ModaAgnesa z bloga podszewka.com

Agnesa z bloga podszewka.com

Agnesa z bloga podszewka.com
Źródło zdjęć: © podszewka.com
17.10.2013 13:55, aktualizacja: 05.11.2013 12:39

- Blogowaniem zajmuję się od sześciu lat, a od 2008 roku „podszewkuję” o modzie na Podszewce (w 2007 roku było zaledwie 10 blogów w Polsce – ach, co to były za czasy!) – opowiada nam Agnesa. .Zobaczcie, jak odpowiadała na nasze pytania.

- Blogowaniem zajmuję się od sześciu lat, a od 2008 roku „podszewkuję” o modzie na Podszewce (w 2007 roku było zaledwie 10 blogów w Polsce – ach, co to były za czasy!) – opowiada nam Agnesa. - Skąd pomysł na nazwę bloga? Miało być po polsku. Moda to moja wielka miłość, dlatego pomysł na bloga powstał z olbrzymiej pasji. Zobaczcie, jak odpowiadała na nasze pytania.

Jaka jest najważniejsza rzecz w Twojej szafie?
Nie posiadam takiej rzeczy w szafie, z którą wiąże się jakaś dłuższa historia. Nie wyobrażam sobie jednak funkcjonowania bez skórzanej kurtki.

Twoje pierwsze zetknięcie z modą?

Moda towarzyszy mi bardziej lub mniej od zawsze. Pierwszym takim małym doświadczeniem było stylizowanie serii pokazów mody w Poznaniu.

Który element garderoby lubisz najbardziej?

Zdecydowanie jest to kurtka skórzana, która podkreśla mój charakter.

Co/kto Cię inspiruje?

Inspirują mnie inni ludzie...dosłownie.

Najciekawsze zjawisko polskiej mody?

Liczba polskich projektantów rośnie z prędkością światła. W swojej szafie widziałabym bardzo chętnie projekty marki MMC, rzeczy od Ani Kuczyńskiej, Mario Bros, Bohoboco, Michała Szulca, Gosi Baczyńskiej czy też Łukasza Jemioła.

5 rzeczy, które powinny się znaleźć w szafie każdej kobiety?

Skórzana kurtka ACNE, mokasyny Tod'sa, torebka Aleksandra Wanga, płaszcz od Céline oraz czarne szpilki Christian Looboutin.

Co to znaczy kobiecość? Co jest kobiece?

Kobiecość to pojęcia względne. Trzeba zapytać o to mężczyzn. Każda kobieta, która czuje się dobrze w swoim ciele i jest szczęśliwa emanuje w jakiś sposób swoją kobiecością.

Czego brakuje polskim mężczyznom?

Odwagi! Większość mężczyzn w Polsce ubiera się zbyt zachowawczo, chociaż to się powoli zmienia. Nie chciałabym generalizować, ponieważ jest sporo świetnie ubranych facetów w Polsce.

Jeśli kolor, to jaki?

Czerń.

Czego masz w szafie za dużo?

Mam sporo marynarek i spodni, jednak nie zamierzam się ich pozbyć.

Jest coś, czego nie potrafisz sobie odmówić?

Nie potrafię odmówić sobie kupowania butów oraz torebek w kolorze czarnym.

Agnieszka Majewska/(gabi), kobieta.wp.pl