Trwa ładowanie...
d1otwks

Wzory do tatuaży z henny

Najpiękniejsze wzory do tatuaży z henny podpatrzymy nie tylko na ciałach egzotycznych piękności. Coraz częściej swoją skórę ozdabiają w ten sposób również mieszkanki naszego kontynentu. Dowiedzmy się więc czegoś więcej na temat henny do tatuażu.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Topowe wzory do tatuaży z henny królują na dłoniach i rękach
Topowe wzory do tatuaży z henny królują na dłoniach i rękach (123RF.COM)
d1otwks

Wzory do tatuaży z henny – ręce

Planując tatuaż z henny, warto dowiedzieć się, jakie kolory mamy do wyboru. Oprócz klasycznej czerni (najsilniejszy alergen) można postawić również na brąz, odcienie czerwieni bądź biel. Ozdoba będzie utrzymywała się przez kilka tygodni, najlepiej zrobić taki wzór do tatuażu z henny, który najbardziej przypadnie nam do gustu, dodatkowo w najładniejszej barwie.

Wzory tatuaży henną na ręce Facebook.com
Wzory tatuaży henną na ręce (Facebook.com, Fot: Mehendi Art Poznań,Henna artist Krakow)

Spośród wzorów do tatuaży z henny na rękach często spotyka się księżyc, utożsamiany z ochroną, zdrowiem, pięknem, miłością małżeńską oraz poczęciem. Rozeta z kolei oznacza czystość, odwagę i wierność. Ryby uosabiają siły kosmiczne. To także obfitość, oddanie się pod opiekę bogów, wolność. Interesującym wzorem do tatuażu z henny na rękach jest słoń. Ma on za zadanie przyciągać szczęście, gwarantować długowieczność, szacunek, inteligencję, a także władzę. Tatuaż z henny w kształcie feniksa symbolizuje ducha człowieka, wytrwałego, cierpliwego, zwalczającego trudności i wytrzymałego.

d1otwks

Wzory do tatuaży z henny – nogi

Nogi są takim miejscem na ciele, które najłatwiej ozdobić tatuażem z henny samodzielnie. W razie wpadki efekt nie będzie także aż tak widoczny i łatwy do zakrycia. Można skorzystać z gotowych szablonów, dostępnych w sklepach bądź do wydrukowania z internetu. Częstym dodatkiem podczas domowego farbowania skóry jest napar z herbaty, kawy, sok z cytryny lub miód. Ziele lawsonii bezbronnej, z którego przygotowuje się proszek, ma lekkie właściwości chłodzące, dlatego henna jest tak rozpowszechniona przede wszystkim w ciepłych krajach.

Na nogi polecamy następujące wzory do tatuaży z henny:

  • Okrąg, odpowiadający za zjednoczenie, dążenie do spójnej całości.
  • Winorośle, zapewniające długowieczność i witalność.
  • Jaszczurki i węże, które występują w gotowych wzorach tatuaży z henny dosyć rzadko, to z kolei poszukiwanie oświecenia.
  • Motywy perskie, takie jak krople w kształcie łzy, przynoszą domowi szczęście i wszelką pomyślność.
  • Rozwinięte kwiaty – symbol szczęścia.
Wzory tatuaży z henny na nodze Facebook.com
Wzory tatuaży z henny na nodze (Facebook.com, Fot: Tatuaż Artystyczny HENNA Lublin,Mehendi Art Poznań,Henna artist Krakow)

Wzory do tatuaży z henny - szyja

Na tak widocznym miejscu jak szyja czy kark, najlepiej umieścić dobrze przemyślany wzór do tatuaży z henny. Można również sprawdzić znaczenie każdego z obrazków czy symboli, które wywodzi się z dawnych tradycji hinduizmu i mehendi, czyli malowania henną dłoni i stóp panny młodej tuż przed jej zamążpójściem na szczęście. Mehendi miało dodatkowo znaczenie magiczne i seksualne.

d1otwks

Obecnie do często wykonywanych wzorów do tatuaży z henny na szyi należą:

  • Ptaki – symbol wolności oraz połączenia niebo – ziemia.
  • Gwiazda – symbol boskości i nadziei, a także harmonii między przedstawicielami obu płci.
  • Słońce – symbol nieśmiertelności, odrodzenia, wiedzy.
  • Trójkąt – symbol ochrony przed nieszczęściem.
  • Kwiat lotosu, oznakę kobiecości, piękna, przebudzenia duszy i czystości.

*Inspiracji na tatuaż z henny najlepiej szukać u samego źródła. Skarbnicę wiedzy na temat hinduizmu znajdziesz na WP radarOkazji w książkach o religii, religioznawstwie. *

Wzory tatuaż z henny na szyi Facebook.com
Wzory tatuaż z henny na szyi (Facebook.com, Fot: HENNA Gdańsk Tatuaż artystyczny,Henna artist Krakow,victoriabeckham)

Co ciekawe w hinduizmie swastyka występuje jako symbol solarny, związany z byciem w ruchu, pomyślnością oraz szczęściem. Łabędzia maluje się henną na ciele w celu zapewnienia sobie lojalności partnera, a często spotykane motywy z wykorzystaniem wody czy fal oznaczają obfitość i płodność.

d1otwks

Podziel się opinią

Share
d1otwks
d1otwks