Trwa ładowanie...
27-01-2016 09:42

Szyk i elegancja według Atelier Emelia Paris

Od 1972 r. kształtowały europejską modę ślubną i wieczorową, uszczęśliwiając tysiące kobiet

Share
Szyk i elegancja według Atelier Emelia ParisŹródło: MAGAZYN WESELE_FOT. MICHEL PEREZ_MAT. PRASOWE ATELIER EMELIA PARIS
d2nc3nh

Projektantki z Atelier Emelia Paris twierdzą, że Panna Młoda powinna nosić swoją suknię ślubną tak jak ulubioną parę jeansów, czyli swobodnie i naturalnie. Od 1972 r. kształtowały europejską modę ślubną i wieczorową, uszczęśliwiając tysiące kobiet. Po ponad czterdziestu latach tworzenia sukien pod marką Cymbeline trzy siostry oraz córka jednej z nich wkraczają na modową scenę z nową firmą.

Atelier Emelia Paris inspiruje, ale i redefiniuje pojęcie francuskiego haute couture. W rozmowie z Sophie Delaroche, jej współzałożycielką, zapytamy m.in. o nowy rozdział w życiu marki i dowiemy się jak wygląda typowa francuska Panna Młoda oraz jak w kraju nad Loarą przebiega tradycyjne wesele.

Jakie były początki Atelier Emelia Paris? Jak wiemy, jego założycielki wcześniej współtworzyły dom mody Cymbeline…

To nowa marka, którą stworzyły trzy siostry: Chantal i Monique Joubert wraz z moją mamą, Evelyne Delaroche, które wcześniej były założycielkami i projektantkami marki Cymbeline. Nazwa Atelier Emelia Paris jest dla nas niezwykle wyjątkowa, ponieważ nawiązuje do osób i miejsc, które są w naszym życiu bardzo ważne. Słowo atelier jest dla nas symbolem pracy oraz sercem marki. Z kolei Emelia nawiązuje do imion moich pra- oraz praprababć, którym w ten sposób chciałyśmy złożyć hołd. To właśnie praprababcia była pierwszą projektantką sukienek w naszej rodzinie. Natomiast Paris wieńczy nazwę dzięki temu, że jest miastem słynącym ze swojej nieprzemijającej mody oraz szyku. To dla nas nowy rozdział w życiu zawodowym po Cymbeline. W ciągu sześciu lat firma znacząco ucierpiała przez swoje wewnętrzne problemy i pomimo tego, że ostatecznie udało nam się je zażegnać, niestety straciłyśmy ją w grudniu 2014 r.

d2nc3nh

Jaka jest filozofia Atelier Emelia Paris?

Najważniejszy jest produkt i wiedza, w jaki sposób go stworzyć. Atelier Emelia Paris jest unikalną i piękną marką stworzoną przez najlepszych krawców i projektantów. Chciałyśmy uzupełnić niedobór takich usług poprzez wyjątkową twórczość i ekskluzywność naszych sukien. Dzięki naszym wcześniejszym dokonaniom Atelier Emelia Paris można tak naprawdę porównać do młodego projektanta z 200-letnim doświadczeniem!

Jak tworzy się suknie ślubne dla kobiet na całym świecie?

Ta praca to przede wszystkim dwie składowe: pasja do projektowania i ogromna przyjemność realizowania marzeń zakochanych kobiet, które w dniu ślubu czują się nadzwyczaj szczęśliwe. Projektując, nie tworzymy jakiegoś uniwersalnego modelu, który sprawdzi się w odniesieniu do całego świata, ale pracujemy z myślą o tej jednej, wyjątkowej kobiecie, która założy dany projekt. To wielka satysfakcja, że swoimi sukniami uwodzimy tak wiele przyszłych Panien Młodych.

Co inspiruje Was do stworzenia kolekcji?

Pracujemy wokół tematów, które nieustannie nas fascynują i kreatywnie pobudzają. Najczęściej jest to oczywiście haute couture (moda ekskluzywna – przyp. red.), a często także podróże i wyjątkowe materiały, zwłaszcza koronka z Calais, która jest najdelikatniejszą, ale i najdroższą koronką na świecie, a my pracujemy z nią nieprzerwanie od początku naszej działalności.

Czy istnieją we Francji jakieś konkretne fasony sukien ślubnych, które najbardziej lubią tamtejsze Panny Młode?

Niezależnie od aktualnych trendów, Francuzki kochają elegancję, szykowność i prostotę. W ostatnich latach swój renesans przeżywał klimat paryskiej bohemy i widzimy powrót do związanych z nim prostych fasonów.

d2nc3nh

Czy jest znacząca różnica pomiędzy dzisiejszymi Pannami Młodymi a tymi sprzed 40 lat, kiedy powstawało Cymbeline?

Zdecydowanie widać różnicę w stylu czy – bardziej globalnie – w formie, w jakiej zawierano związki małżeńskie. Do dzisiaj nie zmienia się to, że Panna Młoda jest zakochaną kobietą, która chce w tym wyjątkowym dniu być tą najpiękniejszą. Dzisiaj Panna Młoda we Francji ma około 30 lat – to kobieta dojrzała, świadoma siebie i swoich atutów, która wie, jak chce się prezentować podczas swojego ślubu.

Jak wygląda tradycyjne francuskie wesele?

Tradycyjne wesele we Francji odbywa się na zamku poza miastem. Panna Młoda ma w tym dniu na sobie bardzo romantyczną sukienkę, a Pan Młody wkłada czarny garnitur. Bardzo ważną składową uroczystości jest... jedzenie, ale to nie powinno nikogo dziwić, w końcu to kraj słynący z niezwykle wykwintnej kuchni.

Gdzie przyszłe Panny Młode mogą zakupić suknie z Atelier Emelia Paris? Tylko w Paryżu czy może są one dostępne również w Polsce?

Nasza pierwsza kolekcja wyszła w kwietniu 2015 r. i już udało się nam nawiązać współpracę z 40 miejscami w całej Europie. Najnowsza kolekcja niedługo będzie dostępna również w Polsce, a dokładnie w Gdyni.

MAGAZYN WESELE/ rozmawiała: Aleksandra Sibistowicz-Krzyżok

(fot. MAGAZYN WESELE_4_40_2015_2016_FOT MARCIN CHIMICZEWSKI_EPENA)
Źródło: (fot. MAGAZYN WESELE_4_40_2015_2016_FOT MARCIN CHIMICZEWSKI_EPENA)
d2nc3nh
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2nc3nh
d2nc3nh