Trwa ładowanie...

Zawieszona w prawach ucznia za zbyt rude włosy

Brytyjska nastolatka została zawieszona w prawach ucznia. Rada szkoły uznała bowiem, że jej rude włosy mają zbyt intensywny kolor. Jeżeli chce wrócić na zajęcia, musi zmienić ich odcień.

Share
Zawieszona w prawach ucznia za zbyt rude włosy
Źródło: Facebook
d2lp37i

Brytyjska nastolatka została zawieszona w prawach ucznia. Rada szkoły uznała bowiem, że jej rude włosy mają zbyt intensywny kolor.

17-letnia Emily Reay ma naturalnie rude włosy. Dziewczyna farbuje je jednak, żeby kolor był bardziej wyrazisty. Brytyjka chodzi do Trinity School w miejscowości Carlisle. Po powrocie do szkoły z wielkanocnej przerwy świątecznej dowiedziała się, że jej kolor włosów już nie podoba się radzie nauczycieli. Co ciekawe - dziewczyna ma ten sam kolor już od 3 lat.

Dziewczyna ma zakaz przychodzenia do szkoły, aż do momentu, gdy zmieni odcień rudego. Nie wiadomo dlaczego władze nagle uznały, że kolor jest "nieodpowiedni". Rodzice nastolatki próbowali wpłynąć na decyzję rady, ale dowiedzieli się tylko, że ich córka na zmianę koloru włosów ma dokładnie tydzień. Jeżeli tego nie zrobi, zostanie wyrzucona ze szkoły.

d2lp37i

Emily zajmuje się też muzyką, a rude włosy to jej znak rozpoznawczy. Wszyscy znają ją jako "młodą rudą wokalistkę".

(fot. Facebook)
Źródło: (fot. Facebook)

Zgodnie z regulaminem szkoły, nikt nie może pojawić się zajęciach w nienaturalnym kolorze włosów. Emily jednak stwierdziła, że rudy to przecież jest naturalny kolor włosów. Dziewczyna nie zamierza uginać się pod presją szkoły, pojawi się w niej po prostu ze związanymi włosami.

Na podstawie dailymail.co.uk/(gabi)/WP Kobieta

d2lp37i

Podziel się opinią

Share
d2lp37i
d2lp37i
Strona Główna WP