Trwa ładowanie...
Artykuł sponsorowany

Randki w internecie – na co zwracają uwagę faceci?

Randki online to łatwo dostępny, wygodny i skuteczny sposób na znalezienie swojej drugiej połówki. To też sposób na definitywne zakończenie życia w samotności. Jak pokazują badania, oprócz pań coraz chętniej z internetowych serwisów randkowych korzystają również panowie. Każda z płci zwraca mniejszą lub większą uwagę na wybrane elementy przeglądanych serwisów i profili. Co zatem sprawdzają panowie, wchodząc na profile użytkowniczek serwisów randkowych?

Share
Randki w internecie – na co zwracają uwagę faceci?
Randki w internecie – na co zwracają uwagę faceci?Źródło: materiały partnera
d1foytd

Przede wszystkim – zdjęcie profilowe

Nie od dziś wiadomo, że faceci są wzrokowcami. Panowie, wchodząc na poszczególne profile kobiet, przede wszystkim patrzą na zdjęcia. Aspekt wizualny jest zatem kluczowy i na pierwszym miejscu. Oczywiście płeć piękna również zwraca uwagę na wygląd, ale nie aż w takiej mierze jak mężczyźni. Przy tworzeniu profilu w serwisie randkowym warto zadbać więc w pierwszej kolejności o zdjęcie profilowe. Powinno być ono atrakcyjne, ma przyciągać wzrok i musi być jak najbardziej aktualne. Ważny jest tutaj rodzaj zdjęcia. Nie może być ono zbyt wulgarne. Tak popularne dzisiaj selfie też nie do końca jest dobrze odbierane. Dotyczy to również zdjęć z hucznych i suto zakrapianych imprez. Zdjęcie powinno przede wszystkim w naturalny sposób pokazywać naszą osobę. Uśmiech jest zawsze mile widziany. Warto wybrać zdjęcie autentyczne, niepodrasowane Photoshopem czy innym tego typu programem. Moment pierwszego spotkania w realu przecież i tak wszystko zweryfikuje.

Fajny, krótki opis

Kolejnym elementem, na który panowie zwracają uwagę, jest opis kandydatki. Powinien być nie za długi, nie za krótki, ciekawy i zachęcający do zainicjowania pierwszej rozmowy. Jest to bardzo ważny element profilu. Więc warto pomyśleć, co w tych kilku zdaniach o sobie chcemy zawrzeć. Mają one zachęcić do wysłania pierwszej wiadomości i przede wszystkim do bliższego poznania. Dobrze jest zostawić ślad jakiegoś niedomówienia na swój temat, małej, może w żartobliwy sposób opisanej tajemnicy. Nigdy zatem nie wolno pola z opisem zostawić pustego, gdyż to z automatu dyskwalifikuje nas u wielu osób.

d1foytd

Oprócz treści opisu należy pamiętać też o poprawności językowej. Niedopuszczalne są błędy ortograficzne, interpunkcyjne, stylistyczne czy pisanie z użyciem CapsLocka. Wszystkie te elementy świadczą o autorce. Zwięzły i atrakcyjny opis będzie postrzegany jako wiadomość od inteligentnej kobiety, która na serio traktuje swoją obecność na portalu randkowym.

Kolejny element opisu to inspirujące treści: cytaty, motta czy złote myśli, które również są mile widziane przez panów. Oczywiście nie chodzi o to, aby cały opis był napisany trzynastozgłoskowcem rymowanym, ale o to, by umiejętnie przytoczyć cytat lub motto, które jest nam bliskie. Oczywiście cały opis nie może być po prostu fragmentem zaczerpniętym z ulubionej książki. Może to zostać odebrane jako brak kreatywności i własnej inwencji twórczej. Nie kopiujmy sztampowych cytatów, którymi posługuje się co trzecia pani w serwisie. Nie ma co udawać kogoś, kim się nie jest. Jeśli poezja nie jest nam bliska i nie mamy ulubionych złotych myśli – nie szukajmy ich na siłę. Całość opisu - treść, forma, długość - ma nas po prostu wyróżniać z tłumu i sprawić, aby to właśnie do nas panowie zachcieli napisać w pierwszej kolejności po przejrzeniu wybranych profili. Tymi samymi zasadami rządzą się ogłoszenia matrymonialne.

Wiek, przeszłość, waga – czyli kilka słów na trudne tematy

Przy omawianiu elementów profili randkowych, na które panowie zwracają uwagę, nie sposób pominąć tych drażliwych i dla wielu kobiet niewygodnych informacji. Zasada jest jedna – zawsze pisz i mów prawdę. Nie naciągaj rzeczywistości. Nie mów, że masz 30 lat, jeśli niedługo skończysz 38. Nie pisz, że jesteś szczupłą szatynką o zgrabnych, długich nogach, jeśli na zdjęciu profilowym widać, że daleko Ci do takiego chodzącego po wybiegach ideału. Nie koloryzuj, że jesteś panną, skoro pół roku temu zakończyłaś rozwodem burzliwe, kilkuletnie małżeństwo. Internet skłania wiele osób do naciągnia prawdy do granic możliwości. Prawda jednak – jak przysłowiowa oliwa – zawsze wypłynie na wierzch, co może przyczynić się do zakończenia dobrze zapowiadającej się znajomości. Bo kto chce się spotykać z kłamczuchą, która w tak wielu kwestiach nie mówiła prawdy?

Bądź po prostu fair

…a panowie, których poznasz, również będą fair wobec Ciebie. Daj sobie szansę na prawdziwe i szczere uczucie. Najlepsze portale randkowe czekają! Powodzenia!

Artykuł sponsorowany
d1foytd

Podziel się opinią

Share
d1foytd
d1foytd