Trwa ładowanie...
d2ayqb9

3 sposoby na laminowanie włosów

Laminowanie włosów domowymi sposobami to hit ostatnich miesięcy. Kobiety chcąc nieco oszczędzić na drogich zabiegach kosmetycznych w salonie i decydują się na testowanie różnych patentów w zaciszu domowym. Przedstawiamy 3 niedrogie sposoby na laminowanie włosów.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Sposoby na laminowanie włosów
Sposoby na laminowanie włosów (123RF.COM)
d2ayqb9

Laminowanie włosów żelatyną

Laminowanie włosów oznacza zabezpieczenie powierzchni włosów przed zniszczeniem i czynnikami zewnętrznymi poprzez wytworzenie na ich powierzchni cienkiej osłony. Profesjonalny zabieg w salonie kosmetycznym to koszt około 400 zł. Możesz jednak spróbować laminowania włosów domowymi sposobami.
Laminowanie włosów żelatyną wywołuje mieszane uczucia. Żelatyna pozyskiwana jest bowiem z kości zwierzęcych, toteż jej zapach nie należy do najprzyjemniejszych.

beautiful young woman holding her healthy and shiny hair, studio white Fotolia
beautiful young woman holding her healthy and shiny hair, studio white

Z propozycji tej z pewnością nie skorzystają również wegetarianie, którzy wykluczają spożywanie oraz używanie produktów odzwierzęcych. Plusem laminowania włosów przy pomocy żelatyny jest z pewnością niska cena zabiegu oraz pozytywne rezultaty jej stosowania. Aby przeprowadzić domowy zabieg laminowania, wymieszaj łyżkę żelatyny z 3 łyżkami gorącej wody. Przed zastosowaniem mikstury umyj włosy i osusz, aby były wilgotne i nałóż na nie rozpuszczoną żelatynę. Kobietom, dla których zapach żelatyny jest trudny do zniesienia, poleca się dodanie do niej odrobine ulubionej odzywki lub balsamu do włosów. Gotową maseczkę nałóż równomiernie na włosy, następnie załóż czepek foliowy oraz ręcznik i odczekaj 30 minut. Po tym czasie zdejmij czepek i ręcznik, spłucz dokładnie włosy letnią wodą i wysusz. Włosy po zabiegu stają się błyszczące i wygładzone oraz bardzo łatwo się rozczesują, a w dotyku przypominają jedwab.

Laminowanie włosów agarem

Agar-agar to zamiennik żelatyny dla osób, które rezygnują z używania produktów pochodzenia zwierzęcego (wegan, wegetarian) oraz dla osób, które nie przepadają za zapachem żelatyny. Jest to substancja pochodzenia roślinnego pozyskiwana z glonów. Agar-agar jest całkowicie bezwonny i bezsmakowy. Agar rozpuszcza się w temperaturze 85-95 °C. W celu laminowania włosów wymieszaj łyżkę agaru z trzema łyżkami gorącej wody i dokładnie wymieszaj, aby pozbyć się grudek. Następnie umyj włosy, wysusz je lekko ręcznikiem i dokładnie rozprowadź agar po pasmach i pozostaw na włosach przykrytych czepkiem i ręcznikiem na 30 minut. Po tym czasie dokładnie spłucz agar z włosów.

Portrait of woman with beautiful long hair Fotolia
Portrait of woman with beautiful long hair

Laminowanie włosów siemieniem lnianym

Siemię lniane jest składnikiem cenionym przez fanów naturalnych kosmetyków, z uwagi na bogactwo witamin i minerałów. Działa osłonowo i regenerująco na włosy. Składniki potrzebne do laminowania włosów siemieniem lnianym to 3 łyżki siemienia lnianego i 2 szklanki wody. Oba składniki umieść w garnku i gotuj na wolnym ogniu przez 10 minut, następnie poczekaj, aż całość wystygnie. Umyj włosy, osusz ręcznikiem i nałóż maseczkę z siemienia na poszczególne pasma. Na głowę nałóż czepek i ręcznik. Po godzinie zmyj dokładnie siemię lniane z włosów. Po osuszeniu i rozczesaniu otrzymasz wspaniale błyszczące i wygładzone pasma.

super jedzenie 123RF.COM
super jedzenie
d2ayqb9

Podziel się opinią

Share

d2ayqb9

d2ayqb9