Uroda10 błędów stylizacji włosów!

10 błędów stylizacji włosów!

10 błędów stylizacji włosów!
Źródło zdjęć: © Thinkstockphotos

17.06.2011 13:12, aktual.: 17.06.2011 15:59

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Dlaczego fryzura, którą każdego poranka tak mozolnie wykonujecie przed lustrem, nie przypomina pierwowzoru "wyczesanego" przez fryzjera? Dlaczego włosy po wyjściu od fryzjera wyglądają zupełnie inaczej niż wtedy, kiedy czeszesz je sama w domu? Oto 10 najczęściej popełnianych błędów!

Zastanawiałyście się dlaczego fryzura, którą każdego poranka tak mozolnie wykonujecie przed lustrem, nie przypomina pierwowzoru "wyczesanego" przez fryzjera? Jakie błędy popełniamy najczęściej? Dlaczego włosy po wyjściu od fryzjera wyglądają zupełnie inaczej niż wtedy, kiedy czeszesz je sama w domu? Oto 10 najczęściej popełnianych błędów! Sprawdź czego powinnaś unikać?

1. Mycie głowy można uznać za początek układania fryzury. Niestety jeśli wykonamy tę czynność nieumiejętnie, już po kilku godzinach fryzura straci kształt, a włosy będą wyglądały jakby w ogóle nie były umyte. Pamiętaj włosy myjemy zawsze dwa razy i bardzo dokładnie spłukujemy szampon.

2. Źle zaaplikowana odżywka to najczęstszy powód efektu zbyt obciążonych, przyklapniętych włosów. Źle będzie wyglądała Twoja fryzura, jeśli nałożysz ją zbyt blisko skóry głowy. Odżywka powinna być nakładana jedynie na długości i końce.

3. Codzienne używanie maski do włosów. Maska służy do intensywnej pielęgnacji, jeśli będziesz używała jej zbyt często, to nadmiernie obciążysz włosy. Fryzura nie utrzyma nadanego podczas modelowania kształtu. Maskę używaj nie częściej niż raz w tygodniu.

4. Zbyt intensywne czesanie włosów podczas ich układania, to wzmaga pracę gruczołów łojowych. Nadmiernie wydzielane sebum jest za pośrednictwem szczotki rozprowadzane na całej długości włosów, co tworzy efekt tłustych włosów.

5. Włosy nie do końca wysuszone. Brak czasu, to on ponosi winę! Suszysz włosy w pośpiechu gorącym strumieniem powietrza suszarki, a gdy już są „prawie” suche, biegniesz do pracy. W efekcie rozchylona podczas suszenia łuska włosowa otwiera się jeszcze bardziej, a włosy puszą się i tracą kształt. Rozwiązanie: susz włosy tak długo, aż będą suche i koniecznie na koniec suszenia użyj chłodnego nawiewu powietrza, to domknie łuskę a włosy będą gładkie.

6. Włosy zbyt długo suszone.W przypadku suszenia liczy się umiar. Jeśli włosy suszysz zbyt długo, to doprowadzisz do ich przesuszenia. Dodatkowo staną się nadmiernie napuszone i będą wyglądały na zniszczone.

7. Zły kierunek suszenia włosów. Włosy suszymy zgodnie z kierunkiem ich wzrostu, od nasady po końce, by fryzura była gładka. Możemy również suszyć je "pod włos", by dodać im objętości. Taki rodzaj suszenia polecany jest szczególnie przy krótkich włosach.

8. Za dużo środków do stylizacji. Zasada jest prosta: większa ilość produktu nie oznacza lepszego efektu, może natomiast stworzyć odwrotny efekt. Zbyt duża ilość pianki sklei włosy, „przedawkowanie” nabłyszczacza sprawi, że włosy będą wyglądały nieświeżo, a nadmiar lakieru nadmiernie usztywni fryzurę.

9. Źle użyty lakier do włosów zostawia na ich powierzchni biały osad, przypominający łupież. Aby tego uniknąć, rozpylaj lakier z odległości 30 cm.

10. Nieodpowiednio dobrane środki do stylizacji.Zawsze wybieraj produkty dedykowane twojemu rodzajowi włosów. Jeśli masz kłopot z wyborem, to poproś o radę swojego fryzjera. On doradzi Ci najlepszy środek do stylizacji włosów.

Wniosek nasuwa się sam. Dobra stylizacja to: zdrowe włosy, odpowiednie narzędzia i właściwie dobrane i użyte produkty.

(bb)

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (13)
Zobacz także