Trwa ładowanie...
d10z9c5

Odżywka do rzęs. Jak ją stosować, którą wybrać i ile poczekamy na efekty?

Odżywki i sera do rzęs mają za zadanie przedłużyć, wzmocnić i zagęścić włoski. Zaskakujące rezultaty, jakie przynoszą tego rodzaju specyfiki, skłaniają coraz więcej osób do tego, aby zrezygnować z plastikowych rzęs i zdać się na działanie skutecznych kosmetyków.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie

Treści redakcyjne są całkowicie niezależne.Wspierasz nasz rozwój, kupując produkty z linków lub boksów zamieszczonych w tekście.

Naturalne rzęsy to prawdziwa ozdoba kobiety
Naturalne rzęsy to prawdziwa ozdoba kobiety (Shutterstock.com)
d10z9c5

Wyrzuć sztuczne rzęsy i zacznij stosować serum

Lato to czas, kiedy częściej rezygnujemy z makijażu, wychodząc z domu. Warto to wykorzystać i przeprowadzić eksperyment z odżywką do rzęs. Wiele z nich już po kilku tygodniach pozwala zrezygnować z maskary lub stosować ją sporadycznie.

Okres wzrostu włosków na powiekach to około 30 dni. Na spektakularne efekty działania serum trzeba nieco poczekać, ale wzmocnienie rzęs u nasady, blisko cebulki, gdzie aplikujemy specyfik, jest zauważalne znacznie szybciej. Szybko zauważysz, jak stopniowo ciemnieją i stają się mocniejsze z każdym dniem. Nowoczesna formuła odżywek do słabych i cienkich rzęs wzmacnia ich korzenie i w ten sposób faza wzrostu zostaje przedłużona. Rzęsy stają się ciemniejsze, dłuższe i mocniejsze, a zaawansowana formuła kosmetyku zapobiega ich wypadaniu. To produkt szczególnie zalecany dla kobiet, których rzęsy są z natury krótkie lub osłabione ze względu na wiek, uszkodzone wskutek stosowania zabiegów kosmetycznych lub nieprawidłowych kosmetyków.

   Shutterstock.com
(Shutterstock.com)

Po jakim czasie odżywki zaczynają działać?

Serum do rzęs nanosi się raz albo dwa razy dziennie na oczyszczoną skórę, dokładnie tak jak eyeliner. Najlepiej zrobić to rano i wieczorem, na cebulki włosków. Słabe, łamliwe, krótkie, cienkie i delikatne rzęsy stają się w ciągu około 4 do 6 tygodni wyraźnie dłuższe, pełniejsze i mocniejsze. Ile specyfiku nałożyć? Ilość, która znajduje się na pędzelku po jego wyciągnięciu, wystarcza do aplikacji na dwóch powiekach. Pędzelek należy delikatnie wytrzeć o krawędź opakowania przed kolejną aplikacją. Dzięki temu na rzęsach nie osiada nadmiar kosmetyku i nie ma problemu z nałożeniem maskary.

Pielęgnuj i umiejętnie upiększaj

Innym sposobem na skuteczną pielęgnację włosków brwi i rzęs są kosmetyki odżywcze, które stosujemy przy pielęgnacji włosów. Wzmacniające działanie olejku rycynowego jest czystkom powszechnie znane i ma tak samo dobry wpływ na naszą czuprynę, jak i brwi, które ten specyfik dodatkowo też przyciemni.

Mocne, wyraziste i zadbane rzęsy i brwi nie muszą być dodatkowo tuszowane czy podkreślane kredką. Nawet delikatny cień do powiek lub odrobina rozświetlacza nałożona w wewnętrznych kącikach oczu pod łukiem brwi pogłębi spojrzenie. To też alternatywa dla pełnego makijażu, dzięki której latem odczujemy ulgę i trik, który rozświetli spojrzenie i piękne, zdrowe rzęsy.

icon info

Treści redakcyjne są całkowicie niezależne.Wspierasz nasz rozwój, kupując produkty z linków lub boksów zamieszczonych w tekście.

d10z9c5

Podziel się opinią

Share
d10z9c5
d10z9c5