Trwa ładowanie...
d1nu2p3

Zestresowani rodzice to otyłe dzieci

Zestresowani rodzice częściej, niż pozostali zastępują domowy obiad jedzeniem z fast foodów a przez to mają otyłe dzieci – podał „New York Daily” za „The Journal Pediatrics”.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Zestresowani rodzice to otyłe dzieci
(Thinkstockphotos)
d1nu2p3

Zestresowani rodzice częściej, niż pozostali zastępują domowy obiad jedzeniem z fast foodów a przez to mają otyłe dzieci – podał „New York Daily” za „The Journal Pediatrics”. Badania opublikowane w „The Journal Pediatrics” zostały przeprowadzane na grupie 2119 rodziców opiekunów dzieci w wieku od 3 do 17 lat, wykazały że im tym bardziej zestresowani rodzice, tym bardziej otyłe dzieci, zaś najwięcej znalazło się ich w grupie samotnych rodziców.

Naukowcy zdiagnozowali, że największy wpływ na wzrost stresu u badanych rodziców miał brak pieniędzy i czasu, a także zła kondycja psychiczna i fizyczna, która przekładała się na sposób odżywiania rodziców i ich dzieci.

Badani argumentowali, że choć wiedzą o szkodliwości fast foodów, zawierających dużą ilość soli i tłuszczów, to jednak łatwiej jest im kupić jedzenie na wynos, niż samodzielnie przyrządzić obiad lub kolację.

d1nu2p3

Lekarze przypominają, że zdrowy posiłek nie musi być drogi i pracochłonny - alternatywą dla świeżych produktów jest korzystanie z półprzetworzonej żywności a samo gotowanie może być formą odpoczynku.

(PAP/ma)

POLECAMY:

* Będą ostrzeżenia na "śmieciowym jedzeniu"?*

* Zjedz sałatę, popatrz na pizzę...*

* Dlaczego tyjesz?*

Kochasz fast foody? Sprawdź, co jesz!

Kuchenne rewolucje. Przepisy Magdy Gessler

d1nu2p3

Podziel się opinią

Share

d1nu2p3

d1nu2p3