Zamek Książ znów zakwitnie! XXVII Festiwal Kwiatów i Sztuki „Fantazja” już niedługo

Zamek Książ znów zakwitnie! XXVII Festiwal Kwiatów i Sztuki „Fantazja” już niedługo
Źródło zdjęć: © informacja prasowa

15.04.2015 16:07, aktual.: 16.04.2015 09:18

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Zakochaj się w książańskiej wiośnie! W dniach 30.04 - 3.05 2015 na gości zamku Książ czeka prawdziwa eksplozja kolorów, fantazyjne motywy oraz cała masa atrakcji i występów artystycznych. Spędźcie ten weekend majowy w Zamku Książ, najpiękniejszym miejscu na ziemi, i bawcie się z nami podczas XXVII Festiwalu Kwiatów i Sztuki!

Zakochaj się w książańskiej wiośnie! W dniach 30.04 - 3.05 2015 na gości zamku Książ czeka prawdziwa eksplozja kolorów, fantazyjne motywy oraz cała masa atrakcji i występów artystycznych. Spędźcie ten weekend majowy w Zamku Książ, najpiękniejszym miejscu na ziemi, i bawcie się z nami podczas XXVII Festiwalu Kwiatów i Sztuki!

Majowy „Festiwal Kwiatów i Sztuki” to sposób w jaki witamy powracającą do życia wiosnę: poprzez girlandy kwiatów, zachwycające aranżacje florystyczne, niesamowite występy artystyczne, pokazy i animacje, tańce dworskie oraz warsztaty formowania drzewek bonsai.

W tym czasie Zamek Książ zamienia się w bijące serce Dolnego Śląska – to właśnie tu gromadzi się tysiące turystów, fascynatów roślin i miłośników ogrodnictwa z całej Polski. Bajeczny wygląd zamku połączony z wyjątkowym programem artystycznym, sprawia, że „Festiwal Kwiatów i Sztuki” to jedna z najciekawszych, i na pewno najbarwniejszych, propozycji na spędzenie majówki w Polsce.

Dzięki Stowarzyszeniu Florystów Polskich cały kompleks wręcz tonie w roślinach, a aranżacje kwiatowe mistrzów florystycznych w najpiękniejszych zamkowych salach przekraczają granice wyobraźni. Czy jesteście gotowi na ogromną dawkę kreatywności? Tegorocznym motywem została „Fantazja”, której emblematem jest feeria barw i wymyślne inspiracje. Przygotujcie się na prawdziwą podróż do Krainy Czarów, bo od 30 kwietnia do 3 maja będziecie wręcz „oczarowywani” stworzonymi przez nich dekoracjami!

W zeszłym roku prawdziwą furorę zrobiły warsztaty florystyczne dla najmłodszych! Z przyjemnością ogłaszamy, że w tym roku zajęcia dla dzieci z mistrzami florystycznymi będą trwały dłużej, a ponadto codziennie! Proponujemy niezwykłą rozrywkę dla Waszych pociech - niech najmłodsi tworzą własne, niesamowite kompozycje kwiatowe pod okiem doświadczonych i wielokrotnie nagradzanych florystów.

To nie wszystko! Najwybitniejsi mistrzowie florystycznego świata przybędą do Zamku Książ * już 29 kwietnia*, by wziąć udział w II Mistrzostwach Florystycznych dla Regionu Dolnego Śląska. W wyniku kwiatowych zmagań niezwykłych artystów w przeróżnych konkurencjach powstaną zachwycające roślinne konstrukcje i projekty. Kto zwycięży? Jakie techniki zastosuje? Nasi goście poznają odpowiedzi na te pytania już pierwszego dnia festiwalu, gdy w zamkowych salach oprócz aranżacji zaprezentowane zostaną efekty tych mistrzostw!

Również i w tym roku nie zabraknie egzotyki i „powiewu orientu” – to podczas Festiwalu Kwiatów i Sztuki odbywa się największa Narodowa Wystawa Bonsai w Polsce! Jeżeli czujecie fascynację Dalekim Wschodem to powinniście wiedzieć, że to właśnie do „Perły Dolnego Śląska” sprowadzone zostają najciekawsze okazy tych miniaturowych drzewek. Na ich podziwianiu się jednak nie skończy – w programie festiwalu przewidziano bardzo wiele wspaniałych pokazów i pasjonujących wykładów, które poprowadzone zostaną przez słynnych bonsaistów.

Jeżeli tęsknicie za wiosną to musicie zobaczyć tarasy zamkowe, które ponownie zakwitną tysiącem tulipanów, mnóstwem azalii, rododendronów i irysów. Naszym oczom ukażą się prawdziwe królewskie ogrody. To jednak nie wszystko! W tym roku to właśnie na zamkowych tarasach zobaczycie najwięcej atrakcji m.in. prezentacji, zabaw, pokazów i animacji! Podziemny Kompleks Osówka zapewni inscenizacje historyczne, Stara Kuźnia zaprezentuje zamkowe kowalskie rzemiosło, a grupy artystyczne przeniosą nas w fantastyczny świat bajkowych postaci. Zawita do nas również słoneczny Mieroszów, a wraz z nim pojawią się zwierzątka z Zoofarmy, zimowe (!) atrakcje z Andrzejówki oraz wystawa fotograficzna niezwykłych okazów przyrody.

Zamek także będzie tętnił życiem, oprócz ekspozycji florystycznych, w edukacyjnych salach zamkowych będziemy realizować nasze fascynacje. Specjalnie dla odwiedzających przygotowaliśmy aż dwa bloki wykładowe: historyczne oraz ogrodniczo-florystyczne. Interesuje Was historia, XIX – wieczne romanse, a może burzliwy okres II Wojny Światowej? Być może w tym roku pragniecie stworzyć niesamowity ogród, przyjazny motylom, ptakom? Jeżeli jednak wolicie zgłębić tajniki tworzenia aranżacji florystycznych i upiększać własną rzeczywistość to… nic nie szkodzi. Będziemy mówić o wszystkim! Specjaliści w tych dziedzinach zapraszają na wykłady i warsztaty, w trakcie których zachwycicie się Książem i przyrodą.

Nie zabraknie również przedstawień, projekcji filmowych, ekspozycji artystycznych i tego, co w sztuce najlepsze. Czy wspominaliśmy już, że na Dziedzińcu stanie ogromny model Zamku Książ? Czegoś takiego jeszcze nie było!

Oczywiście jak każdego roku do zamku przybędzie ponad 200 wystawców, a wraz z nimi wielu ogrodników, rękodzielników, jubilerów i gastronomów. Przed odwiedzającymi ukazany zostanie szeroki wybór roślin, cebulek kwiatowych, drzewek, ceramiki, produktów regionalnych i przedmiotów artystycznych: obrazów, biżuterii, dekoracji, minerałów. Nie zabraknie również winnic, bioenergoterapeutów i… na pewno nie zabraknie niczego!

XXVII Festiwal Kwiatów i Sztuki olśni nas kolorami, zachwyci pomysłowością i zainspiruje do poszukiwania radości w pięknie otaczającego świata. Zakochajcie się w książańskiej wiośnie, która będzie się budzić od 30 kwietnia do 3 maja w Zamku Książ! Zaangażowani w organizację festiwalu są: Mecenas zamku - PGNIG Obrót Detaliczny, Partner Główny – Tauron, Sponsor Główny – V-Motors Autoryzowany Dealer Volvo, a także Partnerzy: Miasto Wałbrzych, Urząd Marszałkowski Województwa Dolnośląskiego, Stowarzyszenie Florystów Polskich, JMP Flowers, Grajewscy. Patronami medialnymi zostali: Wirtualna Polska, Polska Presse, Polskie Radio Wrocław, Radio RAM, TVP Wrocław.

Źródło artykułu:Informacja prasowa
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (4)
Zobacz także