Trwa ładowanie...
d1bht8r

21-latka mierząca 100 cm została modelką

Dru Presta to 21-letnia Amerykanka, która jest przykładem na to, że warto spełniać swoje marzenia. Dru bardzo chciała zostać modelką, jednak przez okrutną chorobę wcale nie było to takie proste. Po latach wreszcie się to jej udało. Jak osiągnęła sukces?
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
21-letnia Dru Presta spełniła swoje marzenie
21-letnia Dru Presta spełniła swoje marzenie (Instagram.com)
d1bht8r

Marzenia o byciu modelką można spełnić, mając tylko 100 cm. Udało się to 21-letniej Dru Presta, cierpiącej na achondroplazję, czyli karłowatość. Łatwo nie było. Tym bardziej, że przez piętnaście lat musiała zmagać się z kąśliwymi uwagami ze strony rówieśników na temat jej wyglądu. – Nevada jest bardzo mała i tam nie ma przyzwolenia na różnorodność. Moi rówieśnicy nie akceptowali tego, że byłam inna - opowiada Dru w rozmowie z "The Sun”. – Znajomi ze szkoły dokuczali mi i nadawali bardzo dziwne pseudonimy. Gdy byłam młodsza, nie radziłam sobie z krytyką.- podkreśla.

Dru pomogli przyjaciele oraz bliscy. Oni również musieli nauczyć się żyć z jej chorobą.
Achondroplazja, na którą cierpi Dru, to genetycznie uwarunkowana, wrodzona choroba, prowadząca do nieprawidłowego kostnienia śródchrzęstnego, co powoduje zaburzenie rozwoju pewnych kości w organizmie, a także karłowatość. To schorzenie dotyka jedną osobę na 25 tysięcy.

d1bht8r

Dwa lata temu Dru przeprowadziła się do Los Angeles, by studiować marketing mody oraz spełnić marzenie o byciu modelką. 21-latka bierze udział w wielu sesjach zdjęciowych, a jej efektami chwali się w mediach społecznościowych. - Uwielbiam pozować do zdjęć. Biorę udział w wielu projektach i chcę pokazać, że można być sexy w każdym rozmiarze. Modeling zwiększył moją pewność siebie – powiedziała w rozmowie z" The Sun”.

Jaka jest rada Dru dla osób, które cierpią na tę samą chorobę co ona, ale również chciałyby spróbować swoich sił w modelingu? – Po prostu to zróbcie. Chcę, żeby każdy w tym świecie był akceptowany. Bardzo bym chciała, aby na wybiegu pojawił się każdy, niezależnie od tego, czy jeździ na wózku, czy chodzi o kulach.
Słowa Dru na każdym kroku spotykają się z olbrzymim poparciem internautów. Jej zdjęcia na Instagramie w modnych stylizacjach mają po tysiąć polubień. Widać, że przed obiektywem aparatu Dru czuje się jak ryba w wodzie!

Podziel się opinią

Share

d1bht8r

d1bht8r
d1bht8r