Trwa ładowanie...
Artykuł sponsorowany Makear

Robimy paznokcie hybrydowe! Poradnik — krok po kroku

Zadbane dłonie i paznokcie są wizytówką każdej kobiety. Dlatego wiele pań z chęcią wykonuje różnego rodzaju manicure. Już od dłuższego czasu modne są paznokcie hybrydowe. To bardzo trwała metoda na estetyczne i trwałe paznokcie, której efekt utrzymuje się do paru tygodni. Czy chcesz zrobić sobie hybrydy? Dzięki naszemu poradnikowi pójdzie ci to o wiele łatwiej! Dlatego zachęcamy cię do przeczytania naszych porad. Sprawdź je!

 Źródło: materiały partnera
d6oh8mp

Dlaczego warto zrobić paznokcie hybrydowe?

Jeżeli nie wiesz, jakie korzyści niesie za sobą zrobienie paznokci hybrydowych, podpowiemy ci to już teraz. Nie warto się wahać z ich wykonaniem. Przede wszystkim dlatego, że nic nie tracisz, a twoje dłonie mogą stać się estetyczne i zadbane właśnie dzięki tej metodzie manicure. Dlaczego warto zrobić paznokcie hybrydowe?

Najważniejszą zaletą tego rodzaju manicure jest jego bardzo duża trwałość. Przy klasycznym malowaniu paznokci lakier często odpryskuje i uszkadza się na wiele możliwych sposobów. To sprawia, że wyglądają one nieestetycznie i niekiedy niechlujnie. Czasami zdarza się nawet, że tego samego dnia, w którym pomalowało się paznokcie klasycznym lakierem, pojawiły się na nim niedoskonałości. Przez to kobiety zazwyczaj czują się niekomfortowo, co sprawia, że wiele z nich unika klasycznego manicure jako nietrwałej metody na zadbane dłonie.

Na rynku znajdziesz mnóstwo ciekawych i głębokich kolorów dobrych lakierów hybrydowych. Dostępne są też ich różne wersje, mniej lub bardziej połyskujące. Lakiery hybrydowe obecnie mają podobną cenę do niektórych lakierów tradycyjnych. A to sprawia, że panie z chęcią kupują tanie lakiery hybrydowe o przeróżnych barwach. Zazwyczaj są one bardzo trwałe, a co za tym idzie, skuteczne w oferowaniu stale zadbanych dłoni bez większego, regularnego wysiłku. Który z kolorów lakierów do paznokci hybrydowych wybrałaś do zrobienia swojego pierwszego tego typu manicure?

Co jest potrzebne do prawidłowego wykonania manicure hybrydowego?

Czy jesteś już gotowa na wykonanie swojego pierwszego manicure hybrydowego? Zanim do tego przystąpisz, koniecznie sprawdź, czy masz wszystkie niezbędne przedmioty. Do prawidłowego wykonania manicure hybrydowego należy przygotować:

  • lampę do utwardzania lakieru hybrydowego,
  • bazę,
  • top,
  • kolorowy lakier hybrydowy,
  • cleaner,
  • waciki bezpyłowe,
  • drewniane patyczki,
  • pilnik o odpowiedniej gradacji,
  • blok polerski.
 materiały partnera
Źródło: materiały partnera

Instrukcja prawidłowego wykonania manicure hybrydowego

Wykonanie pierwszego manicure hybrydowego z pozoru może wydawać się trudnym zadaniem. Zapewniamy, prawda jest zupełnie inna! Na początku możesz czuć się nieco zagubiona. Aby to zminimalizować, przeczytaj poniższe kroki dotyczące wykonania tego rodzaju manicure, a następnie stosuj się do nich, robiąc tę czynność. Od czego należy zacząć prawidłowe wykonanie manicure hybrydowego? 

d6oh8mp

Odpowiednio przygotuj swoje paznokcie

Pierwszym krokiem do wykonania manicure hybrydowego jest odpowiednie przygotowanie swoich paznokci. Najpierw dokładnie oczyść płytkę. W tym celu zmyj poprzedni lakier albo jego resztki bardzo dokładnie. Kolejno przy pomocy pilnika nadaj im odpowiedni, wybrany przez siebie kształt i długość. Możesz zdecydować się na migdały, zaokrąglone czy kwadratowe paznokcie. 

Gdy już to zrobisz, pamiętaj o zmatowieniu płytki blokiem polerskim, a następnie odsuń delikatnie skórki. Na koniec należy przemyć paznokcie wacikiem bezpyłowym i cleanerem, aby je skutecznie odtłuścić. 

Nałóż i utwardź bazę

Baza to podstawowy element trwałego paznokcia hybrydowego. Dzięki niej trzyma się on odpowiednio i nie przesuwa. Nałóż raczej cienką warstwę bazy. Przede wszystkim nie zalewaj nią skórek. Jeżeli się do tego nie zastosujesz, lakier nie będzie się trzymać, co może dać nieestetyczny i mało trwały efekt. 

Gdy już nałożysz bazę, utwardź ją w lampie. Dużo zależy od tego, jakie urządzenie posiadasz. Jednak zazwyczaj bazę czy lakier albo top w lampie utrzymuje się przez 30-60 sekund. Pamiętaj też, aby do następnego kroku odczekać parę sekund i niczym nie przemywać lepkiej struktury bazy.

d6oh8mp

Nałóż wybrany przez siebie kolor

Nałóż jedną, cienką warstwę lakieru hybrydowego na bazę. W zależności od tego, który z kolorów najbardziej ci się podoba, polecamy ci zdecydować się na delikatniejszy jego odcień. Pierwsze paznokcie hybrydowe i tak robią na ich posiadaczce duże wrażenie, dlatego warto dozować sobie odważniejsze odcienie. Wybrany i nałożony przez siebie lakier koniecznie utwardź w lampie przez 30-60 sekund. 

Nałóż drugą warstwę lakieru hybrydowego

Po chwili należy znów nałożyć na paznokcie cienkie warstwy lakieru hybrydowego. Następnie trzeba utwardzić je w lampie. Nie wolno przemywać tych warstw cleanerem!

Nałóż starannie top

To już prawie koniec robienia manicure hybrydowego. Wystarczy, że nałożysz cienką warstwę topu, a następnie utwardzisz ją w lampie przez 30-60 sekund. Przy użyciu tradycyjnego topu, należy przemyć go później cleanerem. 

W ten sposób przeprowadziliśmy cię przez twoją pierwszą przygodę z manicure hybrydowym. Prawdopodobnie sama przyznasz, że nie jest to trudne zadanie. Życzymy Ci, aby twoje paznokcie hybrydowe były jak najdłużej estetyczne i wytrzymałe! Powodzenia!

Artykuł sponsorowany Makear
d6oh8mp
d6oh8mp