Keratynowe prostowanie włosów - jak wygląda zabieg i ile kosztuje?
Keratynowe prostowanie włosów to zabieg przynoszący podwójne korzyści. Z jednej strony pozwala na trwałe prostowanie włosów, z drugiej zaś uzupełnia keratynę we włosie, a więc go regeneruje.
Keratyna do włosów
Keratyny są białkami, które występują nie tylko we włosach, ale także paznokciach. Jej niedobór może powodować osłabienie organizmu, w tym suchość i łamliwość włosów. Prostowanie keratyną nie tylko wygładza niesforne włosy, ale także uzupełnia niedobór keratyny w ich strukturze. W efekcie, włosy są nie tylko proste, ale także wzmocnione i silniejsze.
Keratynowa odbudowa włosów możliwa jest dzięki produktom łączącym keratynę oraz wyciągi z roślin, witaminy i antyoksydanty. Tworzą one coś w rodzaju powłoki dla włosów chroniącej ich przed uszkodzeniami z zewnątrz, np. na skutek czesania bądź działania słońca.
Zabieg keratynowy - jak wygląda?
Keratynowe prostowanie nie jest skomplikowanym zabiegiem. Polega ono na wprasowaniu keratyny we włosy przy pomocy specjalnego, fryzjerskiego żelazka. Przypomina ono nieco prostownicę do włosów i w podobny sposób się nagrzewa.
Na skutek wysokiej temperatury (maksymalnie do 230 stopni), keratyna zostaje wprasowana we włosa, wypełniając ubytki. Keratynę trzyma się na włosach przez około pół godziny, po czym suszy się włosy do całkowitego wyschnięcia preparatu.
Prostowanie keratynowe - efekty
Keratynowe prostowanie włosów to przede wszystkim efekt wizualny. Włosy stają się wyjątkowo proste i gładkie. Pięknie się lśnią i są łatwiejsze do rozczesywania. Co więcej, dzięki rekonstrukcji włosów, keratynowe prostowanie sprawia, że włosy są bardziej podatne na stylizację, będąc jednocześnie silniejsze i mniej łamliwe.
Na zabieg keratynowego prostowania włosów decydują się także kobiety, które uskarżają się na puszenie się włosów, zwłaszcza na skutek wilgoci. Keratyna na włosy polecana jest także w przypadku włosów suchych oraz wystawianych na częste zabiegi fryzjerskie oraz stylizacje.
Zabieg keratynowy - dla kogo?
Nie ma szczególnych przeciwwskazań dotyczących zabiegu keratynowego. Na ogół nie zaleca się jednak zabiegów fryzjerskich podczas menstruacji. Także ciąża nie jest przeciwwskazaniem, choć może się zdarzyć, że fryzjer zaproponuje umówienie się po ukończeniu pierwszego trymestru.
Po zabiegu trwałego prostowania włosów keratyną nie należy myć włosów przez najbliższe dwa dni. Odradza się także zabiegi stylizujące, a nawet fryzury mogące pozałamywać włosy, np. warkocze czy upięcia. Warto także zamienić tradycyjne kosmetyki do włosów na te o lepszym składzie. Unikajmy przede wszystkim produktów z alkoholem, jak również z silikonami.
Keratynowe prostowanie włosów - cena
Prostowanie włosów keratyną kosztuje od 400 zł wzwyż. Cena zabiegu keratyną zależy od długości włosów, jak również od produktów, których fryzjer używa. Wysokiej jakości produkty oraz profesjonalne narzędzia nie tylko gwarantują lepszy i trwalszy efekt zabiegu keratynowego, ale także są bezpieczniejsze dla naszego zdrowia. Podczas zabiegu można odczuwać nieprzyjemny zapach, który może przeszkadzać osobom wrażliwym na zapachy. Certyfikowane kosmetyki do keratynowego prostowania włosów są bezpieczne dla klientek, także kobiet w ciąży. Nie warto więc oszczędzać na jakości produktów do prostowania, aby uzyskać wymarzony efekt prostych włosów.