Trwa ładowanie...

Tatuaże damskie na przedramieniu

Przedramię to miejsce, na którym tatuaż jest widoczny wiosną i latem, kiedy nie trzeba zakładać bluzek z długim rękawem. Inspirujące malunki odzwierciedlają charakter tego, kto je nosi i zdobią ciało – według niektórych – nawet lepiej niż biżuteria. Jak wynika z badań przeprowadzonych w 2014 roku (IQS), tatuaże – damskie, męskie, na przedramieniu czy na udzie – są pożądane przez 27 proc. osób, które jeszcze nie odważyły się na wizytę w studio.

Tatuaże damskie na przedramieniuŹródło: iStock.com
dt694r4
dt694r4

Tatuaż na przedramieniu – plusy i minusy

Decydując się na odważną ozdobę ciała, zwłaszcza w miejscu takim jak przedramię, trzeba pamiętać, że nie zawsze jest ona mile widziana przez pracodawców. Wciąż pokutuje stereotyp osoby wytatuowanej jako niechlujnej i mającej przeszłość kryminalną. Tatuaż na przedramieniu może pokrzyżować nam plany na rozmowie o pracę na policji czy w szpitalu, a także w innych miejscach, gdzie dużą wagę przywiązuje się do sfery wizerunkowej (np. w banku i w prestiżowych sklepach).

Inna wada tatuowania się w tym miejscu (zwłaszcza na wewnętrznej części przedramienia) to duża bolesność, która przy małej odporności może skutkować nawet omdleniem. Z drugiej strony niewątpliwą zaletą tatuażu na przedramieniu jest możliwość bezkolizyjnego dopasowania malunku do stylizacji. Nie ma ryzyka, że dzieło tatuażysty zostanie w połowie przecięte przez rękaw (chyba że 3/4) czy ramiączko, tak jak w przypadku tatuażu na ramieniu. Warto też wziąć pod uwagę fakt, że przedramię to miejsce, w którym raczej nie przybywa tkanki tłuszczowej, więc nawet w razie znacznego zwiększenia masy ciała malunkowi nie grozi deformacja.

Tatuaż w pracy może nie być mile widziany przez przełożonych iStock.com
Tatuaż w pracy może nie być mile widziany przez przełożonych Źródło: iStock.com, fot: Sladic

Tatuaże na przedramieniu dla kobiet – wzory, które pokochały celebrytki

*Sztuka tatuażu *zawdzięcza swoją mocną pozycję głównie celebrytom. Gwiazdy wysoko cenią oryginalność i starają się unikać popularnych wzorów. Niestety, wybierane przez nich motywy i tak w końcu stają się topowe. Do salonów tatuażu tłumnie przybywają ci, którzy podpatrzyli inspirujące rysunki na ciałach swoich idoli.

Damskie tatuaże na przedramieniu bardzo często przedstawiają ptaki iStock.com
Damskie tatuaże na przedramieniu bardzo często przedstawiają ptaki Źródło: iStock.com, fot: JFsPic

Bardzo efektownymi tatuażami na przedramieniu może poszczycić się Martyna Wojciechowska, która ozdabia swoje ciało tak, by malunki idealnie pasowały do jej osobowości. Na obydwu rękach zdecydowała się umieścić rozpięte skrzydła – symbol wolności i niezależności.

Martyna Wojciechowska chętnie eksponuje swój tatuaż na przedramieniu Facebook.com
Martyna Wojciechowska chętnie eksponuje swój tatuaż na przedramieniu Źródło: Facebook.com, fot: Marek Arcimowicz

Z kolei Doda dała się ponieść modzie na damskie tatuaże-napisy i kilka lat temu utrwaliła sobie imię na przedramieniu imię byłego już partnera Radosława Majdana zapisane po hebrajsku. Później przerobiła je na napis "nieśmiertelność" w języku hinduskim, który został wykorzystany w akcji promocyjnej ostatniego Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu. Teraz myśli ponoć o usunięciu tatuażu.

Doda ostatnio stara się ukryć tatuaż na przedramieniu, który powstał wiele lat temu Facebook.com
Doda ostatnio stara się ukryć tatuaż na przedramieniu, który powstał wiele lat temu Źródło: Facebook.com

Inna polska gwiazda słynąca z zamiłowania do malunków na ciele – Agnieszka Woźniak-Starak – osobliwą pamiątkę przywiozła z Kambodży, gdzie trafiła na nagrania do programu "Azja Express". Kiedy opublikowała zdjęcie delikatnego tatuażu na przedramieniu, wprawiła fanów w konsternację. Wielu nadal zastanawia się, co kryją tajemnicze znaczki – może to napis w języku khmerskim? Gwiazda już wcześniej, na drugim przedramieniu, miała wytatuowaną kotwicę, a na ramieniu – wzlatującego ptaka.

Agnieszka Woźniak-Starak pozuje do zdjęcia z porannego treningu i odsłania swój tatuaż na przedramieniu Instagram.com
Agnieszka Woźniak-Starak pozuje do zdjęcia z porannego treningu i odsłania swój tatuaż na przedramieniu Źródło: Instagram.com

Namiętnie tatuuje się także Ewelina Lisowska, która ma już sporo malunków na lewej ręce. Ozdabianie prawej zaczęła od tatuażu na przedramieniu – śnieżynki, czym w środku lata wzbudziła niemałe zdziwienie internautów śledzących jej profil na Instagramie.

Ewelina Lisowska wybrała nietypowy wzór tatuażu na przedramię Instagram.com
Ewelina Lisowska wybrała nietypowy wzór tatuażu na przedramię Źródło: Instagram.com

Marta Wierzbicka swoją przygodę z tatuowaniem zaczęła od skromnego trójkąta na lewym przedramieniu. Jej ostatni malunek, który ozdobił prawą rękę, to popkulturowe dzieło z wizerunkiem kobiety przypominającej Marilyn Monroe – zakneblowaną!

Marta Wierzbicka prezentuje na Instagramie dzieło swojego tatuażysty Instagram.com
Marta Wierzbicka prezentuje na Instagramie dzieło swojego tatuażysty Źródło: Instagram.com
dt694r4
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dt694r4