Blisko ludzi

Blisko ludzi

Nasze Wartości
Samoakceptacja, autentyczność i samoświadomość to dla nas najważniejsze wartości. To one przyświecają nam w codziennej pracy i to je chcemy przekazywać naszym czytelniczkom. Promujemy naturalność i dostrzeganie w niej piękna. Nie ma dla nas tabu - poruszamy tematy trudne, ale w sposób pełen empatii. Wspieramy smart lifestyle, inspirując do sięgania po rozwiązania na każdą kieszeń. Nasza misja? By każda kobieta czuła się wyjątkowa jak prawdziwa #wszechmocna.
Dołącz do naszej społeczności
#Wszechmocne. Spełnione i niezależne to grupa skupiająca silne kobiety, które inspirują się do zmian, motywują do działania, pomagają odpowiedzieć na nurtujące pytania. Zastanawiasz się nad ruszeniem z własnym biznesem? Nie wiesz, jak poruszyć temat finansów w związku? Chciałabyś coś zmienić w swoim życiu? Ta grupa jest dla Ciebie!
Dołącz
Hortensje bukietowe warto przycinać właśnie zimą
Posiadasz hortensje bukietowe? Koniecznie przytnij je zimą w tym miejscu

Hortensje bukietowe to prawdziwe królowe ogrodów. Okazałe kwiatostany długo cieszą nasze oczy. Ścięte w odpowiednim momencie nadają się na suszenie do domowych bukietów. Prosty zabieg przeprowadzony na tym gatunku hortensji zimą sprawi, że później sobie podziękujemy.

Luty zbliża się do nas wielkimi krokami
Luty 2023 przyniesie im problemy. Te znaki zodiaku powinny uważać

Początek 2023 roku powoli za nami. Nadchodzi luty, czyli najkrótszy miesiąc w ciągu roku, który mimo wszystko może nieco negatywnie zaskoczyć niektóre znaki zodiaku. Będzie pełen sprzeczności, konfliktów i nadmiaru obowiązków.

Karolina Gilon cierpi na rzadką przypadłość
Karolina Gilon od lat cierpi na rzadką przypadłość. Naprawdę utrudnia życie

Karolina Gilon zwierzyła się fanom na Instagramie, że cierpi na pewne schorzenie. Choć niegroźne, potrafi nieźle utrudnić codzienne funkcjonowanie. Nie jest to jedyna celebrytka, która przyznała się, że również mierzy się z tym problemem.

To najlepszy patent na skrzypiące panele - fotografia ilustracyjna
Patent na skrzypiące panele. Mało kto zna tę genialną metodę

Drewniane panele mają wiele zalet. Jednak ich skrzypienie raczej zaliczymy do utrapień niż uroków. Podłogowych dźwięków można się na szczęście pozbyć lub je zmniejszyć. Wszystko zależy od tego, jaką zastosujemy metodę.

Początki Jurka i Lidii Owsiaków nie należały do najłatwiejszych
Początki Jurka i Lidii Owsiaków nie należały do najłatwiejszych. "Ścieraliśmy się bardzo"

Lidia Niedźwiecka-Owsiak i Jurek Owsiak tworzą dziś wyjątkowo zgrany duet, choć ich początki - zarówno związku, jak i małżeństwa, nie były najłatwiejsze. Owsiakowie mają za sobą rozstanie i wiele spięć, jednak dzięki rozmowie i "negocjacjom" ich relacja przetrwała. Doczekali się dwóch córek: Oli i Ewy.

Tym zajmował się Jerzy Owsiak, zanim założył WOŚP
Jerzy Owsiak nie zawsze prowadził WOŚP. Tak kiedyś zarabiał na życie

Jerzy Owsiak, zanim został dziennikarzem i działaczem fundacji, zajmował się czymś zupełnie innym. Jedno archiwalne zdjęcie z młodości zdradziło, że Owsiak posiada pewien talent artystyczny.

Joanna Liszowska wspomina lata szkolne
Joanna Liszowska wraca pamięcią do lat szkolnych. "Baby bywają okropne"

Joanna Liszowska niedawno udzieliła wywiadu, w którym opowiedziała m.in. o swojej studniówce. Aktorka przy okazji wspomniała o tym, jak układały się jej relacje z niektórymi koleżankami i kolegami w szkole. Z tym czasem wiążą się trudne wspomnienia.

Piotr Kaszewiak zdradził tajemnicę programu Elżbiety Jaworowicz
Piotr Kaszewiak zdradził tajemnicę programu Jaworowicz. Chodzi o krzesło

Piotr Kaszewiak od przeszło 10 lat pojawia się na antenie TVP1 w "Sprawie dla reportera". Niedawno znany mecenas uchylił swoim obserwatorom na Instagramie rąbka tajemnicy. Tak wygląda jeden z symboli programu.

Alicja Solska-Mackiewicz: Zaczęło się wykpiwanie, obrzucanie błotem
Żona Tomasza Mackiewicza o hejcie po śmierci męża. "Zaczęło się wykpiwanie, obrzucanie błotem"

Pięć lat temu cała Polska żyła tragedią, związaną z wejściem Tomasza Mackiewicza i Elisabeth Revol na himalajski szczyt Nanga Parbat. Mackiewicz zginął, próbując spełnić swoje marzenie o jego zdobyciu. Dziś jego żona wspomina hejt i "nienawiść", z którymi się wówczas zmagała.

Narzeczeni zdecydowali się na "tureckie zęby"
Zrobili "tureckie zęby". Internauci nie mają litości

Kym wraz z narzeczonym postanowili zafundować sobie nowe uśmiechy. Para dołączyła do grona osób, które przeszły specjalny zabieg w Turcji. Zdjęcia i nagrania wywołały wśród internautów skrajne emocje.

Ksiądz
Ksiądz przyszedł z kolędą. Oto czego musiał wysłuchiwać

Wizyty duszpasterskie wywołują wiele emocji w sieci. Zarówno duchowni, jak i parafianie chętnie dzielą się historiami z tegorocznych spotkań. Do dyskusji dołączył ks. Paweł, publikując na TikToku nagranie z wizyty u jednego z wiernych.

Ukrainki
"Mam Ukrainkę". Polacy powtarzają to nagminnie

- Uprzedzano nas, abyśmy nie mówiły wieczorem w miejscach publicznych w języku ojczystym, bo może się to skończyć tragedią. Takie sytuacje rodzą ogromny strach i wpływają na ogólne poczucie bezpieczeństwa - mówi w rozmowie z Wirtualną Polską Ksenia Homel naukowczyni z Ośrodka Badań nad Migracjami Uniwersytetu Warszawskiego, która w codziennej pracy łączy doświadczenia badaczki i migrantki.

Sara Przepióra
XIV-wieczne zabawy dworskie. Manuskrypt włoski
Ślub i wesele Anny Cylejskiej. Król uciekł sprzed ołtarza, to działo się na zamku, gdy wreszcie się opamiętał

Władysław Jagiełło usilnie starał się opóźnić, albo nawet odwołać ślub z Anną Cylejską. Przebąkiwał ponoć, że nastoletnia hrabianka była zbyt brzydka, stawiał jej absurdalne wymagania, szukał dobrego pretekstu, aby odesłać ją do domu. Wreszcie jednak się ugiął. W obliczu zmian na europejskiej szachownicy politycznej i pod naciskiem otoczenia zaczął przymierzać się do wesela. Oto co źródła mówią na ten temat.

Kamil Janicki
Problemy w łóżku mogą mieć głębsze podłoże
5 sposobów na zwiększenie libido. Ekspertka radzi

Krótki dzień, szare pochmurne niebo, brak słońca oraz niskie temperatury obniżają nie tylko nastrój, ale także sprawiają, że trudno z siebie wykrzesać entuzjazm w jakiejkolwiek dziedzinie życia. Wiele osób skarży się, że zima to czas, gdy również libido pikuje w dół. Jak temu zaradzić i sprawić, by ponownie wzniecić w sobie ogień - radzi seksuolożka Anna Golan.

Joanna Karwarska
Zełenska
Przypomniała, co zrobili Ukraińcy. Minęło 78 lat

27 stycznia 1945 roku żołnierze 60. armii Pierwszego Frontu Ukraińskiego otworzyli bramy KL Auschwitz. Rocznicę wyzwolenia więźniów obozu koncentracyjnego uczciła na Instagramie Ołena Zełenska. Wydarzenia sprzed 78 lat powiązała z obecną gehenną ukraińskiego narodu, walczącego z rosyjskim agresorem.

Emerytura z ZUS
Nawet 5000 zł do wzięcia. O tym świadczeniu nie każdy wie

Specjalna emerytura lub renta to świadczenie, które premier przyznaje z własnej inicjatywy lub na wniosek zainteresowanego. Z roku na rok liczba przyznanych świadczeń rośnie. Kto może się o nie ubiegać?

Mężczyźni o tych imionach mogą nie być wierni
Mężczyźni o tych imionach nie są wierni. Wskazano trzy

Niektórzy wierzę, że imię może wpływać na charakter osoby, która je nosi. Podobno więc mężczyźni o konkretnych imionach mają większą tendencję do zdrad niż inni. Sprawdź, które męskie imiona nie są synonimem wierności.

para w średnim wieku
Kryzys wieku średniego próbą dla związku. "Wolał telewizor od wspólnej nocy"

Może objawiać się na różne sposoby, choć wcale nie jest powiedziane, że dotyczy każdego. Nawet jeżeli jesteśmy z kimś blisko, może wkraść się między nas niespodziewanie i mieć przykre konsekwencje dla obu stron. - Musimy uznać, że wejście w okres wieku średniego nie jest proste i może wiązać się z trudnościami adaptacyjnymi - podkreśla w rozmowie z Wirtualną Polską psycholożka dr n. med. Agnieszka Mazurkiewicz.

Zuzanna Sierzputowska
Osobowość makiaweliczna - na co zwrócić uwagę?
Mroczna triada. Takie zachowania powinny zwrócić twoją uwagę

- Zarówno w przypadku psychopatii, jak i narcyzmu wskazuje się zarówno wychowanie, jak i uwarunkowania genetyczne. Natomiast makiawelizm wykazuje taką specyfikę, że kształtuje się pod dużo większym wpływem środowiska, czyli wychowania, niż ma to miejsce w przypadku tych dwóch pozostałych cech – mówi psychlożka Katarzyna Czajkowska-Łukasiewicz.

Katarzyna Trębacka
Co widzisz na obrazku? Odpowiedź mówi wiele o osobowości
Co widzisz na obrazku? Odpowiedź zdradzi prawdę o tobie

Iluzje optyczne cieszą się sporą popularnością. Twórcy takich obrazków przekonują, że to, co zobaczy się jako pierwsze, może sporo powiedzieć o osobowości. Podobnie ma być przypadku obrazka udostępnionego przez jedną z użytkowniczek na TikToku.

Toksyczny związek
Strategia latających małp. "Donieśli partnerowi, że jestem toksyczna"

Osoby te są podatne na wpływy. Często nie zdają sobie sprawy, że zostały uwikłane w gierkę, której celem jest wyeliminowanie kogoś, kto tak naprawdę sam jest ofiarą. Przez to sami, zazwyczaj nieświadomie, przyczyniają się do rozsiewania manipulacji.

Zuzanna Sierzputowska
Metamorfoza Sablewskiej
Oddała się w ręce Sablewskiej. Tak 45-latka wygląda po metamorfozie

Jedną z bohaterek programu Mai Sablewskiej "10 lat młodsza w 10 dni" była Magda. Kobieta podzieliła się z widzami swoją smutną historią i przeszła sporą metamorfozę. Efekt? Zobaczcie sami.

Ksiądz
Ksiądz diagnozuje Polki, które nie chcą rodzić. "To jest dramat"

- Kobieta jest w ciąży, a coś, co mi ciąży, to trzeba się tego pozbyć, czyli ciężaru. To jest gra słów, pojęć, które zostały nam w jakiś sposób zaaplikowane i to przyjęliśmy - mówił w rozmowie z Radiem Maryja ks. prof. Krzysztof Bielawny, twierdząc, że współczesne społeczeństwo odczuwa presję, aby "zabijać dziecko w łonie matki".

Man sleeping in bed with an unhappy woman sitting on the floor next to him
irinamunteanu
two people, men, women, adults, bed, bedroom, couple, heterosexual couple, sleeping, resting, tired, sitting, lying down, lying on side, problems, confusion, unhappy, sadness, arguing, confrontation, relationship difficulties, emotional stress, frustration, rejection, depression, disappointment, sexual issues, ignoring, horizontal, indoors, day, real people, Caucasian ethnicity, young women, mid adult men, 20-24 years, 30-34 years, two adults only, only adults
Zostały zdradzone. Tak zemściły się na byłych partnerach

Zdrada jest bolesnym doświadczeniem i często rodzi potrzebę zemsty. Co niestety może się obrócić przeciwko nam. - Choć wyobrażenia o zemście mogą sprawiać, że człowiek przez moment czuje się lepiej, to już realne czyny, w efekcie których wcześniej bliski człowiek mógłby ucierpieć, takiego efektu nie dadzą - mówi w rozmowie z Wirtualna Polską Ewa Kaczorkiewicz, psycholożka i psychoterapeutka.

Joanna Bercal