Trwa ładowanie...

Życie kobiety w liczbach

Zaskakującą rzeczą może być fakt, że najbardziej świadome swojego ciała oraz zadowolone z niego są 34-latki. Najczęściej panie w tym wieku są w stałym związku z akceptującym partnerem i w mniejszym stopniu niż ich młodsze koleżanki odczuwają presję bycia doskonałą.

Share
Życie kobiety w liczbach
Źródło: 123RF
d1wvd9o

Koncern kosmetyczny "Sanctuary SPA" przeprowadził badania dotyczące tego, w jaki sposób kobiety postrzegają swoje ciało, w jakim wieku są z niego najbardziej zadowolone i... czy lubią oglądać się nago w lustrze. Celem ankiety było ustalenie wieku, w którym płeć piękna czuje się najlepiej we własnej skórze. Dzięki szczegółowym pytaniom powstała swoista mapa życia kobiety w liczbach. Na tej mapie 34. rok życia okazał się być dla niej najszczęśliwszym okresem.

Tysiąc kobiet w różnym wieku i statusie społecznym podzieliło się z twórcami badania osobistymi danymi ze swojego życia. Oprócz pytań o akceptację swojego ciała, padały także te o związki, poczucie szczęścia, karierę. Historie kobiet są różne, ale okazało się, że wiek, w którym przeżyły pierwszy pocałunek czy weszły w stały związek był podobny.

Zaskakującą rzeczą może być fakt, że najbardziej świadome swojego ciała oraz zadowolone z niego są 34-latki. Najczęściej panie w tym wieku są w stałym związku z akceptującym partnerem i w mniejszym stopniu niż ich młodsze koleżanki odczuwają presję bycia doskonałą. 40 proc. pań codziennie ogląda się nago w lustrze, chwaląc w duchu swoje piersi, ramiona i nogi. 57 proc. nie jest zadowolona ze swojego brzucha.

d1wvd9o

Kamienie milowe w życiu kobiety

Pomiędzy 16 a 18 rokiem życia Europejki rozpoczynają swoje życie seksualne. W wieku 15 lat przeżywają pierwszy pocałunek. Według seksuologów dopiero po roku regularnego współżycia są w stanie osiągnąć swój pierwszy orgazm.

Oczywiście dane różnią się nieco w zależności od kraju. Na tle innych państw Europy Polki później rozpoczynają życie intymne. Inicjację seksualną przechodzą w wieku 19 lat. Dla porównania Niemki, Brytyjki, Norweżki i Czeszki rozpoczynają współżycie średnio w wieku 17 lat. Najwcześniej zaś zaczynają współżyć Dunki - średnio w wieku 16,6 lat. Z kolei najpóźniej Turczynki, bo w wieku 20,5 lat.

Naukowcy są zgodni co do tego, że kobiety, które czekają ze swoim pierwszym razem do 20 roku życia, mają bardziej satysfakcjonujące życie seksualne, ponieważ są świadome swojego ciała i mają wyższe wymagania co do partnera. Często pierwszy kochanek jest jednocześnie partnerem w życiu osobistym.

Według statystyk około 28 roku życia panie decydują się na stały związek. Wiąże się to z silniejszym niż do tego wieku pragnieniem dziecka. W swoim życiu panie zakochują się średnio 4 razy. Około 30-stki dążą do stabilizacji materialnej i rodzinnej.

d1wvd9o

Magiczna liczba 34 - według badań to w tym momencie życia płeć piękna czuje największe zadowolenie z życia, akceptację ciała i wtedy decyduje się na dziecko. Wynika tak z badania opublikowanego przez magazyn medyczny "Journal of Health and Social Behaviour".

Kiedy mają 39 lat, Europejki osiągają najwyższy statut zawodowy i zarabiają najwięcej. Niestety ich pensja w dalszym ciągu wynosi średnio o 20 proc. mniej niż ich partnerów - wynika z raportów Unii Europejskiej.

40-stka dla wielu pań jest nowym startem - w sensie dosłownym. To wtedy kobiety najczęściej biorą rozwód. Coraz częściej wiążą się z młodszym partnerem. W wieku 49 lat po raz pierszy zostają babcią.

Najbardziej dbają o siebie 58-latki. Zdrowa dieta, ustabilizowana sytuacja życiowa i zawodowa, sprawiają, że w tym wieku kobieta przeżywa kolejną szczęśliwą fazę. Większość z nich przestała miesiączkować w 51. roku życia i teraz wiedzie udane życie seksualne bez obawy o niechcianą ciążę. 37 proc. małżeństw powyżej 60 roku życia uprawia seks jeden lub dwa razy w tygodniu. 16,7 proc. robi to kilka razy w miesiącu.

Określa się, że statystyczna Europejka będzie żyła 82.9 lat, czyli o rok dłużej niż w 2007 roku. Na podst. Daily Mail (mtr), WP Kobieta

d1wvd9o

Podziel się opinią

Share
d1wvd9o
d1wvd9o
Strona Główna WP