UrodaBalejaż – rozświetlające pasemka wracają do łask

Balejaż – rozświetlające pasemka wracają do łask

Balejaż – rozświetlające pasemka wracają do łask
Źródło zdjęć: © iStock.com | iconogenic
09.06.2018 15:41, aktualizacja: 01.07.2018 13:16

Balejaż cieszył się popularnością na samym początku wieku. Dziś jego stare oblicze odstrasza, ale fryzjerzy nadają balejażowi nowe życie. Może śmiało konkurować z modnym sombre czy nieśmiertelnymi pasemkami.

Co to jest balejaż?

Balejaż to technika koloryzacji włosów, która polega na farbowaniu cienkich pasem od nasady po końcówki.

To, co w balejażu najważniejsze, to dobór odpowiedniej gamy kolorów. Odcieni używa się od trzech do nawet sześciu. Ważne, aby kolory balejażu posiadały ten sam pigment. Nie zaleca się łączenia farb zimnych z ciepłymi. Balejaż należy do jednej z najbardziej wymagających technik fryzjerskich, zajmuje dużo czasu, a także wprawy fryzjera. Źle dobrane kolory oraz ich nieprawidłowe nałożenie mogą skutkować przedpotopowym uczesaniem o nienaturalnym, przygnębiającym wyglądzie. W sztuce balejażu chodzi przede wszystkim o dodanie włosom objętości. Dzięki niemu fryzura wydaje się optycznie gęstsza, a włosy grubsze.

Chcesz poeksperymentować z włosami? Na WP radarOkazji znajdziesz farby do włosów, kosmetyki do stylizacji, szczotki i grzebienie oraz wiele innych produktów urodowych.

Nowe oblicze balejażu

Nowa odsłona tego typu koloryzacji to połączenie balejaż – sombre. Zyskuje popularność dzięki swojej lekkości i naturalności. Sombre to następca ombre, a różnica miedzy nimi jest subtelna. Ombre to nakładanie dwóch nierzadko kontrastujących ze sobą kolorów lub zestawienie koloru włosów z dużo jaśniejszym tonem. Pierwsza farba nakładana jest od nasady do połowy długości włosów, druga zaś od połowy po końcówki. Granica między kolorami jest rozmyta, ale zauważalna. Sombre natomiast jest płynnym przejściem między odcieniami w postaci drobnych pasemek rozświetlających fryzurę. Połączenie balejażu i sombre to zatem wykorzystanie techniki koloryzacji właściwej balejażowi, ale w konwencji fryzury typu sombre. W połączeniu technik stosowanych jest także więcej odcieni.

Obraz
© Instagram.com | martikozon

Dzięki takiemu połączeniu fryzjerzy zdołali odświeżyć balejaż, tchnąć w niego drugie życie i dowieść, że nawet najbardziej przebrzmiała fryzura może na nowo zachwycać.

Balejaż na włosach różnej długości

Balejaż to rodzaj koloryzacji, którą przy odpowiednim zestawieniu kolorów farb można wykonać na każdego typu włosach. W zasadzie nie ma tu znaczenia również długość fryzury. Najlepiej jednak balejaż prezentuje się na włosach średniej długości.

Obraz
© iStock.com | hedgehog94

W związku ze zmieniającymi się trendami i postawieniem na naturalny efekt, balejaż aktualnie wykonywany jest na cienkich pasmach. To doskonałe rozwiązanie, jeśli chodzi o balejaż na krótkich włosach, ponieważ włosy nabierają subtelnego blasku i delikatności przy jednoczesnym optycznym dodaniu objętości. Przy krótszej fryzurze idealne mogą okazać się odcienie blondu. Doskonale prezentować się będzie również balejaż rudy.

Obraz
© Instagram.com

Balejaż dla brunetek sprawdzi się przede wszystkim na włosach długich lub średniej długości. To właśnie w tym przypadku doskonale wyglądać będzie hybrydowe rozwiązanie łączące balejaż z sombre. Warto jednak zaznaczyć, że będzie ono jednak mniej efektowny niż balejaż na blond włosach. Przybierze raczej postać delikatnych pasemek rozświetlających ciemne kosmyki.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (1)
Zobacz także