Trwa ładowanie...
d1c6fix
Ludzie

Wojewoda odmówiła wsparcia WOŚP. Na licytację trafiło więc jej pismo

Każdy wspiera WOŚP jak może. Gwiazdy oferują swoje prywatne przedmioty, są sukienki, są też kolacje w towarzystwie polityków, ale takiej aukcji nikt by sobie pewnie nie wyobraził. Szefowa sztabu z Pacanowa poprosiła wojewodę świętokrzyskiego o przekazanie przedmiotu na licytację. Ta prośbę odrzuciła, więc na aukcję wystawiono jej pismo.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Agata Wojtyszek
Agata Wojtyszek (Materiały prasowe)
d1c6fix

Z prośbą o przekazanie przedmiotu na licytację WOŚP zwróciła się do do Agaty Wojtyszek ze Świętokrzyskiego Urzędu Wojewódzkiego Karolina Kępczyk, dyrektorka Europejskiego Centrum Bajki im. Koziołka Matołka w Pacanowie. I dostała takie lakoniczne pismo w odpowiedzi:

Ktoś wpadł na pomysł, by wydrukowany i oprawiony dokument wystawić na aukcję.

d1c6fix

- Pismo od Wojewody Świętokrzyskiego będzie licytowane podczas Finału WOŚP w Pacanowie. Już są pierwsi chętni. Za pismo mamy już 1000 zł – pisze Kępczyk.

Wojtyszek swojej decyzji nie komentuje. O słowo wyjaśnienia w tej sprawie poprosiliśmy biuro prasowe wojewody. Do tej pory jednak nie dostaliśmy odpowiedzi.

Sprawę jednak szeroko komentują internauci: - Dla mnie Agata Wojtyszek zdyskwalifikowała się jako urzędnik państwowy RP, nie mówiąc o jakichkolwiek funkcjach. Powinna się sama podać do dymisji lub szef ją powinien wylać. Jeśli tenże tak nie postąpi, sam sobie wystawia świadectwo – pisze jeden z użytkowników.

Ale nie wszyscy podzielają tę opinię. - Brawa dla Pani Agaty Wojtyszek i wielki szacun za cywilną odwagę, ŻE MIAŁA DOŚĆ W SOBIE SIŁY, żeby postawić się głupocie – dodaje inna osoba.

d1c6fix

- To wszystko jest takie małe, takie słabe. Moim zdaniem pani wojewoda powinna pokazać, że jest ponad tym. Przecież wspomagamy szczytny cel - podkreśla Karolina Kępczyk i dodaje, że w trakcie 6 lat pracy dla WOŚP pierwszy raz ktoś odmówił jej w ten sposób.

Wszystko wskazuje na to, że w świętokrzyskim będzie to jedna z najbardziej popularnych licytacji. Przypomnijmy, że 25. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy już w tę niedzielę. Najdroższym przedmiotem oferowanym na aukcjach charytatywnych na rzecz WOŚP jest motocykl, podarowany przez jeden z najsłynniejszych warsztatów na świecie - Paul Jr. Designs, dobrze znany fanom programu „American Chopper”. W zeszłym roku można go było wylicytować tylko na rok (za 110 tys.), a w tym jest oferowany na zawsze. Aktualnie za sto tysięcy, a licytacja trwa. Wylicytować można także dzień z Donaldem Tuskiem, Andrzej Duda podarował Orkiestrze spinki do mankietów (ich cena to dziś ponad 3 tys. złotych). Są też diamentowe kolczyki od Krystyny Jandy, czy scenariusz filmu „Kiler” od Szymona Majewskiego.

d1c6fix

Podziel się opinią

Share

d1c6fix

d1c6fix