ycipk-21xa09
Automasaż twarzy – to takie proste!

Automasaż twarzy – to takie proste!

Odpowiednie aplikowanie kosmetyków to już połowa sukcesu w pielęgnacji twarzy. Automasaż jest w tym pomocny. Zajmuje dwie minuty i najlepiej wykonać go wieczorem, kiedy mamy więcej czasu. Kilka prostych kroków, a jego regularne stosowanie na pewno się opłaci. Jak prawidłowo wykonać automasaż, prezentuje Karolina Wierzbińska, redaktor naczelna Lifestyle WP.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
ycipk-21xa09

Na twarzy jest dziesięć mięśni odpowiedzialnych za mimikę. Są one przyczepione bezpośrednio do skóry, więc każdy grymas czy mina powodują napięcie mięśni i marszczenie się skóry. Z wiekiem skóra traci swoją jędrność, co sprawia, że twarz nie wygląda już tak młodo. Dlatego warto poświęcić chwilę na automasaż twarzy, a efekty nas zaskoczą.

Aplikujemy krem pod oczy. Wmasowujemy go zawsze ruchem kolistym – od zewnętrznych kącików do wewnętrznych. Pod łukiem brwiowym odwrotnie – od wewnętrznych do zewnętrznych. Warto lekko pouciskać skórę wokół oczu, żeby ułatwić wchłonięcie.

ycipk-21xa09

Po kremie pod oczy i aplikacji kremu do twarzy zaczynamy automasaż:

  1. Ugniatamy skórę od brody do uszu.
  2. Ugniatamy przestrzeń od nosa do uszu.
  3. Boki – ugniatamy od żuchwy ku skroniom.
  4. Dociskamy czoło obydwiema rękoma.
  5. Ostatnim etapem automasażu jest oklepywanie podbródka dłonią.

Masaż twarzy to świetny sposób na młody i promienny wygląd. Pobudza krążenie krwi i limfy, poprawia koloryt skóry. Takie głaskanie skóry przynosi odprężenie, rozluźniają się przykurczone mięśnie, zmarszczki stają się mniej widoczne, a rysy łagodnieją.

Partnerem artykułu jest Dermika

Polub WP Kobieta
0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Wow!
0
Ważne
0
Słabe
0
Straszne
Trwa ładowanie
.
.
.

ycipk-21xa09

ycipk-21xa09
ycipk-21xa09