Trwa ładowanie...
d2e13xu

Paznokcie ombre - jak wykonać stylizację paznokci ombre w domu?

Paznokcie ombre to kolejna metoda stylizacji paznokci, która podbiła serca kobiet na całym świecie. Popularne kolorowe paznokcie można zrobić u kosmetyczki lub w warunkach domowych. Jakich narzędzi będziemy potrzebować? Na czym polega manicure ombre? Przedstawiamy krótki poradnik, w którym prezentujemy, jak zrobić paznokcie ombre krok po kroku.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Manicure ombre to bardzo efektowna metoda stylizacji paznokci
Manicure ombre to bardzo efektowna metoda stylizacji paznokci (iStock.com)
d2e13xu

Paznokcie ombre — na czym polega ta metoda?

Paznokcie ombre są określane mianem kolorowych cienowanych paznokci, które prezentują się niezwykle efektownie. Jeden kolor przechodzi w drugi, jednak kontrast między barwami nie jest wyraźnie zaznaczony.

Ombre wykonujemy gąbeczką kuchenną, delikatnie wklepując kolejne warstwy kolorowych lakierów aż do uzyskania pożądanego efektu. Manicure ombre pasuje każdej kobiecie niezależnie od wieku. Efekt cieniowania jest szczególnie pożądany wiosną oraz latem, jednak zarówno jesienią, jak i zimą możemy zrobić olśniewający wzór na paznokciach.

d2e13xu

Paznokcie ombre wykonujemy lakierami tradycyjnymi lub lakierami hybrydowymi. Bardzo popularne są paznokcie ombre różowe, paznokcie ombre czerwone oraz paznokcie ombre granatowe.

Paznokcie ombre — przygotowanie paznokci

Zanim przystąpimy do cieniowania paznokci, warto zwrócić uwagę na płytkę, która powinno być odpowiednio przygotowana na przyjęcie lakierów.

Wszystko do manicure i pedicure znajdziesz teraz na WP radarOkazji.

d2e13xu

Na początku wygładzamy płytki polerką oraz pozbywamy się skórek, tak aby powierzchnia była gładka. Poza tym piłujemy paznokcie.

Popularny jest kształt migdałka, który możemy uzyskać, piłując dokładnie paznokcie po bokach. Najpierw jednak wyznaczamy środek, a następnie poruszamy pilnikiem pod kątem 45 stopni.

Paznokcie warto również posmarować olejkiem, tym samym odtłuszczając płytkę.

Paznokcie ombre lakierami tradycyjnymi — jak zrobić w domu?

Tradycyjny manicure ombre rozpoczynamy od wybrania kolorów, które mają zdobić nasze pazurki. Możemy wybrać podobne lub kontrastujące ze sobą odcienie.

d2e13xu

Na odtłuszczone paznokcie nakładamy odżywczą bazę, a następnie malujemy dokładnie paznokcie lakierem o jasnym kolorze.

Potem na mały kawałek pociętej gąbki kuchennej nakładamy niewielką ilość lakieru i przykładamy do połowy każdej paznokcia. Na kolejny kawałek nanosimy inny odcień lakieru i powtarzamy czynność.

Liczba kolorów jest w tym wypadku dowolna, jednak muszą być aplikowane na niepomalowane krawędzie, tak aby tworzyły spójną całość.

Jeśli uzyskałyśmy pożądany efekt, malujemy zakończenie płytki czarnym lakierem, a całość pokrywamy utwardzaczem.

d2e13xu

Paznokcie ombre lakierami hybrydowymi — jak zrobić w domu?

Ombre na paznokciach łatwiej jest zrobić lakierami hybrydowym, ponieważ nie zasychają tak szybko jak ich tradycyjne odpowiedniki. To pozwala nam łączyć kolory wiele razy, dążąc do idealnego efektu.

Paznokcie hybrydowe ombre trzymają się o wiele dłużej niż tradycyjnie pomalowane pazurki, ponieważ lakier jest utwardzany pod specjalną lampą UV. Metoda stylizacji prezentuje się podobnie.

Na pierwszą warstwę jasnego lakieru hybrydowego nakładamy kolejne, zaczynając zazwyczaj od połowy płytki.

Aby gąbeczka wchłaniała mniej lakieru, możemy zwilżyć ją wodą.

d2e13xu

Podziel się opinią

Share
d2e13xu
d2e13xu