Trwa ładowanie...

Wełna merynosów. Niepozorny wygląd, wyjątkowe właściwości

Jesień to czas, w którym stopy wymagają doskonałej izolacji od kiepskich warunków atmosferycznych. Dobrze dopasowana bielizna nie tylko zapewnia odpowiedni komfort cieplny, ale również oddychalność i swobodę. Dlatego warto postawić na sprawdzone i przede wszystkim naturalne materiały.

Share

W artykule znajdują się linki i boksy z produktami naszych partnerów. Wybierając je, wspierasz nasz rozwój.

Wełna merynosów. Niepozorny wygląd, wyjątkowe właściwości
Źródło: Shutterstock.com
d1hyh1m

Chłód i wiatr nie mają szans z wełną merynosów. Ta rasa owiec hodowana między innymi w Nowej Zelandii jest ceniona głównie ze względu na specyficzne runo. Jego średnica wynosi zaledwie 15-25 mikronów, czyli kilkukrotnie mniej niż ludzki włos.

Odpowiedni komfort

Dzięki swojej niewielkiej grubości wełna pozyskiwana z owiec jest niezwykle delikatna i komfortowa dla skóry. Po zetknięciu się z ciałem nie wbija się w nie, ale ugina, co sprawia, że jest przyjazna nawet dla osób z wyjątkowo delikatną skórą.

To nie koniec niezwykłych właściwości wełny merynosów. Zwierzęta te doskonale przystosowały się do życia w trudnych warunkach, gdzie w ciągu dnia temperatura sięga nawet 30 st. C, a w nocy spada poniżej zera. W efekcie ich runo chroni przed działaniem skrajnych temperatur. Im więcej włókien składa się na splot, tym więcej powietrza znajduje się między nimi. Powietrze to pełni zadanie izolacji termicznej, dzięki czemu pozwala utrzymać optymalną temperaturę stóp. Jednocześnie wełna merynosów jest bardzo przewiewna.

Skarpety trekkingowe wykonane z wełny merino to pewny wybór na długie wyprawy Shutterstock.com
Skarpety trekkingowe wykonane z wełny merino to pewny wybór na długie wyprawy Źródło: Shutterstock.com

Nie czujesz, że masz je na sobie

Jedną z największych zalet wełny merino jest doskonała zdolność do pochłaniania wilgoci. W przeciwieństwie do włókien typowo syntetycznych stopa pozostanie sucha przez długi czas, nawet podczas intensywnego wysiłku fizycznego. W skarpetach syntetycznych po kilku minutach marszu czy intensywnych ćwiczeń pojawia się dyskomfort.

Kolejną zaletą wełny merynosów są właściwości antybakteryjne. Wybierając skarpety z wełny merino nie musisz martwić się o przykry zapach i spocone stopy po całym dniu na stoku. Przez cały czas będziesz się czuć tak, jakbyś dopiero założył je na stopy.

Elastyczność i swoboda ruchów

Wełna merynosów to gwarancja doskonałej termoizolacji niezależnie od grubości materiału. Zarówno skarpety, jak i inne części bielizny zapewniają doskonałą swobodę ruchów i nie zaburzają sylwetki. Ma to istotne znaczenie szczególnie podczas uprawiania wymagających sportów, podczas których trzeba odpowiednio balansować ciałem.

icon info

W artykule znajdują się linki i boksy z produktami naszych partnerów. Wybierając je, wspierasz nasz rozwój.

d1hyh1m

Podziel się opinią

Share
d1hyh1m
d1hyh1m