Trwa ładowanie...
Materiał partnera

Włosy oklapłe i pozbawione objętości. Sprawdź, czego im potrzeba!

Minimalizm to trend, który dziś jest bardzo modny i wielu jego zwolenników chce go stosować w każdej dziedzinie życia. Są więc i tacy, którzy preferują minimalistyczną pielęgnację włosów. Niestety nawet najlepszy szampon sam nie rozwiąże wszystkich problemów, które mogą przysparzać nam włosy. Czy włosy oklapłe i pozbawione objętości mogą wyglądać świetnie tylko po szamponie? Dlaczego warto sięgać po odżywki do włosów?

Share
Włosy oklapłe i pozbawione objętości. Sprawdź, czego im potrzeba! Włosy oklapłe i pozbawione objętości. Sprawdź, czego im potrzeba! Źródło: materiały partnera
d2iwdwo

Włosy sprawiają nam wiele problemów. Jedne są cienkie i łamliwe, inne przetłuszczają się nadmiernie albo trudno je rozczesać. Czasami puszą się tak, że nie można ich ujarzmić, a innym razem są oklapłe i pozbawione objętości. W pielęgnacji każdego rodzaju włosów oczywiście najpierw sięgamy po szampon, ale nie liczmy na to, że on rozwiąże którykolwiek z tych problemów. Szampon oczyści pasma włosów i skórę głowy, usunie nadmiar sebum i sprawi, że fryzura będzie wyglądała świeżo. Jednak ten kosmetyk nie jest w stanie wystarczająco pielęgnować włosy. To zadanie pełnią odżywki do włosów i to one odpowiadają na ich konkretne potrzeby. Jeśli więc włosy są oklapłe i pozbawione objętości, trzeba najpierw poznać przyczynę tego stanu rzeczy, dobrać właściwą odżywkę do nich i wdrożyć odpowiednie postępowanie. Podpowiadamy, jak to zrobić.

Włosy są oklapnięte – przyczyny i odpowiednie kosmetyki

Włosy rosną zawsze w jakimś konkretnym kierunku i na to rady nie ma, ale podniesienie ich u samej nasady może sprawić, że problem zniknie. Jednak nie jest to proste zadanie, bo zarówno sama nasada włosa może być osłabiona, jak i cały włos może być w kiepskiej kondycji, a wówczas cała fryzura będzie pozbawiona objętości. Może też zdarzyć się tak, że wokół nasady włosów utrzymują się resztki odżywek czy olejów z poprzednich aplikacji. To sprawia, że sama nasada lub cały włos są ciężkie i "nie mają siły" unieść się w górę.

Z takim problemem można jednak sobie łatwo poradzić. Wystarczy zastosować dobre szampony, które będą w stanie usunąć resztki poprzednich kosmetyków pielęgnacyjnych i sięgnąć po odżywki do włosów np. od Avon, które skutecznie wzmocnią włosy, począwszy od ich nasady, aż po same końce. Warto wybierać odżywki zawierające keratynę lub stymulujące jej powstawanie w komórkach włosa. Z kolei aminokwasy, witamina C i ekstrakty z nasion lnu zawarte w preparatach pielęgnacyjnych zwiększą objętość włosów, a wówczas uda się osiągnąć wymarzoną fryzurę.

d2iwdwo

Jak postępować z włosami oklapniętymi?

Odpowiednie szampony i odżywki do włosów to jedno. Równie ważne jednak jest też umiejętne postępowanie. Nie należy "tak po prostu" suszyć włosów. Strumień ciepłego powietrza suszarki trzeba kierować na pojedyncze pasma włosów i układać je w przeciwną stronę do kierunku, w którym wzrastają. Wówczas włosy podniosą się u samej nasady, a jeśli będą wzmocnione wcześniej za pomocą odżywki do włosów, to uniesienie to będzie utrzymywać się bez problemu. Na koniec wszystkie pasma trzeba wysuszyć za pomocą dyfuzora, co podkreśli objętość całej fryzury.

Jeśli włosy mają tendencję do oklapywania, można też suszyć je, używając tradycyjnych wałków do włosów lub wrócić do prastarej metody tapirowania, ale uwaga – z tapirowaniem nie należy przesadzać, bo efekt będzie nienaturalny i po prostu nieładny.

Materiał partnera
d2iwdwo
d2iwdwo
d2iwdwo