Trwa ładowanie...
d30b6f9

Tom Cruise został bóstwem. Scjentolodzy dostali nietypowy rozkaz

Tom Cruise ma być uważany za boga w kościele scjentologicznym. Jak się okazuje, aktor czerpie z tego inne, niż tylko religijne, korzyści.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Tom Cruisem bogiem wg scjentologów
Tom Cruisem bogiem wg scjentologów (Getty Images)
d30b6f9

Leah Rimini, była scjentolożka, a w tej chwili największy wróg sekty, twierdzi, że Cruise jest traktowany jak bóg. – Jest drugi po Davidzie Miscavige'u – "zbawicielu wolnego świata" – przekonuje.

"Boska" pozycja gwiazdora obliguje scjentologów do… oglądania jego filmów. Nie raz, nie dwa – wyznawcy kościoła scjentologiczne wielokrotnie chodzą na seanse. Wszystko po to, by zasilić konto Cruise'a.

Inny eksscjentolog Bree Mood, który opuścił kościół kilka miesięcy temu, że za każdym razem, gdy do kin wchodzi nowy film z aktorem, "wszyscy kupują bilety".

d30b6f9

Cruise, który niedawno promował kolejną część "Mission Impossible", był ostatnio widziany publicznie na początku marca – tuż przed obchodami urodzin autora scjentologii L. Rona Hubbarda. Jak twierdzi dziennikarz Tony Ortega, wydarzenie to odbyło się w duchowej mekce kościoła w Clearwater na Florydzie.

Cruise został scjentologiem w latach 80. za namową pierwszej żony Mimi Rogers. Dziś adoptowana córka aktora i Nicole Kidman, 26-letnia Isabela, po raz pierwszy publicznie zachwala religię. Światło dzienne ujrzał mail, w którym dziewczyna opowiada o odbyciu stażu "audytorskiego" w londyńskiej siedzibie sekty.

Isabela od teraz będzie nakłaniać nowych członków do niekończących się badań psychicznych, tzw. audytów. To spowiedzi, przypominające przesłuchania, które mają rzekomo usuwać traumy z przeszłości – również z poprzednich wcieleń.

d30b6f9

Przeczytaj także:

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d30b6f9

Podziel się opinią

Share

d30b6f9

d30b6f9