UrodaOdżywka do rzęs. Jak ją stosować, którą wybrać i ile poczekamy na efekty?

Odżywka do rzęs. Jak ją stosować, którą wybrać i ile poczekamy na efekty?

Odżywka do rzęs. Jak ją stosować, którą wybrać i ile poczekamy na efekty?
Źródło zdjęć: © Shutterstock.com
12.06.2018 14:02, aktualizacja: 05.07.2018 12:35

Odżywki i sera do rzęs mają za zadanie przedłużyć, wzmocnić i zagęścić włoski. Zaskakujące rezultaty, jakie przynoszą tego rodzaju specyfiki, skłaniają coraz więcej osób do tego, aby zrezygnować z plastikowych rzęs i zdać się na działanie skutecznych kosmetyków.

Wyrzuć sztuczne rzęsy i zacznij stosować serum

Lato to czas, kiedy częściej rezygnujemy z makijażu, wychodząc z domu. Warto to wykorzystać i przeprowadzić eksperyment z odżywką do rzęs. Wiele z nich już po kilku tygodniach pozwala zrezygnować z maskary lub stosować ją sporadycznie.

Okres wzrostu włosków na powiekach to około 30 dni. Na spektakularne efekty działania serum trzeba nieco poczekać, ale wzmocnienie rzęs u nasady, blisko cebulki, gdzie aplikujemy specyfik, jest zauważalne znacznie szybciej. Szybko zauważysz, jak stopniowo ciemnieją i stają się mocniejsze z każdym dniem. Nowoczesna formuła odżywek do słabych i cienkich rzęs wzmacnia ich korzenie i w ten sposób faza wzrostu zostaje przedłużona. Rzęsy stają się ciemniejsze, dłuższe i mocniejsze, a zaawansowana formuła kosmetyku zapobiega ich wypadaniu. To produkt szczególnie zalecany dla kobiet, których rzęsy są z natury krótkie lub osłabione ze względu na wiek, uszkodzone wskutek stosowania zabiegów kosmetycznych lub nieprawidłowych kosmetyków.

Obraz
© Shutterstock.com

Po jakim czasie odżywki zaczynają działać?

Serum do rzęs nanosi się raz albo dwa razy dziennie na oczyszczoną skórę, dokładnie tak jak eyeliner. Najlepiej zrobić to rano i wieczorem, na cebulki włosków. Słabe, łamliwe, krótkie, cienkie i delikatne rzęsy stają się w ciągu około 4 do 6 tygodni wyraźnie dłuższe, pełniejsze i mocniejsze. Ile specyfiku nałożyć? Ilość, która znajduje się na pędzelku po jego wyciągnięciu, wystarcza do aplikacji na dwóch powiekach. Pędzelek należy delikatnie wytrzeć o krawędź opakowania przed kolejną aplikacją. Dzięki temu na rzęsach nie osiada nadmiar kosmetyku i nie ma problemu z nałożeniem maskary.

Pielęgnuj i umiejętnie upiększaj

Innym sposobem na skuteczną pielęgnację włosków brwi i rzęs są kosmetyki odżywcze, które stosujemy przy pielęgnacji włosów. Wzmacniające działanie olejku rycynowego jest czystkom powszechnie znane i ma tak samo dobry wpływ na naszą czuprynę, jak i brwi, które ten specyfik dodatkowo też przyciemni.

Mocne, wyraziste i zadbane rzęsy i brwi nie muszą być dodatkowo tuszowane czy podkreślane kredką. Nawet delikatny cień do powiek lub odrobina rozświetlacza nałożona w wewnętrznych kącikach oczu pod łukiem brwi pogłębi spojrzenie. To też alternatywa dla pełnego makijażu, dzięki której latem odczujemy ulgę i trik, który rozświetli spojrzenie i piękne, zdrowe rzęsy.