Bóle stawów

Bóle stawów

Bóle stawów
Źródło zdjęć: © -sxc.hu
08.12.2009 00:44, aktualizacja: 08.12.2009 19:30

Mam 16 letnią sunię kundelka ze schroniska. Cierpi na stawy. Dostaje lek o nazwie CANIDRYL 50 mg, ale dla mnie emerytki jest on bardzo drogi. Płacę 50 zł za 10 tabletek. Podaje jej 2 razy dziennie. Czy są inne leki,które działają podobnie, a tańsze.

Mam 16 letnią sunię kundelka ze schroniska. Cierpi na stawy. Dostaje lek o nazwie CANIDRYL 50 mg, ale dla mnie emerytki jest on bardzo drogi. Płacę 50 zł za 10 tabletek. Podaje jej 2 razy dziennie. Czy są inne leki,które działają podobnie, a tańsze. Nie chciałabym odstawiać jej tych tabletek ponieważ widzę, że mniej cierpi.

Trudno mi pisać o cenach leków, bo każdy ma swoją politykę cenową. Ponieważ lekarzom weterynarii nie wolno sprzedawać leków, więc w cenę tych tabletek może być wliczona wizyta. Canidryl jest lekiem tzw. generycznym, czyli powinien być tańszy od swojego odpowiednika oryginalnego o nazwie Rimadyl. Od czasu, kiedy minął pięcioletni okres ochronny patentowy pojawiło się sporo odpowiedników oryginału o różnych nazwach zawierających Karprofen(nie profenid!!!!). Jak to bywa z zamiennikami mają swoich zwolenników i przeciwników, ale zwykle są tańsze. Od dwóch miesięcy jest dostępny nowy lek z grupy niesterydowych przeciwzapalnych, który podaje się w sposób do tej pory niespotykany. Pierwsza tabletka działa około 2 tygodnie, a kolejne podaje się raz w miesiącu. Cena w przeliczeniu na dzień jest znacznie mniejsza, więc u niektórych psów, gdy trzeba prowadzić leczenie bez przerwy może to wychodzić znacznie taniej. Nie piszę tu o innych formach leczenia, bo jak rozumiem chodzi o tańsze leczenie tabletkowe.

Aleksander Korzeniowski
Lecznica dla zwierząt "Cztery łapy"
Łódź

POLECAMY: