Trwa ładowanie...
d29acq3

Wzory tatuaży z henny

Wzory tatuaży z henny najczęściej wykonuje się na dłoniach, przedramionach oraz stopach. Można również ozdobić inne miejsca na ciele, np. plecy, dekolt bądź brzuch. Henna jest świetnym sposobem na sprawdzenie, czy dany wzór tatuażu nam odpowiada i czy warto zrobić sobie właśnie taki niezmywalny tatuaż do końca życia.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Henny używa się najczęściej do robienia tatuaży oraz farbowania włosów, brwi i rzęs
Henny używa się najczęściej do robienia tatuaży oraz farbowania włosów, brwi i rzęs (123RF.COM)
d29acq3

Tatuaż z henny – historia

Henna jest roślinnym barwnikiem, otrzymywanym na masową skalę z lawsonii bezbronnej. Liście i pędy roślinny rozdrabniane są przed użyciem na proszek. Po raz pierwszy ciało ozdobiono henną na terenie północnej części Afryki już kilka tysięcy lat temu. W masajskich wioskach natomiast twarze malowali henną wojownicy. Wszystko zaczęło się od skóry dłoni panny młodej, a przedstawiciele kultury muzułmańskiej rozpowszechnili ten zwyczaj, początkowo popularny jedynie na ceremoniach zaślubin. W XII wieku zaczęto używać henny także w Indiach. Narodziła się tradycja mehendi, ozdabiania henną dłoni i stóp przyszłej panny młodej na szczęście, czemu miała sprzyjać czerwona barwa farby. Znany nam obecnie wygląd malunków kończyn i wzory tatuaży z henny rozpropagowano dopiero w XX wieku.

Wzory tatuaży z henny Facebook.com
Wzory tatuaży z henny (Facebook.com, Fot: Tatuaż Artystyczny HENNA Lublin)

Tatuaże z henny – i co jeszcze? Airbrush tattoo

Henna jest produktem niezwykle uniwersalnym. Poza proszkiem do robienia tatuaży henna była używana już w starożytnym Egipcie do farbowania mumii wysoko postawionych w państwie osób. Stosowano ją także do koloryzowania tkanin, malowania paznokci czy farbowania włosów, czego nie tolerował judaizm.

d29acq3

Dodatek do henny mleczka wapiennego nieco zmieniał jej kolor – uzyskiwano intensywną, czerwoną barwę. Kolory ciemnobrązowy bądź żółtawy były natomiast skutkiem dodatku substancji z wysoką zawartością garbników.

*Tatuaż z henny *imitują nieco również tatuaże airbrush. Technika ta polega na wtryskiwaniu pigmentu na skórę aerografem przez specjalny szablon. Tatuaż utrzymuje się do tygodnia, może mieć fantazyjny wzór (tatuaże z henny również) i być kolorowy.

Wzory tatuaży z henny Facebook.com
Wzory tatuaży z henny (Facebook.com, Fot: Tatuaż Artystyczny HENNA Lublin)

Jak zrobić tatuaż z henny?

Zmywalne tatuaże z henny utrzymują się na ogół około 3 tygodni. Zależnie od stanu skóry i poziomu wykonania czas ten może się skrócić do tygodnia bądź wydłużyć nawet do półtora miesiąca. Zmywalne tatuaże tego typu można potraktować jako próbę generalną przed zrobieniem trwałego wzoru, a także jako uzupełnienie modowej stylizacji. Dzięki tego typu ozdobie warto przekonać się, czy dany wzór tatuażu z henny nam się podoba i w przyszłości może zostać na naszej skórze na dłużej. Tatuaże z henny są szczególnie popularne wśród damskiej części społeczeństwa.

d29acq3

Tatuaż z henny najlepiej wykonać w profesjonalnym studio tego typu, a także w salonie urodowym. Zminimalizujemy wówczas ryzyko uczuleń, przedłużymy również jego trwałość, a wzór spod ręki ekspertki będzie z pewnością ładniejszy i staranniejszy. Wzory tatuaży z henny są dostępne na miejscu oraz w internecie do samodzielnego wydruku. Wcześniej warto wykonać próbę uczuleniową na naturalnie brązowym proszku. Czarna henna może być alergenem ze względu na zawartość sztucznych składników, jak np. PPD – parafenylenodiaminy.

Wzory tatuaży z henny Facebook.com
Wzory tatuaży z henny (Facebook.com, Fot: Nika Aremikh Art - tymczasowe tatuaże henną,Śląskie hennowanie)
d29acq3

Podziel się opinią

Share
d29acq3
d29acq3