Spadł śnieg? Oto jak go wykorzystasz w ogrodzie
W zimie, zwłaszcza kiedy są temperatury ujemne, często z góry zakładamy, że sezon ogrodowy jest martwy. To błąd! Okazuje się, że do pielęgnacji roślin można wykorzystać... śnieg.
- Śnieg to źródło miękkiej wody, idealnej do podlewania - dlatego ja go zbieram i przenoszę do roślin, które znajdują się pod zadaszeniem, na przykład w szklarni - podkreśliła Anna Jakacka, która prowadzi instagramowy profil anna.botannica. Dzieli się na nim poradami z zakresu ogrodnictwa i pielęgnacji roślin.
"Podlewanie" śniegiem? Spróbuj koniecznie
"Jeśli u Ciebie spadł śnieg to: możesz go wykorzystać do podlewania roślin w donicach pod zadaszeniem, to źródło miękkiej wody. Zbieraj tylko czysty śnieg bez dodatku soli, usuwaj jego nadmiar z drzew i krzewów, aby uchronić je przed połamaniem. Sprawdzaj szczelność osłon, unikaj deptania trawnika, bo może to powodować powstawanie pleśni śniegowej" - czytamy w opisie pod udostępnionym nagraniem.
Domek letniskowy za 42 tys. zł. Stara naczepa dostała nowe życie
Rolka wywołała sporo reakcji internatów. "Właśnie wróciłam z odśnieżania iglaków i trzmielin, a do donic nie muszę wrzucać śniegu, bo sam sobie tam wpadł" - czytamy w jednym z komentarzy.
"U nas udeptany jak tylko się da (dzieci), a z przenoszeniem do szklarni to dobry pomysł. Już wiem, gdzie pójdą zaspy z odśniezania podjazdu - na taczkę go i do szklarni" - pisze inna użytkowniczka.
Czytaj także: Wylej na żółte placki. Trawnik zazieleni się w oczach
Dbaj o drzewa i krzewy w zimie
Jak dbać o drzewa i iglaki przysypane śniegiem? Jak radzi Jakacka, do strząsania jego nadmiaru najlepiej używać szczotki. - Robimy to zawsze od dołu do góry, tak, żeby śnieg spadający z góry nie wyłamał dolnych gałęzi - tłumaczy.
Ważne też, żeby nie chodzić nadmiernie po trawniku przysypanym śniegiem, ponieważ może to sprawiać powstawanie tzw. pleśni śniegowej. Jest to choroba grzybowa, która powoduje charakterystyczne brunatno-żółte plamy na trawie. Odbarwienia pojawiają się po stopnieniu śniegu.
Zapraszamy na grupę FB - #Wszechmocne. To tu będziemy informować na bieżąco o terminach webinarów, wywiadach, nowych historiach. Dołączcie do nas i zaproście wszystkie znajome. Czekamy na was! Chętnie poznamy wasze historie, podzielcie się nimi z nami i wyślijcie na adres: wszechmocna_to_ja@grupawp.pl.
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl