Trwa ładowanie...
d4m6sil

Przeterminowane kosmetyki. Dlaczego data ważności jest tak ważna przy codziennej pielęgnacji?

Niestety może się zdarzyć, że natrafisz na sklepowej półce na przeterminowane kosmetyki. Uważnie sprawdzaj informacje zamieszczone na opakowaniu, aby uniknąć podobnych problemów w przyszłości. Jeśli zastanawiasz się, czy masz przeterminowane kosmetyki, koniecznie zajrzyj poniżej – przekonasz się, że weryfikacja przydatności nie jest taka trudna.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Przeterminowane kosmetyki mogą podrażnić skórę i spowodować poważne problemy.
Przeterminowane kosmetyki mogą podrażnić skórę i spowodować poważne problemy. (Getty Images)
d4m6sil

Choć nie powinno się zdarzyć, aby na półce sklepowej pozostawały przeterminowane kosmetyki, to warto zwracać szczególną uwagę na produkty kolorowe, po które z chęcią sięgasz. Pamiętaj, że korzystanie z przeterminowanych kosmetyków nie działa korzystnie na skórę, dlatego wystrzegaj się tego karygodnego błędu!

Przeterminowane kosmetyki – jak przechowywać kosmetyki?

Niebagatelną rolę w przydatności kosmetyków jest sposób ich przechowywania. Nie trzymaj produktów w zbyt ciepłych czy wilgotnych miejscach i najlepiej chowaj kosmetyki do szafek lub szuflad. W ten sposób unikniesz korzystania z przeterminowanych kosmetyków, bo zachowasz ich świeżość na dłużej. Zawsze domykaj tubki, słoiczki, itd., aby ochronić je przed dostaniem się do ich wnętrza pęcherzyków powietrza i brudu.

d4m6sil

Przeterminowane kosmetyki – co z datą?

Równie ważna, co przechowywanie jest data przydatności danego produktu. Dzięki temu producent zaznacza gwarancję jakości swojego kosmetyku. Możesz spotkać preparaty z datą krótszą lub dłuższą niż 30 miesięcy, więc zwracaj uwagę na to, kiedy kupiłaś dany produkt. Tym sposobem przeterminowane kosmetyki szybko wyeliminujesz. Niektóre preparaty oznaczone są skrótem PAO, czyli mają one wydłużoną datę! Zwracaj na to uwagę podczas zakupów.

Przeterminowane kosmetyki – znasz kalkulator ważności?

Chcąc upewnić się, że nie korzystasz z przeterminowanych kosmetyków, możesz sprawdzić numer seryjny danego produktu, gdzie została zaszyfrowana data produkcji i ważności. Wiele popularnych koncernów udostępnia kalkulatory ważności, aby każdy klient miał prawo sprawdzić konkretny przedmiot. Praktycznie w kilka chwil jesteś w stanie ocenić, czy ulubiony tusz do rzęs lub kredka nie są przeterminowanym kosmetykiem.

d4m6sil

Przeterminowane kosmetyki – czy można z nich korzystać?

Odpowiedź jest oczywista – nigdy nie stosuj przeterminowanych kosmetyków. Rób zawsze oszczędne i praktyczne zakupy, aby zawsze mieć pod ręką dokładnie to, co jest potrzebne. W przeterminowanych kosmetykach powstają toksyczne związki chemiczne, które mogą podrażnić skórę! W skrajnych przypadkach mogą doprowadzić również do stanów zapalnych. Kupuj rozsądnie i unikaj korzystania z przeterminowanych produktów.

Smacznego na dzień dobry! Odc. 3: Shake śniadaniowy

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d4m6sil

Podziel się opinią

Share
d4m6sil
d4m6sil