UrodaOmbre blond – alternatywa dla klasycznej koloryzacji

Ombre blond – alternatywa dla klasycznej koloryzacji

Ombre blond – alternatywa dla klasycznej koloryzacji
Źródło zdjęć: © Instagram.com
30.06.2018 12:50, aktualizacja: 02.07.2018 12:31

Ombre blond to jeden z najpopularniejszych rodzajów farbowania włosów. Ciemny kolor na czubku głowy i dużo jaśniejsze końcówki dają efekt pięknego cieniowania i nadają fryzurze lekkości. Ombre blond to doskonały wybór dla pań, które z racji ciemnego koloru włosów nie mogą sobie pozwolić na balejaż blond.

Ombre blond – co to takiego?

Ombre blond to rodzaj koloryzacji włosów, który polega na rozjaśnianiu końcówek. Oznacza to, że włosy na czubku głowy pozostają ciemne, wyraziste i mają głęboki kolor, natomiast zmieniona zostaje barwa na długości włosa. Przeważnie stosuje się różne odcienie farby w kolorze blond (można wykorzystać nawet 5 różnych odcieni) – wszystko po to, by efekt był naturalny, powstał delikatny rodzaj cieniowania i nie było wyraźnych odcięć między użytymi barwami. Ombre blond jest idealnym sposobem na zamaskowanie kłopotliwych odrostów. Jeśli nie przepadamy za częstym farbowaniem włosów (lub po prostu nie nie mamy na nie czasu), ombre blond idealnie się sprawdzi. Farbowanie można powtórzyć nawet po czterech miesiącach po wykonaniu pierwszej koloryzacji. To oczywiście kwestia indywidualna – wszystko zależy od tego, jak szybko rosną nam włosy.

Obraz
© Instagram.com

Ombre blond na krótkich włosach

Chociaż może się wydawać, że ombre blond dobrze wygląda jedynie na długich włosach, ten rodzaj koloryzacji sprawdzi się także u pań, które mają krótkie włosy. Dzięki temu rodzajowi cieniowania nawet klasyczny bob stanie się pełną blasku fryzurą. Podstawą wykonania ombre blond na krótkich włosach jest właściwe wybranie miejsca, od którego należy zacząć farbowanie. Koloryzacja wygląda lepiej, jeśli pasemka będą rozjaśniane bliżej czubka głowy, a nie mniej więcej na środku długości włosów, jak ma to miejsce w przypadku włosów długich. Ombre blond w tym przypadku nie wymaga nałożenia dużej liczby kolorów. 2-3 odcienie w zupełności wystarczą i pozwolą cieszyć się oryginalną fryzurą.

Obraz
© Instagram.com

Fryzury ombre blond

Ombre blond prezentuje się najlepiej, gdy zdecydujemy się na loki lub fale. Skręt włosa doskonale podkreśla warstwy nałożonej farby, lepiej widać również różnice między odcieniami. Idealne będą tu również warkocze, koki i wielowarstwowe upięcia. W przypadku krótkich fryzur ombre nie ma tak dużej swobody i pozostaje nam jedynie cieszyć się z naturalnego układania włosów. By dłużej cieszyć się z efektownego uczesania, warto utrwalić fryzurę za pomocą lakieru do włosów, mgiełki do włosów, żelu lub pasty. Nie wpłyną w żaden sposób na zmianę koloru farby, a mogą dodać włosom blasku i przy okazji zadbać o ich ochronę.

Obraz
© Instagram.com

Kolorowe ombre – alternatywa dla klasycznego blondu

Choć ombre blond cieszy się największym zainteresowaniem wśród pań, dobór kolorów jest oczywiście dowolny. Róż, fiolet, czerwień oraz mocne kolorowe kontrasty z powodzeniem mogą zastąpić stonowane połączenie blondu i brązu. W przypadku ombre blond stawia się na delikatne przejścia między odcieniami. W przypadku kolorowego ombre liczy się przede wszystkim wyrazisty kolor, duże zróżnicowanie barw i ich głębokie natężenie. Wszystko to doskonale wygląda zarówno na rozpuszczonych włosach, jak i na tych, które są przykładem fryzur ombre.

Obraz
© Instagram.com
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (1)
Zobacz także