Trwa ładowanie...
Materiał partnera

Sztuka robienia kresek eyelinerem – zobacz, jak szybko możesz się tego nauczyć!

Ileż to razy oglądałaś zdjęcia modelek, przyglądałaś się makijażom otaczających cię kobiet i podziwiałaś pięknie podkreślone eyelinerem oczy. Niestety, gdy próbowałaś sama zrobić kreski, efekt nie był najlepszy, ale teraz to się zmieni. Masz 6 minut wolnego czasu? Przeczytaj ten poradnik, chwyć eyeliner do ręki i wykonaj wymarzone kreski wokół oczu!

Share
Sztuka robienia kresek eyelinerem – zobacz, jak szybko możesz się tego nauczyć! Sztuka robienia kresek eyelinerem – zobacz, jak szybko możesz się tego nauczyć! Źródło: materiały partnera
d3z6637

Problem z używaniem eyelinera ma wiele kobiet. Gdy nie mamy wprawy w malowaniu kresek, a przede wszystkim – jeśli nie wiemy, jak to zrobić, wszelkie próby skazane są na niepowodzenie. Kreski wychodzą nierówne, zbyt cienkie albo zbyt grube, a przecież innym to wychodzi. Z zazdrością więc spoglądamy na idealnie podkreślone oczy kobiet w pracy, w szkole czy w autobusie, nie mówiąc już o imprezach, gdy wielokrotnie podejrzewamy, że ten czy tamten makijaż powstał w gabinecie kosmetycznym, a nie przy domowym lustrze. Teraz jednak wszystko się zmieni. Oto instrukcja "w pigułce".

Przed postawieniem pierwszej kreski…

Musisz wiedzieć, że eyelinerem maluje się kreski i na górnej, i na dolnej powiece. To samo można zrobić zwykłą kredką do oczu, ale znacznie lepsze efekty uzyskuje się, używając eyelinera. Jego płynna konsystencja i cieniuteńki pędzelek umożliwiają narysowanie precyzyjnych, cieniutkich kresek dokładnie wzdłuż linii rzęs.

Zanim jednak chwycisz eyeliner do ręki, nałóż na powiekę odrobinę podkładu i całość przyprósz pudrem matującym. Wówczas rysunek wykonany eyelinerem utrzyma się znacznie dłużej wokół oka.

d3z6637

Malowanie kresek eyelinerem jest proste…

Zacznij od znalezienia sobie wygodnego miejsca, gdzie będziesz mogła oprzeć łokcie o jakikolwiek blat. Jeśli masz toaletkę – to świetnie, ale jeśli nie – to wystarczy zwykły stół i lusterko. Rysowanie kreski zacznij od wewnętrznego kącika oka. Tu kreska musi być najcieńsza, a z kolei przy zewnętrznym kąciku powinna być najgrubsza. Od wewnętrznego kącika pociągnij kreskę wzdłuż linii rzęs na dolnej powiece. Nie spiesz się. Niech kreska będzie stosunkowo cienka, bo potem zawsze zdążysz ją pogrubić.

Gdy dolna kreska będzie gotowa, przejdź do górnej powieki. Znowu wzdłuż linii rzęs pociągnij linię od wewnętrznego kącika aż przez 3/4 powieki. Uwaga! Nie dociągamy linii do zewnętrznego kącika. Od miejsca, w którym się zatrzymałaś, pociągnij kreskę lekko w skosie do góry, do miejsca, gdzie kończy się ruchoma powieka. Teraz możesz pogrubić kreskę, tak by zwężała się w kierunku jej końca wywiniętego ku górze… i gotowe. Pamiętaj, że to trening czyni mistrza, więc ćwicz codziennie.

Jeszcze kilka rad

Gdy za pierwszym razem nie czujesz się pewnie, w miejscach, gdzie ma przebiegać linia, narysuj małe kropeczki, a potem połącz te punkty. To prawda, że kreska powinna być narysowana jednym pociągnięciem eyelinera, ale pierwsze próby można sobie nieco ułatwić.

Rysując kreskę, nie przyciskaj pędzelka zbyt mocno do powieki, bo to wcale nie sprawi, że będzie łatwiej. Maluj kreskę tylko i wyłącznie końcówką pędzelka.

d3z6637

Musisz też wiedzieć, że nie zawsze możliwe jest perfekcyjne wypełnienie kreski w linii rzęs. Możesz sobie łatwo pomóc, sięgając po zwykłą czarną kredkę.

Rodzaje eyelinerów

Eyelinery np. od Avon mogą cię zaskoczyć, dlatego że różnią się miedzy sobą dość istotnie, a ty z czasem wybierzesz ten, który będzie ci najbardziej odpowiadać.

Najbardziej popularne są eyelinery z cieniutkim pędzelkiem, bo pozwalają na malowanie nawet bardzo cieniutkich kresek. Musisz jednak wiedzieć, że mają one bardzo płynną konsystencję i lepiej sobie z nimi radzą osoby, które mają już pewną wprawę. Początkującym polecane są eyelinery z aplikatorami w postaci twardej gąbeczki. Profesjonaliści korzystają najczęściej z eyelinerów w słoiczkach.

Producenci proponują eyelinery w różnej konsystencji. Możemy więc sięgać po te płynie, w kamieniu czy w żelu, ale bez względu na to, który z nich wybierzesz, pierwsza próba rysowania kresek zawsze będzie dużym wyzwaniem. Nie zrażaj się, jeśli ci się nie uda za pierwszym czy drugim razem, bo w końcu i tak zostaniesz mistrzynią.

Materiał partnera
d3z6637
d3z6637
d3z6637