ycipk-2oeva8

Tom Cruise został bóstwem. Scjentolodzy dostali nietypowy rozkaz

Tom Cruise ma być uważany za boga w kościele scjentologicznym. Jak się okazuje, aktor czerpie z tego inne, niż tylko religijne, korzyści.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Tom Cruisem bogiem wg scjentologów
Tom Cruisem bogiem wg scjentologów (Getty Images)
ycipk-2oeva8

Leah Rimini, była scjentolożka, a w tej chwili największy wróg sekty, twierdzi, że Cruise jest traktowany jak bóg. – Jest drugi po Davidzie Miscavige'u – "zbawicielu wolnego świata" – przekonuje.

"Boska" pozycja gwiazdora obliguje scjentologów do… oglądania jego filmów. Nie raz, nie dwa – wyznawcy kościoła scjentologiczne wielokrotnie chodzą na seanse. Wszystko po to, by zasilić konto Cruise'a.

Inny eksscjentolog Bree Mood, który opuścił kościół kilka miesięcy temu, że za każdym razem, gdy do kin wchodzi nowy film z aktorem, "wszyscy kupują bilety".

ycipk-2oeva8

Cruise, który niedawno promował kolejną część "Mission Impossible", był ostatnio widziany publicznie na początku marca – tuż przed obchodami urodzin autora scjentologii L. Rona Hubbarda. Jak twierdzi dziennikarz Tony Ortega, wydarzenie to odbyło się w duchowej mekce kościoła w Clearwater na Florydzie.

Cruise został scjentologiem w latach 80. za namową pierwszej żony Mimi Rogers. Dziś adoptowana córka aktora i Nicole Kidman, 26-letnia Isabela, po raz pierwszy publicznie zachwala religię. Światło dzienne ujrzał mail, w którym dziewczyna opowiada o odbyciu stażu "audytorskiego" w londyńskiej siedzibie sekty.

Isabela od teraz będzie nakłaniać nowych członków do niekończących się badań psychicznych, tzw. audytów. To spowiedzi, przypominające przesłuchania, które mają rzekomo usuwać traumy z przeszłości – również z poprzednich wcieleń.

ycipk-2oeva8

Przeczytaj także:

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Polub WP Kobieta
0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Wow!
0
Ważne
0
Słabe
0
Straszne
Trwa ładowanie
.
.
.

ycipk-2oeva8

ycipk-2oeva8
ycipk-2oeva8