ModaAlber Elbaz odchodzi z Lanvin. Czy zastąpi Rafa Simonsa?

Alber Elbaz odchodzi z Lanvin. Czy zastąpi Rafa Simonsa?

Alber Elbaz odchodzi z Lanvin. Czy zastąpi Rafa Simonsa?
Źródło zdjęć: © Eastnews
Aleksandra Nagel
28.10.2015 21:30, aktualizacja: 28.10.2015 21:44

Wydawało się, że odejście Rafa Simonsa z Diora będzie najbardziej szokującą informacją miesiąca, ale nie. Świat mody zmroziły właśnie kolejne doniesienia z Francji. Alber Elbaz po 14 latach odchodzi z Lanvin.

Wydawało się, że odejście Rafa Simonsa z Diora będzie najbardziej szokującą informacją miesiąca, ale nie. Świat mody zmroziły właśnie kolejne doniesienia z Francji. Alber Elbaz po 14 latach odchodzi z Lanvin.

Alber Elbaz po 14 latach odchodzi ze stanowiska dyrektora kreatywnego Lanvin – potwierdziła rzecznika francuskiego domu mody, dodając, że oficjalne oświadczenie pojawi się w mediach najpóźniej w piątek. Z pewnością znajdzie się w nim zapis, że strony rozstały się polubownie. Jednak anonimowe doniesienia z rue du Faubourg Saint-Honoré zdecydowanie temu zaprzeczają. Podobno Alber Elbaz ze łzami w oczach kłócił się z właścicielami podczas ostatnich posiedzeń zarządu. W plotkach może być ziarenko prawdy, tym bardziej, że Alber Elbaz ostatnio bardzo krytycznie wypowiedział się na temat współczesnej mody i koncernów, które ją tworzą.

_**- Współczesna moda jeśli nie krzyczy nie ma siły przebicia –**_ mówił. – Ja wolę mówić szeptem. Myślę, że tylko w ten sposób można sięgnąć głębiej, a wrażenia mogą trwać dłużej.

Ciekawe jest to, że do odejścia doszło właśnie teraz, kilka dni po tym, jak z posady dyrektora kreatywnego marki Dior zrezygnował Raf Simons. _**- Być może to Alber Elbaz zostanie nowym panem Diorem –**_spekulują zagraniczne media i jest to jak najbardziej słuszny trop. Alber Elbaz już kilka lat temu prowadził negocjacje z LVMH (właściciel m.in. marki Dior). Był jednym z kandydatów na stanowisko dyrektora, tuż po rasistowskim skandalu Johna Galliano. Teraz, po odejściu Rafa Simonsa nazwisko Alber Elbaz pojawiło się w spekulacjach jako jedno z pierwszych.

Kto zastąpi Albera Elbaza za sterami Lanvin – tego również jeszcze nikt nie wie, a sytuacja jest o tyle dramatyczna, że izraelski projektant rozstał się z francuskim domem nagle, zostawiając podobno niedokończoną kolekcję Lanvin Pre-Fall 2016.

POLECAMY:

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (0)
Zobacz także