Trwa ładowanie...
Artykuł sponsorowany

Zrealizuj swoje postanowienie noworoczne i schudnij!

O tym, jak często porzucamy swoje postanowienia noworoczne, świadczą nie tylko statystyki, ale także nasze własne doświadczenia. Niejednokrotnie stawiamy sobie ambitne cele, do których chcemy dążyć przez cały następny rok. Wiążemy z nimi duże nadzieje, jednak gdy przychodzi pierwszy dzień stycznia, odkładamy postanowienia na kolejny dzień. I tak codziennie, aż dochodzi do tego, że całkowicie zapominamy o tym, co sobie zakładaliśmy. Motywacja mija jeszcze szybciej, niż się pojawiła. Tak samo jest z postanowieniem, które najczęściej pojawia się na listach – schudnięcie. Wymaga ono silnej woli, ale także rozsądnego podejścia. Warto w tym roku, po kilku latach odwlekania zrealizować swój cel i zrzucić kilka lub więcej kilogramów. Co może w tym pomóc? Przekonasz się w dalszej części!

Share
Zrealizuj swoje postanowienie noworoczne i schudnij!
Źródło: materiały partnera
d37qwwq

Zacznij od postawienia realnego celu

Zakładasz, że schudniesz kilkanaście kilogramów w ciągu miesiąca? Osiągnięcie takiego celu jest niemożliwe, a na pewno nie w zdrowy sposób. Zamiary powinny być przede wszystkim realne, ale jednocześnie stawiające pewne wyzwanie. W innym przypadku nie będą stanowić wystarczającej motywacji na dłuższy czas, a my szybko zrezygnujemy z dalszego realizowania postanowienia noworocznego. Żeby nie odnieść fiaska, dobrze jest postawić sobie cel w postaci zrzuconych kilogramów w kilku okresach – długim, średnim oraz krótkim. Oczywiście te dwa ostatnie muszą prowadzić do pierwszego z nich. Dobrym rozwiązaniem jest zgłoszenie się do profesjonalisty, który zweryfikuje czy założenia są zgodne z indywidualnymi możliwościami. Można ich znaleźć między innymi na obozach odchudzających czy siłowniach.

Ćwiczenia w grupie

To, co skutecznie motywuje znaczną większość z nas, to ćwiczenia w grupie. Jeżeli kilka osób to dla ciebie za dużo, znajdź chociaż jedną, z którą treningi staną się przyjemnością. Może być to członek rodziny, bliski przyjaciel lub przyjaciółka czy nawet znajomy z pracy. W taki sposób można przez cały czas zachęcać siebie nawzajem do dalszych ćwiczeń i nie rezygnacji z nich z błahego powodu. Dodatkowo znacznie łatwiej jest się zebrać do zrobienia zorganizowanego treningu, który mamy zaplanowany na konkretny dzień i godzinę. Jego samotne wykonywanie w domu sprzyja znajdywaniu wymówek. Dobrym rozwiązaniem jest nie tylko zapisanie się na siłownię lub zajęcia fitness, ale także wczasy odchudzające - jest to znakomita okazja do nabrania motywacji oraz poznania ludzi, którzy mają podobne cele.

Wszystko zaczyna się w kuchni

Odchudzanie to nie tylko regularna aktywność fizyczna. Niemniej ważna jest odpowiednio zbilansowana dieta. To właśnie dzięki niej możemy schudnąć w zdrowy sposób, ale również dostarczyć organizmowi odpowiedniej ilości energii do wykonania treningu. Warto pamiętać o tym, że głodówki i drastyczne zmniejszenie kalorii, jest bardzo niebezpieczne dla ludzkiego organizmu. Właśnie z tego powodu nie należy się na nie decydować. Co więcej, powrócenie po restrykcyjnej diecie do normalnego jedzenia bardzo często kończy się efektem jo-jo. Dobrze jest zacząć od wykluczenia słodkich oraz słonych przekąsek, słodzonych napojów oraz fast-foodów. W trakcie obozów odchudzających temat różnorodnej i dobrze zrównoważonej diety jest jednym z kluczowych, ponieważ wielu osobom przysparza wielu problemów.

d37qwwq

Podziel się opinią

Share
d37qwwq
d37qwwq