UrodaManicure, pedicure - co do czego? Akcesoria do manicure i pedicure

Manicure, pedicure - co do czego? Akcesoria do manicure i pedicure

Manicure, pedicure - co do czego? Akcesoria do manicure i pedicure
Źródło zdjęć: © iStock.com | npdesignde
Agnieszka Krasa

15.06.2018 11:24, aktual.: 30.06.2018 12:04

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Manicure i pedicure zrobisz w domu, jeśli wiesz, do czego służą poszczególne przybory do paznokci. Doradzamy, co się przyda i czym są konkretne akcesoria do manicure i pedicure.

Akcesoria do manicure sprawdzają się również podczas wykonywania domowego pedicure. Możesz trzymać je wszystkie razem w praktycznym kuferku kosmetycznym, podzielonym na poszczególne sekcje do przechowywania nie tylko przyborów do paznokci, ale także lakierów do paznokci lub innych kosmetyków. Pojemnik doskonale sprawdzi się również w podróży, gdyż zabezpieczy przed uszkodzeniem wszystkie preparaty, także płyny przed rozlaniem.

Manicure i pedicure to zabiegi ważne szczególne latem. Na WP radarOkazji znajdziesz wszystko, co potrzebne do pielęgnacji dłoni i stóp.

Przybory do paznokci – tarka do pięt

Do codziennej pielęgnacji stóp przyda się tarka do pięt. Jest bardziej higieniczna niż zwykły pumeks, usunie zrogowaciały naskórek oraz suchą skórę z pięt i palców stóp. Najtańsze są tarki ręczne, na rynku dostępne są także modele elektrycznych tarek do pięt. Sprawdzą się na co dzień pod prysznicem oraz podczas kąpieli stóp w miednicy ze specjalną solą zmiękczającą skórę.

Manicure i pedicure z obcinaczką lub nożyczkami do paznokci

Podstawowym akcesorium do skracania długości paznokci i ujednolicania nierówności jest obcinaczka do paznokci. Modele do dłoni są z reguły nieco mniejsze niż te do stóp. Przyrządy do obcinania paznokci to zazwyczaj metalowe, poręczne obcinaczki, które doskonale zastąpią także ostre, niewielkie nożyczki do paznokci.

Cążki do skórek ułatwią pielęgnację paznokci

Cążki do skórek przy paznokciach dłoni i stóp ułatwiają samodzielne robienie manicure i pedicure. Znacząco podnoszą łatwość dbania o estetyczny wygląd płytki paznokci. Skórek absolutnie nie powinno się natomiast obgryzać, łatwo bowiem o podrażnienia i długo gojące się ubytki naskórka, nie wspominając już nawet o krwawieniu.

Manicure i pedicure – pilnik do paznokci

Pilniki do paznokci są niedrogimi i uniwersalnymi przyborami do paznokci dłoni i stóp. Najdelikatniejszymi modelami są pilniki szklane. Z paznokciami łagodnie obejdą się także pilniki papierowe. Te metalowe są spotykane najrzadziej, a lubiane przede wszystkim przez posiadaczki twardych i mocnych paznokci, z którymi czasem ciężko poradzić sobie przy pomocy nieco bardziej miękkich tworzyw. Pilniki do paznokci można dobierać również pod kątem ich ziarnistości.

Akcesoria do manicure – polerka do paznokci

Blok polerski, zwany także polerką do paznokci, ma za zadanie wygładzenie płytki paznokci i nadanie jej dodatkowego blasku. Umożliwia to zdecydowanie łatwiejsze nałożenie na paznokcie lakieru do paznokci. Wydłuża również jego trwałość i podwyższa efekt estetyczny naszego manicure.

Pedicure – separatory do paznokci

Separatory do paznokci u stóp ułatwią robienie pedicure w domu. Rozdzielone palce nie nachodzą na siebie i nie brudzą się nawzajem świeżym lakierem. Ciekawą nowością są separatory klapki, nieco droższe od standardowych wersji gumowych.

Manicure, pedicure – waciki bezpyłowe

Zmywanie lakieru do paznokci wacikami bezpyłowymi umożliwia uniknięcie resztek włókien ze zwykłych wacików kosmetycznych, które nierzadko przyklejając się do płytki. Nie grożą nam już pyłki czy włoski, szpecące świeżo zrobiony manicure bądź pedicure.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (1)
Zobacz także