Trwa ładowanie...

Benedict Cumberbatch błagany o odrzucenie roli

Gwiazdor serialu "Sherlock", Benedict Cumberbatch ujawnił, że otrzymał list od Juliana Assange'a z prośbą, by aktor nie przyjmował roli w filmie o współtwórcy WikiLeaks. Brytyjczyk zagrał główną rolę w biograficznym obrazie "Piąta władza" w reżyserii Billa Condona.

Share
Benedict Cumberbatch błagany o odrzucenie roliŹródło: AFP
d2xvo0r

Gwiazdor serialu "Sherlock", Benedict Cumberbatch ujawnił, że otrzymał list od Juliana Assange'a z prośbą, by aktor nie przyjmował roli w filmie o współtwórcy WikiLeaks. Brytyjczyk zagrał główną rolę w "Piątej władzy" w reżyserii Billa Condona.
- Otrzymałem bardzo rozważną, dokładną, czarującą i inteligentną notę wyjaśniającą, że mój udział w tym filmie byłby moralnie niewłaściwy - tłumaczy Cumberbatch w wywiadzie dla "Guardiana".

- Assange opisał siebie jako politycznego uchodźcę, wspomniał również o oczekiwaniu na proces i ludziach wspierających WikiLeaks, którzy już są albo mogą być wkrótce aresztowani, a także o samej organizacji - wszystko znalazłoby się w niebezpieczeństwie, gdybym wziął udział w tym projekcie.

Gwiazdor odpowiedział na list od Assange'a. Zapewnił, że film zwróci uwagę opinii publicznej na WikiLeaks w większym stopniu niż jakiekolwiek inne przedsięwzięcie.

d2xvo0r

"Piąta władza" trafi do polskich kin 25 października.

Benedicta Cumberbatcha będzie można wkrótce zobaczyć w trzecim sezonie serialu BBC "Sherlock" a także usłyszeć w drugiej odsłonie ekranizacji "Hobbita" - aktor udzieli głosu smokowi Smaugowi. Premiera superprodukcji "Hobbit: Pustkowie Smauga" jest zaplanowana na 27 grudnia.

(Megafon.pl/ma)

d2xvo0r
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2xvo0r
d2xvo0r