Blisko ludziŚlub i wesele w plenerze

Ślub i wesele w plenerze

Ślub i wesele w plenerze
Źródło zdjęć: © Jupiterimages

18.05.2010 21:30, aktual.: 20.05.2010 17:54

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Coraz bardziej tęsknimy za odświeżeniem kontaktu z naturą i coraz więcej par marzy o weselu w plenerze. Jeśli i Ty marzysz o ślubie w pięknym ogrodzie, przeczytaj, co warto wziąć pod uwagę podczas przygotowań do uroczystości plenerowej.

Gdy tylko minie zima, każdy chętniej przebywa na dworze i grzechem wydaje się zmuszanie pracowników przez przełożonych do spędzania całych dni w budynkach odgradzających nas od prawdziwego świata. I nic dziwnego, że coraz bardziej tęsknimy za odświeżeniem kontaktu z naturą, a coraz więcej par marzy o weselu w plenerze. Jeśli i Ty marzysz o ślubie w pięknym ogrodzie, przeczytaj, co warto wziąć pod uwagę podczas przygotowań do uroczystości plenerowej.

Wesele w ogrodzie ma wiele zalet (m.in. urok miejsca, zapach świeżej zieleni). Ale - niestety – ma i kilka wad, z których najważniejszą jest niepewność pogody. Może bowiem ona być zarówno wspaniała - gdy poprzedniego wieczora popada lekki deszczyk i zrosi trawy, by w dzień ślubu świeżo pachniały, jak i przykra - gdy lekki deszczyk padał będzie w dzień ślubu i to nieustannie. .

Jeśli szykujemy się do urządzenia przyjęcia weselnego w plenerze w sezonie wiosennym i letnim, musimy także pamiętać o kwestii alergii. Wiosna i lato to czas pylenia. Jeśli panna młoda lub pan młody cierpią na alergie powodowane przez pyłki traw czy drzew, przebywanie na zewnątrz będzie się dla nich wiązało z przykrościami i bardzo niekorzystnie odbije się na ich wyglądzie. Jeśli młoda para nie cierpi na alergie, powinna się mimo wszystko zastanowić, czy wśród gości nie ma zbyt wielu osób, które odczuwają tę dolegliwość - w najgorszym przypadku część z nich może nie przyjechać na przyjęcie, by uniknąć zaostrzenia choroby. .

Dlatego najlepszym rozwiązaniem dla par marzących o weselu w plenerze będzie poszukanie takiego ogrodu na przyjęcie, który znajdowałby się tuż przy ładnej sali weselnej - i zorganizowanie części przyjęcia wewnątrz budynku, a części bufetu na zewnątrz..

Jeśli zastosujecie się do rad powyższych i przyjęcie zorganizujecie w ogrodzie z salą weselną, ułatwicie sobie zadanie z wielu względów. Nawet, gdy tylko część zabawy odbywać się będzie na dworze, przyjęcie będzie wyjątkowe, bo zdecydowana większość wesel organizowana jest jedynie w zamkniętej sali. Musicei zastanowić się, jakie menu ustawić w ogrodzie (najlepiej takie, do którego nie będzie ciągnąć zbyt wiele owadów - oraz najlepiej pod czujnym nadzorem obsługującego), jakie i gdzie postawić siedzenia (najlepiej ławki ogrodowe, bo są stabilniejsze niż krzesła). .

I jedna jeszcze sprawa: wybierając ogród na przyjęcie weselne, zadbajcie o to, by był on już wcześniej gotowy. Nie decydujcie się na ogród, który organizatorzy obiecują przygotować do dnia ślubu - jeśli aktualnie przypomina on raczej łąkę niż park, lepiej poszukajcie innego miejsca. Najlepiej aby był przestronny, zadrzewiony, by w upalny dzień można było schronić się w cieniu, powinien mieć ładny i duży trawnik oraz krzewy posadzone tak, by tworzyły zaułki idealne do spacerów. .

Jeśli natomiast zdecydujecie się na przyjęcie wyłącznie na wolnym powietrzu, w osobnym artykule opowiemy Wam, co warto wziąć pod uwagę podczas przygotowań....

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (2)
Zobacz także