Trwa ładowanie...
d1ka1ov

Zagraniczne marki modowe

Najnowsze informacje
Facebook.com
Źródło: Facebook.com
3.3
(4 głosy)
Oceń:

Zagraniczne marki modowe cieszą się ogromną popularnością w Polsce. Większość z nich znana jest niemal na całym świecie i powoli zaczyna wpisywać się w popkulturę.

Zagraniczne marki modowe – giganci przemysłu odzieżowego

Chociaż na naszym rodzimym rynku pojawia się coraz więcej polskich marek modowych, w dalszym ciągu te zagraniczne pozostają dla nich poważnym konkurentem. Większość z nich w świetle zmian na światowych rynkach zdecydowała się na przeniesienie produkcji do krajów azjatyckich, ale nie wpłynęło to znacząco na ich budowaną przez lata popularność. W dalszym ciągu zagraniczne marki modowe są utożsamiane z pewnego rodzaju luksusem, a przede wszystkim kanałem, przez który docierają do szerokiej grupy odbiorców najnowsze trendy ze światowych wybiegów.

Znaczna część zagranicznych marek modowych, zwłaszcza amerykańskich, brytyjskich czy niemieckich, może pochwalić się tysiącami punktów sprzedaży w kilkudziesięciu krajach na całym świecie.

Zagraniczne marki modowe – wielkiego skromne początki

Są takie marki modowe, które dotarły w najdalsze zakątki świata, a ich logo znane jest niemal wszystkim. Bez wątpienia taki sukces odniosła szwedzka sieć sklepów H&M, która swój początek miała w niewielkim sklepie usytuowanym w mało znanym miasteczku niedaleko Sztokholmu. Od skromnego straganu objazdowego zaczynali również założyciele amerykańskiej marki Esprit. W swoim Volkswagenie T2 sprzedawali jeansy własnego projektu, a już kilkadziesiąt lat później sieć sklepów tej marki modowej rozrosła się na cały świat.

River Island to także zagraniczna marka modowa, która odniosła ogromny sukces na świecie, choć jej początki z powodzeniem nazwać można prozaicznymi. Założyciele marki, bracia Lewis, zaczynali bowiem od sprzedaży artykułów spożywczych, potem odzieżowych, na jednym z londyńskich bazarów. W ciągu kilkudziesięciu lat River Island urosło w siłę do tego stopnia, że dziś marka współpracuje ze światowymi gwiazdami, między innymi Rihanną.

Luksusowe zagraniczne marki modowe

Spośród najpopularniejszych zagranicznych marek modowych warto zwrócić uwagę na te, którym sukces był pisany od początku. Tak było w przypadku firmy Guess, której założycielami byli francuscy przedsiębiorcy, bracia Marciano. Chociaż w pewnym momencie swojej historii, produkty marki trafiły do sklepów dyskontowych, Guess do dziś zachowuje opinię marki luksusowej. Podobnie jest z amerykańską marką odzieżową Tommy Hilfiger. Produkty pod jej logo to towar ekskluzywny, głównie ze względu na autorskie projekty designera. Taka była intencja założyciela marki – tworzyć kolekcje casualowe dla klasy wyższej. Inną zagraniczną marką, która zdołała zyskać na świecie miano luksusowej, jest Clarks. Firma rodzinna z Anglii zawdzięcza swój sukces wysokiej jakości materiałom i wykonaniu obuwia oraz ogromnej wiedzy właścicieli.

Zagraniczne marki modowe z artykułami flagowymi

Są takie zagraniczne marki modowe, których nazwy od razu przywodzą na myśl konkretny rodzaj produktu. Zazwyczaj dotyczy to firm produkujących buty. Przykładem może być EMU Australia, przedsiębiorstwo produkujące botki typu ugg z wełny marynosów (azjatyckiej rasy owiec). To właśnie ten typ obuwia, niezależnie od tego, przez którą firmę zostanie wyprodukowany, nazywany jest potocznie "emu". Inną zagraniczną marką, której logo kojarzy się z danym produktem, jest Hunter. Co prawda nazwa firmy nie weszła do użycia jako nazwa zwyczajowa konkretnego artykułu, ale zdecydowanie przywodzi na myśl kultowe już, zielone kalosze.

Sportowe zagraniczne marki modowe

Już od kilkudziesięciu lat zawody sportowe to nie tylko rywalizacja między zawodnikami, ale także markami odzieżowymi. Zagraniczne marki modowe, które świecą triumfy w tej dziedzinie to bez wątpienia amerykańscy i niemieccy producenci odzieży, obuwia, akcesoriów i sprzętu sportowego, tacy jak Nike, Converse, Adidas i Puma. O ile, te zagraniczne marki odzieży sportowe, angażują się w sponsorowanie lekkoatletów, piłkarzy, koszykarzy czy rugbistów, firma DC Shoes znalazła niszę we wspieraniu sportów ekstremalnych. Koszulki i buty marki noszą największe gwiazdy skateboardingu, snowboardingu czy zawodów BMX.

Zagraniczne marki modowe – ubrania jeansowe

Światowi giganci rynku odzieżowego to także firmy, których założyciele postawili na jedną kartę: ubrania jeansowe. Chociaż zazwyczaj ich asortyment rozrósł się do pełnych kolekcji bluz, T-shirtów i koszul, zagraniczne marki takie jak Lee, Wrangler, Diesel czy Pepe Jeans nie zrezygnowały z odzieży jeansowej, która do dziś pozostaje podstawą ich działalności.

Zagraniczne marki modowe – trendy z południa Europy

Zwykle wielkie koncerny odzieżowe kojarzone są z pochodzeniem amerykańskim lub brytyjskim. Niewiele osób zapewne zdaje sobie sprawę, jak dużo znanych na całym świecie marek modowych pochodzi z Europy Południowej. Prym z pewnością wiedzie hiszpańska Zara oraz jej marki pokrewne, Bershka i Massimo Dutti. Poza tym w Hiszpanii, a konkretnie w Barcelonie narodziło się Mango oraz Desigual. W sąsiedniej Portugalii powstała natomiast marka akcesoriów kobiecych, Parfois.

d1ka1ov
d1ka1ov
d1ka1ov