy czy serum.

d7cvdi1

Odpowiednia ochrona, czyli jak wybrać dobry krem nawilżający?

Promieniowanie UVA wpływa negatywnie na kondycję naszej skóry. Pozbawia odpowiedniego poziomu nawilżenia, a także pozostawia ją suchą i łuszczącą się. Warto wtedy użyć dobrego kremu nawilżającego. Najczęściej stosowanym składnikiem, który zapobiega utracie wody to kwas hialuronowy. Posiada właściwości higroskopijne, które wiążą cząsteczki wody. Dodatek witaminy E chroni naskórek przed uszkodzeniami, a także działa przeciw pierzchnięciu czy pękaniu skóry.

Dodatek masła shea zmiękcza i odpowiednio nawadnia skórę, a także chroni przed działaniem promieni słonecznych. Podobnie działają nienasycone kwasy tłuszczowe, które zawarte są między innymi w olejach roślinnych. Wykazują dużą zgodność z substancjami tłuszczowymi w naszej skórze. Krem warto stosować na dzień i na noc. Za dnia sprawdzi się lżejsza, beztłuszczowa formuła, a do snu zaleca się bogatą konsystencję.

Artykuł sponsorowany
d7cvdi1
d7cvdi1
d7cvdi1